Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zalew Mitręga w Łazach


ddamcio

Rekomendowane odpowiedzi

Co wy chcecie do tych "dziadków" ? Po to wpuscili te ryby zeby je mozna było łowić! tak mi sie wydaje, a dziadkom tyle tylko zostało maja czas to na rybki chodza, też bedziecie dziadkami kiedys i co na ryby nie bedziecie wtedy chodzic czy co? Chyba was zazdrość zżera że oni mogą i łapią a wy nie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 749
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tylko co znaczy pojecie łowić według nie ktorych bo chyba nie zabieranie z lowiska po 10sztuk dzień w dzien ,też lubie łowić ale bez jaj ileż można tych karpi zjeść no ale według kolegow starszych pokoleniem poto płaci by mu sie karta zwróciła szkoda słow :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko karta nigdy mu się nie zwróci. Przykładowo ja przez ostatnie 2-3 lata nic nie zabrałem do domu, w tym roku wziąłem może 3-4 okonie z zalewu po 30-33 cm (zdjęcie dawałem chyba wcześniej). Policz sobie kartę i sprzęt wędkarski, do moich wydatków dochodzą przygotowania na zawody, bo to dla nich płacę tylko kartę. A teraz nadchodzą silne wiatry, a po nich pewnie spadnie śnieg, więc dużo nie wyłowią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie tylko dziadki biorą ryby "worami" .... dzisiaj ryba słabo brała, przynajmniej popołudniu, mało kto złapał ... ja złapałem jednego 37 a drugi sazan nie miał na pewno 30 cm więc pływa dalej, ale ogólnie słabo ryba brała, chyba że po 18 bo o tej się zebrałem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łazach jak kontrolujemy to piszemy wnioski o przeszkolenie jak ktoś nie ma wpisanej wagi ryb, a ponowny egzamin to chyba 10 zł,mało, ale koleś będzie musiał się użerać, więc nie mówcie, że kontrola to koledzy kolegów. I tak częstej kontroli jaka jest nad zalewem to nie widziałem nigdzie indziej.

I na co Wam te karpie najlepiej biorą ? Mi na 2 białe + ultra delikatny zestaw. Ja ruszę dopiero jak przejdą te wiatry, bo łowię tylko na jedną wędke, odległościówkę, a wczoraj to mi spławik pływał po całym zalewie przez te wiatry. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łazach jak kontrolujemy to piszemy wnioski o przeszkolenie jak ktoś nie ma wpisanej wagi ryb,

No kolego chyba Ty musisz iść na egzamin i zapłacić 10 zł, bo nie ma takiego obowiązku ważyć ryby na łowisku tylko w domu i dopiero wpisać. Na łowisku tylko gatunek, sztuki i cm :mrgreen: (punkt 3 instrukcji wykazu łowisk). Mam obowiązek mieć miarkę i długopis a nie wagę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiego obowiązku ważyć ryby na łowisku tylko w domu i dopiero wpisać. :wink:

tak, tak tu masz rację ale jemu chyba chodziło w wpisy w rejestrze poprzednie nie z tego dnia co łowisz ... czyli że trzeba to uzupełniać w domu .... tylko powiedzcie tak szczerze, kto w domu waży rybę ?? większość wpisuje wagę od tak sobie, oczywiście racjonalnie do wielkości :mrgreen:

I tak częstej kontroli jaka jest nad zalewem to nie widziałem nigdzie indziej.

byłem w ostatnim tygodniu 3 razy i nie było nikogo z kontroli, więc może i chodzi często ale w środku lata i w dodatku w południe jak wędkarzy nie ma :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj na zbiorniku i lipa, ryba brała sporadycznie, na kilku...nastu wędkarzy dosłownie kilku złapało karpia lub lina .... tak było do godziny 9 ...potem może zdać relację Miras bo został dłużej .... ogólnie ryba "zaprzestała" brać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt nareszcie ryba przestała brać siedziałem do 13-stej i tylko 4 linki pięknie wybarwione i tłuściutkie, przy pierwszym gdy go wypuszczałem facet podbiegł i wali ...''jak pan go nie chcesz to ja wezmę bo mam tylko płotkę''....KU_ _S !!! potem już dali spokuj ,linki w przedziale 31-36 cm pływają dalej,a karp NIE BIERZE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he, byłem przy tym, ale to już trzeba mieć tupet żeby powiedzieć komuś aby dał ci rybę przez ciebie złapaną :mrgreen: dla chcących połapać karpie zapraszam do Myszkowa na te kałuże, podobno ładnie bierze (znajomy mi mówił) :mrgreen: co do Łaz rybka się rozeszła po całym zbiorniku i już będzie brała wybiórczo ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem połapać rekreacyjnie i jestem mile zaskoczony.Nastawiłem się na płotki,a w pewnym momencie,w łowisku pojawiły się karpie! Po ciężkiej walce udało mi się wyciągnąć 37cm karpika,a kilka z nich zerwało mi przypony.Mój zestaw na bata nie był przygotowany na takie niespodzianki,żyłka główna 00.8 mm i przypon 00.6 mm to nie kiler na karpie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niedawno wróciłem z wildem z Mitręgi, złapałem 2 linki, wild jednego, bez mierzenia bo wróciły do wody ale były olbrzymy na oko miały 30cm :mrgreen: goście obok nas złapali po 1 karpiku, jeden złapał też 2 linki ...

byli i tacy co nie mieli nawet brania i nawet sporo ich było ... :mrgreen:

odpowiedz sobie sam czy warto jechać czy nie .. coś się dzieje nie powiem że nie, ale nie jest to co było tydzień temu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.