Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaki kołowrotek na spinning ???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście że można kupić coś z okumy lub dragona już poniżej stówki.Za okumą przemawia 5-lat gwarancji, nawet na te tańsze modele. Moje słowa były podparte tym iż kilku moich kolegów posiada te kołowrotki i działają półki co bez zarzutu, właśnie przy spinie. A właśnie spinning jest metodą do "katowania kołowrotka". Taki kołowrotek kręci dziennie nieraz i po kilkanaście kilometrów, mówię tu o drodze ciągnionej przynęty. Więc kołowrotek do spina wykonuje ogromną pracę , więc siłą rzeczy musi być to solidna konstrukcja.

Trzeba troszkę poczekać aż inni forumowicze napiszą coś o innych kołowrotkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 839
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość Grisha

Damian21, ja mam catanę 4000 przyczepioną do lekkiego jaxona genesis (2-15g) i jestem z tego zestawu mega zadowolony :) na kręcioł nawinięte jest 200 metrów plecioneczki 0.18 i jak na 2 wypady ze spinningiem 3 szczupłe wyjęte ... kultura pracy tego kołowrotka jest na prawdę godna polecenia :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do catany to podzielam zdanie Damian21. Posiadam catane 2500fa i przy obrotówce 3 kołowrotek terkocze. Z paprochami, małymi wahadłówkami czy małymi obrotówkami jest ok. Moje wrażenie po dwóch miesiącach użytkowania nie jest dobre. Moja catanka trafi na spławiczek a na spining planuje Exage. Co do ceny to zapewniam że można ją nabyć poniżej 100pln. Grisha, uważam że 4000 to trochę duża maszyna jak na lekki spining.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam,

ja mam takie pytanie, upatrzylem sobie kolowrotek Spro Red ARC i zamierzam go kupic jednak kumpel powiedzial mi dzisiaj ze jesli mam dac tyle kasy za kolowrotek to lepiej jeszcze dolozyc i kupic pozadny multiplikator. Jednak nigdy w zyciu nie trzymalem nawet multiplikatora w rece i nie wiem co teraz zrobic, czy zaczac rozgladac sie za multiplikatorami czy zostac przy Spro ???

Proszę o waszą opinie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel powiedzial mi dzisiaj ze jesli mam dac tyle kasy za kolowrotek to lepiej jeszcze dolozyc i kupic pozadny multiplikator
Żeby kupić porządny multik musiałbyś mieć kasy na 3 Red Arc :wink: To po pierwsze. Po drugie, multik nie nadaje się do zwykłej wędki spinningowej, są specjalne wędki castingowe pod multiplikator - z tak zwanym pazurem.

Fakt, że z kołowrotkami w tym przedziale cenowym bywa różnie, możesz trafić na dobry model lub (tak jak ja) na typowy chiński chłam.

Przejrzyj jeszcze ofertę Shimano, jest parę modeli w cenie Spro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj jeszcze ofertę Shimano,
ale niestety i mnie się zdarzyło ostatnio trafić na
w tym przedziale cenowym bywa różnie, możesz trafić na dobry model lub (tak jak ja) na typowy chiński chłam.
a dokładnie malezyjski, pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki, wiec zostaje przy kolowrotkach ;) i bedzie to chyba jednak Spro, jest bardzo wychwalany przez wielu forumowiczow i nie tylko wiec to chyba dobry wybór. Oglądalem tez kilka ofert Shimano ale Red Arc wpadl mi juz w oko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do spinningu używam York-a, model Trend 2000. Ładnie kręci, płynnie, plecionkę nawija równo. Na początku miałem problem z Fireline-m ale po kilku wyprawach jak zrobiła się trochę miększa jest już wszystko ok. Zapłaciłem za niego właśnie w granicach 100zł, polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Potrzebuje porady, chcę kupić kołowrotek do delikatnego spiningu. Oto moje propozycje, który waszym zdaniem z wymienionych będzie dobry

a może jakieś inne sugestie

MITCHELL AVOCET II GOLD 1000F

Okuma Avenger FD 20

ABU ULTRACAST 1000FD

z góry serdeczne dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem amatorskim spinnerem, a dokładnie to dopiero kupuję wędkę nie teleskopową. Wiem, że nie potrzeba mi kołowrotka za ponad 50zł. Co polecacie do 50zł :)?

Wymogi:

1-Przedni hamulec

2-Lekki

3-Najlepiej czarny, albo złoty, a dokładnie to cały czarny lub złoty :)

#Sencei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio przeglądałem kołowrotki i trafiłem na coś takiego okuma flame http://www.allegro.pl/item700853635_okuma_flame_f_30_5_lat_gw_tanio.html ale na fotkach od razu rzuca się w oczy "lame" :lol: ciekaw jestem czy już ktoś go sobie kupił haha :twisted:

poza tym bardzo przypomina jakiś model dragona bodajże millenium hitech czy coś takiego a kosztuje 70zł+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czasami do spinu używam kołowrotka okuma silvara. Kołowrotek na jednym łożysku, ale kręci całkiem przyzwoicie. Jak z żywotnością przy spinie to nie wiem bo głównie używam go do spławika. Niestety tylko z kolorem Ci nie podpasuje bo jest cały srebrny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem zedytować, ale nie miałem już możliwosci.

Byłem dizsiaj w sklepie i oglądnąłem mnóstwo kołowrotków i mam dylemat, pomiędzy jakimś kołowrotkiem Daiwa za 77zł, wiem, że nie miał łożyska oporowego i Okumą Lexsan Pro 20 FD (link> http://allegro.pl/item704637108_kolowrotek_lexsan_pro_20_fd_okuma_10_31_321_a.html ) ... Mimo, że okuma nie jest czarny ani złoty, to podoba mi się nawet jego kolor, to jak chodzi i okres gwarancji :)... Co myślicie?

#Sencei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak bardzo Ci się śpieszy, a poza tym nie zapominaj o kosztach przesyłki, czasami wychodzi na to że w sklepie zapłacisz minimalnie drożej, ale wiesz że wędka nie jechała przez pół polski z jakimś kurierem co mógł ją nieumyślnie nawet uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.