Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Rudawa


Tondrom

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam,

Interesuje mnie rzeka Rudawa, gdzie warto się wybrać(powyżej jazu w mydlnikach czy poniżej), co mogę złąpać, jak tam jest z dojściem do wody i jaka mniej wiecej jest głębokość. Planujemy z kumplem jechać tam na weekendzie wiec za jakieś dobre info będę bardzo wdzięczny :) planujemy rekonesans spinnigowy wiec z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 3 weeks later...
Łowił ktoś w tym roku na Rudawie, czy obecnie są tam jakieś odcinki na których nie można łowić ?

Nie słyszałem o odcinkach na których nie można łowić...

W tym roku byłem już kilka razy na Rudawie... ostatnio jakieś 2tygodnie temu. Standardowy odcinek od ujścia około kilometra aż do miejsca gdzie znajdują się w wodzie pale zaraz za mostem. Niestety pusto. Jak do tej pory miałem tam jedno branie. Coś się spięło niestety

Drobnicy max 4 cm pływało od groma - to jedyne ryby które tam widziałem jak na razie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Rudawie odcinek “złów i wypuść” rozpoczyna się od mostu kolejowego powyżej drogi Zabierzów-Bolechowice a kończy na jazie w Szyglicach.

Na odcinku “złów i wypuść” zabrania się:

zabierania złowionych ryb

posiadania ryb złowionych na innych odcinkach

połowu ryb na przynęty wykonane na haczyku innym niż bezzadziorowym lub pozbawionym zadzioru

podbierania złowionych ryb do podbieraka innego niż z siatki bezwęzłowej

spinningowania i połowu na streamera od 1 września do 31 stycznia.

Wszystkie gatunki ryb po złowieniu na tym odcinku należy natychmiast wypuścić do wody, a fakt ten odnotować w Rejestrze połowu ryb w tabeli nr 2.

Zalecamy również wypuszczanie ryb złowionych na innych odcinkach Rudawy. Dotyczy to szczególnie pstrągów potokowych i lipienia. Uważamy że przy tak silnej presji wędkarskiej oraz ograniczonych zasobach rzeki jest to jedyna droga do odbudowy i utrzymania stabilnych populacji ryb.

Naturalnie na tym odcinku łowić można....a wypuszczać trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nightwalker zapraszamy na nasze spotkania KPR :

Zapraszamy wszystkich członków Klubu Przyjaciół Rudawy oraz wszystkich chętnych pragnących się do nas przyłączyć na spotkania Klubowe , które odbywać się będą w każdą pierwszą środę miesiąca godz.20 w Pizzerini Palermo- Kraków, UL. Balicka 2

Wszystkich którym leży na sercu dobro NASZEJ RUDAWY serdecznie zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nightwalker,

Spotykamy się 3.04.2013 tradycyjnie o godz. 20 w Pizzerini Palermo- Kraków, UL. Balicka 2. Ponieważ mamy dużo spraw do omówienia prosimy wszystkich Klubowiczów o przybycie. Zapraszamy również wszystkich którym leży na sercu dobro naszej Rudawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

Oj PePe jak ty mało wiesz a dużo piszesz.

Skąd wiesz co do tej pory zdziałał KPR? Kto pierwszy kogo powiadomił o rozpoczętych pracach na Rudawie?

Co i gdzie załatwili dotąd ludzie z KPR?

Gdzie już złożyli zawiadomienia i zgłoszenia?

Do jakich urzędów i instytucji?

Jeżeli odpowiesz na te pytania uznam że jesteś zorientowany w sprawie dotyczącej Rudawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawą zajmuję się równolegle ZO oraz oddzielnie Klub PR. Sprawy trafiają do instytucji które sprawują pieczę tak nad sprawami ochrony jak i wykonawców. Tyle mogę na razie zdradzić. Dlatego krzywdzące wobec ludzi zajmujących się tą sprawą wydały mi się słowa kol. PePe, który nie znając sprawy wypowiada się w tej kwestii.

Pisząc ten apel chciałem się przekonać ilu krakowskich wędkarzy odpowie na ten apel. Zawiodłem się jednak strasznie czytając wypowiedź w/w kolegi. Na mój apel odpowiedzieli wędkarze z:

Nowosądeckiego

Bielsko Bialskiego

Śląska

i innych regionów naszego kraju nie pytając o nic i nic nam nie zarzucając.

Tyle w tym temacie.

Ci którzy mnie znają wiedzą że NIGDY nie rzucam słów na wiatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.