Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rudawa


Tondrom

Rekomendowane odpowiedzi

Pisząc ten apel chciałem się przekonać ilu krakowskich wędkarzy odpowie na ten apel. Zawiodłem się jednak strasznie czytając wypowiedź w/w kolegi. Na mój apel odpowiedzieli wędkarze z:

Nowosądeckiego

Bielsko Bialskiego

Śląska

i innych regionów naszego kraju nie pytając o nic i nic nam nie zarzucając.

O jakim apelu piszesz ? czy coś było wcześniej pisane na forum haczyka.pl na ten temat ? ornix jako pierwszy poruszył ten temat, a ja włączyłem sie do dyskusji....

Jeśli jesteś użytkownikiem forum i przyjacielem Rudawy, a robiliście wcześniej jakieś kroki żeby ocalić rzeke mogłeś dać znać. Nie jeden z tego forum podpisał by się obiema rękami pod petycją lub pismem do urzędu, prezydenta itp.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ponieważ korzystam nie tylko z haczyka ale również z innych for dlatego tutaj trafiłem dopiero teraz. A Twoje oburzenie trochę mnie zniesmacza. Masz pole do popisu jeżeli chodzi o Wisłę w której jak wiem łowisz. A więc do działania.

Klub Przyjaciół Rudawy zrobił już dla tej rzeki wiele, dlatego czekam kto następny w naszym Krakowie zajmie się sprawami innych rzek po Przyjaciołach Raby i Rudawy. Klikać jest łatwo. Działać bardzo trudno. Powodzenia na rybkach oby na dzikich nie zmeliorowanych rzekach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaplosiwa weż pod uwage to że nie każdy ma czas robić coś dla rzeki.Teraz każdy pilnuje pracy bo każdy wie jak jest , czasem nawet w sobotę się pracuje.

Każdy by tylko dużo pisał i wytykał komuś a niech spojrzy na siebie.Ty swoje lata juz masz jesteś na emeryturze czy rencie to możesz sobie pozwolić na czas nad wodą , ale inni mają obowiązki , prace itd.Więc nie wiem czemu tak najeżdżasz na PePe.

Nie chce to nie pomaga nad rzeką i tyle.

Po co te kłótnie i spory?

Ja tez nie pomagam i nie mam sobie tego za złe, bo mam inne ważniejsze sprawy i obowiązki.

A od pilnowania rzeki i jej dogladania to są osoby które biorą za to kase , to niech się z tego wywiązują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikać jest łatwo. Działać bardzo trudno.

Dokładnie tak :!::!: :!:

Zamiast wyskakiwać z jakimiś "ALE" może wypadało by coś więcej zrobić a nie tylko mieć jakieś kosmos pretensje zwłaszcza do ludzi którzy ambitnie działają w temacie Rudawy.

Przecież łatwiej jest wymagać od kogoś niż samemu coś zrobić :!: Wiec zastawianie się obowiązkami domowymi itd - jest śmieszne ! Wiec zakasać rękawy i naprzód :!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty swoje lata juz masz jesteś na emeryturze czy rencie to możesz sobie pozwolić na czas nad wodą ,

Dzieki za wpisanie mnie na listę emerytów / rencistów ale niestety jeszcze nie ten czas i pora. Podobnie jak wszyscy. Praca, dom i chęć zrobienia czegoś dla innych w wolnych chwilach. Tych właśnie które powiniem poświęcić na wędkarstwo. Jeżeli dobrze poczytasz to nie ja zarzuciłem pierwszy cokolwiek , komukolwiek.

Na tym kończę tutaj mój pobyt życząc wszystkim połowów w dzikich rzekach a nie kanałach melioracyjnych. Howgh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać czy wiecie coś o jakiś krokach prawnych, które zostały podjęte przez potencjalnie zainteresowane podmioty tj. PZW, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, WIOŚ czy też inne.

Czy wiemy jaki jest zakres prowadzonych prac tj. jakie urządzenia wodne z takim zapałem MZMIUW "remontuje". Może ktoś wystąpił do nich z zapytaniem w trybie dostępu do informacji publicznej ?

Może były jakieś zawiadomienia do organów ścigania jakby nie było samo wykonywanie prac bez pozwolenia wodnoprawnego jest co najmniej wykroczeniem, niszczenie brzegów to już przestępstwo. Nie wspominając już o przepisach z zakresu ochrony środowiska i obszarów szczególnie chronionych.

Ale jak widziałem jak wygląda usuwanie szkód powodziowych w wykonaniu MZMIUW czym szeroko się chwalą na swojej stronie ... to niestety nie mam złudzeń ... rzeki przestały być rzekami a stały się kanałami.

http://www.mzmiuw.krakow.pl/realizacja-zadan/usuwanie-szkod-powodziowych/srodki-z-rezerwy-celowej-budzetu-panstwa-na-przeciwdzialanie-i-usuwanie-skutkow-klesk-zywiolowych#!DSC00776

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych tytułem uzupełnienia kilka linków dotyczących tej inwestycji z etapu przetargu, pod którymi można znaleźć m.in. na czym polegają prace "remontowe" tudzież jak się nazywa to zamówienie: Usuwanie szkód powodziowych na rzece Rudawa w km 10 000-12 200 m.Szczyglice, Zabierzów gm.Zabierzów

wartość robót: 309 589,18 zł. brutto

II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Zakończenie:

10.12.2013.

Czyli raptem za 6 dni prace powinny zostać ukończone ... niestety.

http://www.mzmiuw.krakow.pl/przetargi/jfil/2013/09/191/ogloszenie_271-76-13.pdf

http://www.mzmiuw.krakow.pl/przetargi/jfil/2013/09/191/wyniki.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Dziś drugi wypad na Rudawę. Już nie było tak fajnie jak za pierwszym razem jakieś 2 tyg. temu (33 cm + zejście jakiejś lokomotywy). Wybrałem nieznany dla mnie odcinek od foodcare w górę rzeki. Dużo płytkiej wody na tym fragmencie, dużo brań ale samo przedszkole. Nie wiem czy to jakaś prawidłowość ale wszystkie moje największe pstrągi w podkrakowskich rzekach złowiłem w godzinach późno-popołudniowych i wieczornych, rano niestety nigdy nie miałem kontaktu z niczym większym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowiac w połowie czerwca też miałem przyjemności spotkać dużo przedszkolaków. Cieszy owy kontakt jako ze na rybkach nie byłem baaardzo dawno. Rudawa potrafi zaskoczyć... Kilka krotnie miałem potężne brania, o mało wędki z reki nie wyrwało. Jako że łowie na bez zadziory rybki wygrywały - ale to nie koniec walki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Jako że łowie na bez zadziory rybki wygrywały :mrgreen:

Całą wiosne łowiłem klenie/jazie na bezzadziorowe kotwiczki i nie zauważyłem bym zanotował wiecej spadów. Wzrosła natomiast skuteczność zacięć ryb biorących delikatnie.

Moze masz zbyt sztywny zestaw do łowienia na haki bez zadziorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.