Skocz do zawartości
tokarex pontony

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam. Mam zamiar kupić wędkę na szczupaka dł. 270cm i cw do 30g. Cena oscyluje w granicach 150-180 zł. Zastanawiam się nad:

1.Shimano Catana bx lub cx

2.Dragon Mystery

3.Dragon Millenium

Proszę o opinię na temat tych wędek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

THYTAN X-Jig 2,4m wklejanka Dragon

THUNDERSTICK LIGHT SPINN 2,40/25

WĘDKA ROBINSON XENON JIG MASTER 2,40 7-20G

bardzo zależy mi na opiniach tych kijków z góry dziękuje za podpowiedzi i co myslicie o młynku do tych kijaszków DAIWA CROSSFIRE 2000X czekam POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech znam Robinson Xenon..........lipa....... widziałem jak na Bzurze koledze złamał się jak sucha trzcina, gdybym miał wybierać z tych trzech to dragon....... ale z serii Milenium z tej wcześniejszej (o wiele ciekawszy uchwyt) a tak ogólnie 2,40 na rzekę ?? z brzegu ??..... moim zdaniem trochę krótki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupić wędkę na szczupaka dł. 270cm i cw do 30g. Cena oscyluje w granicach 150-180 zł. Zastanawiam się nad:

1.Shimano Catana bx lub cx

2.Dragon Mystery

3.Dragon Millenium

Proszę o opinię na temat tych wędek.

nr3 bez dwóch zdań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat. Szukam kija na okonie, klenie, szczupaki, jazie i może bolenie, głównie na rzekę(Warta). Śmiesznie to brzmi. Zgadzam się, nie ma takiego kija, lecz chciałbym się dowiedzieć, który z poniższych będzie najbardziej uniwersalny i czy jest w ogóle pomiędzy nimi jakaś wielka różnica (mam na myśli cw).

Zastanawiam się nad Daiwa Exceler 3-18g i Dragon Millenium Super Fast 5-25g.

Oba kije są w podobnej cenie, oba posiadają mnóstwo pozytywnych opinii, dlatego stoję przed tak trudnym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ kamil k, jak możesz to obejrzyj Kongera IRI Skiper 10-30g. Miałem go w ręce i naprawdę mnie pozytywnie zaskoczył ( ja kupiłem model Stalker 15-40 na morskie trotki :) )

@ tirel, Daiwa Exeler jest dość wolnym kijem, na pewno nadaje się na jazie, okonie problem może być przy większych szczupakowych i boleniowych wobkach i gumach. Co do Dragona to ma mase wyrzutową bardziej uniwersalną, ale akcje Dragonów ( szybką) trzeba lubić.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad Daiwa Exceler 3-18g i Dragon Millenium Super Fast 5-25g.

Witam

Nie znam Daiwy ale Dragona miałem okazję wypróbować i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony. Jest to dosyć uniwersalny kij. Mi osobiście bardzo odpowiadał, może dlatego, że lubię szybkie wędki. Na rzekę jest według mnie wyśmienity. Bardzo dobre właściwości rzutowe (w wersji 2,85), dobre czucie pracy przynęty.

Oczywiście najlepiej samemu pomacać kijek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku sezonów moim podstawowym sprzętem spiningowym jet Dragon Milenium Pike 2,90 od 10-35g łowię wyłącznie na rzekach Bzura, Ner, Warta czasami Wisła, b. dobra uniwersalna wędka......szczupak, boleń, okoń....jakość wykonania plus cena naprawdę polecam, warto poszukać starszych wersji, jeszcze bywają dostępne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

