Skocz do zawartości
tokarex pontony

łowisko komercyjne


mczetu

Rekomendowane odpowiedzi

witam macie ktos jakas swoja sprawdzono zanęte która stosujecie na łowiskach komercyjnych o duzej presji chodzi i jednorazowe necenie na sprezynie oraz przynete odrazu do tego??i czy łownienie w takim łowisku na kulke na włosie ma sens bez wczesniejszego necenie ??za odpowiedz z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 7 months later...
Gość tom3hs

warto polukać na co łowią i czym nęcą inni ponieważ ryba będzie bardzo przyzwyczajona do tego pokarmu naprawdę mam to samo u siebie u mnie np wszyscy nęcą taką zanętą najtańszą nie wymieniam nazwy i najlepsze efekty są właśnie po przynęceniu jej w łowisku

myślę że na pewno nęcą też samą kukurydzą bo jest tania i skuteczna popróbuj ,a co do łowienia bez zanęty zawsze możesz mieć jakieś efekty ale jeżeli jest tam dużo wędkarzy to może być różnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dużo racji jest w tym co pisze kolega tom3hs. Z racji tego że zazwyczaj łowią tam niedzielni wędkarze (nie obrażając nikogo) to z reguły królują tam ogólnodostępne, popularne, tanie zanęty, zazwyczaj karpiowe czyli gruboziarniste i o zapachu miodu, truskawki itp. A na haczyku kukurydza, ew. białe robaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

Całkowicie zgadzam się z ds-fan`em, jeżeli chodzi o karpiki, a te chyba najczęściej królują w niewielkich łowiskach komercyjnych obok amurów to najlepsza jest karma, zazwyczaj granulat dostępny w dużych workach i stosunkowo niewielkiej cenie, ale dokładnie nie powiem. Dodam, że nie zgadzam się do końca, że trzeba łapać tak jak wszyscy. Oto historia na potwierdzenie tezy ;d :

Łowiłem na niewielkim łowisku, gdzie każdego dnia, paru wędkarzy wrzuca kilka kg zanęty i puszkę kukurydzy, owszem zdarza się połowić ale.... Któregoś pięknego dnia nikt na stawie nie miał nawet brania, a baaardzo starszy Pan ;d obok wyciągał jednego karpika za drugim, na szczęście okazał się bardzo miły i zdradził swój sekret , jako jedyny używał ziemniaka jako przynęte, wszyscy pozostali łowili na kukurydzę, od tamtego czasu, zawsze mam tam ze sobą kilka ziemniaczków, karpie wprost zajadają się nimi, a brania bywają naprawdę agresywne. Dodam, że dzięki temu złowiłem tam największą rybcię, właśnie na ziemniaka, co do zanęty na tamtym łowisku, tajną bronią jest nie zapach, a kolor. Każdą żółtą zanętą udaje się przyciągnąć karpiki, oczywiście nie zawsze ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Domyslam sie, ze na karpia wanilia :grin: a. Co w moim przypadku, jezeli lowie na lowisku komercyjnym i wszyscy lapia na kukurydze ? Jest sens probowac na ziemniaka ? Ryby necone sa pewnie maczka kukurydziana, wiec zastanawiam sie nad sensem ziemniaka. Jak to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.