Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zalew Mitręga w Łazach


ddamcio

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 749
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Żadna tajemnica, jak się spotkałem kiedyś nad zalewem z dwoma kolesiami którzy brali udział w zarybieniu to mi powiedzieli że zarybiali

karpiem w wiekszości miarowym około 35cm,

linem i karasiem takim od 15 do 25cm.

Powiedzieli że ile mieli kasy przeznaczonej na zarybianie to tyle ryby wpuścili, ale sumy nie podali (może 10zł a może 1000zł nie wiadomo też jakie proporcje przypadły na kieszeń a jakie do stawu)

Mówili też że mają jeszcze dopuścić szczupaka, jazia i okonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj z dziećmi na "zwiadach" :mrgreen: tak około 17, mnóstwo ludzi pomimo święta zmarłych, gadałem z kilkoma wędkarzami i podobno jeden gość złapał tylko karpia, a tak to wielka cisza :mrgreen: albo nie wpuścili tej ryby albo zakopała się w mule i odpoczywa :mrgreen: w każdym bądź razie nie bierze .... na wiosnę będzie brała :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak Jarosławie dokładnie tak...ja w tym sezonie jak pisze michal-prezes wyjąłem z tego 'szamba' prawie100kg karpia najmniejszy 5kg największy 12kg kocham to szambo bo daje mi satysfakcje z wedkowania a jelenie niech się gonią ...zalew to naprawde dobra woda dla wytrwałych i tego będę się trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krisis kilka i tak nie dało mi szans i pozbawiło złudzeń , że już sporo potrafie więc 12kg to nie wyczyn nad zalewem są większe potrenuje z nimi wiosną ,a co do zalewu dziś dopuszczają szczupaka okonia i jazia...karp nadal nieczuły na "zaloty" naszych kochanych emerytów oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarty, z tym, że chyba do dnia 11.11 lub do 10.11 jest zakaz łowienia ryb drapieżnych. Co do tych dziadków, powtarzałem na forum, że oni łapać nie umieją. Żeby złapać trza solidnie podnęcić, nawet te świeżo wpuszczone karpie. Dziwi mnie to, że karasie nie biorą, z jaziem teraz może być różnie. Zależy jak duże sztuki wpuszczą. Bo z tego co wiem to poszło 630 kg karpia (większość ponad miare 30-40 cm), i chyba 700 kg karasia lub 100 kg - nie pamiętam już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

630 kg karpia (większość ponad miare 30-40 cm), i chyba 700 kg karasia lub 100 kg - nie pamiętam już.

w 100 kilo karasia to uwierzę :mrgreen: ale i tak 600 kilo karpia to sporo jak na tej wielkości zbiornik ... na Przeczycach wpuszczono 3,5 tony karpia ale zbiornik jest 20xwiększy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to paskudnie znaczy się zaczyna karpik żerować oj niedobrze ,niedobrze...krisis 630kg karpia to dużo? ?? nie wiesz jakie "chłopaki" mają zamrażarki w okolicy gdyby brał intensywniej to po tygodniu może kilka sztuk błąkałoby się samotnie jak te sieroty , a tak istnieje szansa ,że większość doczeka wiosny...DAJ NAM PANIE LÓD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krisis 630kg karpia to dużo? ?? nie wiesz jakie "chłopaki" mają zamrażarki w okolicy

w porównaniu z zeszłym rokiem kiedy wpuszczono 300 kilo to dużo ... patrząc na zamrażarki dziadków jak to określasz to nie wiem , bo jak mają wyłapać to wpuszczą 10 ton i wyłapią :mrgreen: zjadą się z całego śląska i wyprują wszystko ze stawu :mrgreen:

po drugie to ta ryba przecież jest dla ludzi, niech każdy sobie złapie po kilka sztuk i już, tylko mnie wkurza łapanie bez limitów, chowanie po bagażnikach, krzakach i do koszyków na rowerze a jeden wywozi tym rowerem rybę jak już się koszyk przepełnia, takie "zjawisko" zaobserwowałem wiosną kiedy 3 gości łapało "liny" (ciężko nazwać linka 28cm linem) zaraz za zakrętem w brzozach jak mieli komplet czyli 4szt to "przerzucali" ryby do worka na śmieci do koszyka na rowerze i domu, to jest normalnie skurwysyństwo !!

ale tak jest wszędzie, miejscowi czują się jak by to były ich prywatne zbiorniki i robią odłowy na zimę :mrgreen: na Porębie jest to samo ....

Nie chciał bym kogoś miejscowego urazić, bo na pewno wszyscy tacy nie są ... ale większość starszych wędkarzy "dziadków" tak ...

Ja może będę dziś popołudniu z 2 godzinki powędkować więc wieczorem zdam relację co się dzieje na zbiorniku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zawitam z feederkiem i odległościówką jak skombinuje coś na hak...tak masz racje krisis ryba jest dla ludzi , ale wiekszość tak jak piszesz nie ma opanowania ikręgosłupa moralnego...takie życie co robić więcbyć może do popołudnia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no brały brały, ja złapałem 4, z tego 2 nie mierzyłem ale na pewno nie miały miary tak około 25 :mrgreen: więc pływają dalej, dwa były miarowe 35 i 37, wild czyli Mario złapał 3 karpie w tym jednego nie wymiarowego ale pięknego pełnołuskowca (sazana) oczywiście pływa dalej, aaa złapał linka nie mierzyliśmy bo na oko 28 cm a takich ryb się nie bierze :mrgreen: i oczywiście powędrował do wody i 2 ryby mu weszły w trzciny, zerwane z przyponami... pewnie karpie ... ryba bierze ale jest to zasługa tego wiaterku że wodą rusza, jak się uspokoi to ryba na pewno przestanie brać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.