panowie spiningiści -kupiłem multiplikator ROBINSON-ARCAN za wodeczke .co najważniejsze widealnym stanie , żadnej ryski lub jakiego kolwiek użytkowania .jaki kijek byście proponowali .skłaniałbym sie do kijaszkow powyżej 2,40cm i do 35gr.raczej akcja szczytowa .i co w tym ważne ..niedrogo ,za dużo kasy już wydałem na inne widzimisie,,łowię z łodzi ,czasami z brzegu ,rzeka wisła iczasami jeziora.dzieki za jakiekolwiek odpowiedzi i połamcie kije na rybkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz na myśli pisząc ''niedrogo'' ? Dla jednego będzie to 70 zł dla innego 300 a trzeci powie, że niedrogo to 700 dlatego sprecyzuj bardziej swoje wymagania a na 100 % ktoś Ci pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.wydałem tej zimy troche kasy.łódka ,silnik spalinówka,silnik elektryk,aku..to troche kosztowało a teraz musze pokombinować za co kupić wedeczkę.mówiąc niedrogo mam na myśli od 100 do 200..mam wedek powyżej 10 sztuk i troche wiem na temat ..tak jak wszyscy wedkarze ,czytam ,rozmawiam,troche pisze ale oczekuje opini i propozycji jaki kijek kupić bo z multikami niewszyscy mają do czynienia. założyłemyłem multika do spinaMIKADO COPER SPIN 2,90 do 35 gr i stwerdziłem że jest za długi ,ręka sie meczy za szybko.szukam czegoś podobnego w tej gramaturze tylko krutszego.używacie multikółw? to napiszcie jakich kijaszków używacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dostałem ostatnio spining Abu Garcia Ruby Crest 2.40 cw. 12-32 g , i chciałbym się zapytać czy ta wędeczka bedzie dobrze współpracować z kołowrotkiem Penn slammer 360 (pytam się bo stopka slammera nie zawsze pasuje do wszystkich wędek,a jeszcze do mnie nie doszedł i sprawdzić nie moge :lol: )

może ktoś ma taki zestawik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Poszukuję kija do spiningu nad odre. Na szupaki i klenie - przeważnie. Kołowrotek jaki mam to Shimano Catana 2500RA, do tego kij w przedziale 50-150zł. Ostatecznie troche więcej jeśli na prawde warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Poszukuję kija do spiningu nad odre. Na szupaki i klenie - przeważnie. Kołowrotek jaki mam to Shimano Catana 2500RA, do tego kij w przedziale 50-150zł. Ostatecznie troche więcej jeśli na prawde warto.

Szukaj coś do 25g cw , firmy i konkrtetnego modelu nie podam ale kiedyś zanim go niezłamałem na gałęzi używałem kija Konger Aviator cw 30g , łapałem nim klenie ale z wyrzytem przynęt było kiepsko dopiero obrotówka dwójka jakoś "leciała" ze szczupakiem teżby sobie poradził . Proponuje choć nie wiem czy są jeszcze te kije taki model do 20g na klenia będzie ok , cena też przystępna a szczupaki .... kurcze tutaj przydałoby sie coś solidniejszego ale jak przynęty będą mniejsze a nie "byki" na grubego szczupaka powinieneś dać rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tych wedkach:

Doradźcie coś. Jeszcze powiem że na nic powyżej 50 zł nie mam kasy. Która z tych będzie najlepsza no chyba że macie jakąś inną propozycje w tej cenie.

[ Komentarz dodany przez: artech: 26-03-11, 21:18 ]

opisuj linki, zgodnie z regulaminem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy wypad na ryby i od razu złamany kij. Poszukuje coś w miarę taniego ale mocnego żeby można było spokojnie łapać pstrągi w silnym nurcie takie około 50cm. Co polecacie?

Złamany kij na rybie jest oznaką żle dobranej "linki" bądz dokręconego hamulca na maxa ,nie powiem że pstrąg 50 cm nie jest wariatem ale sprzęt trza sobie ustawić by sie nim ryby udało wyjąć , złamałem kijek bo myślałem że przynęte odzyskam zaczepioną na gałęzi i hamulez na maxa dorkęciłem a że było to 0,28 to patyk pękł ciut powyżej łączenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu przy zacięciu pękł hamulec był dobre ustawiony ale nawet nie zadziałał. To nie był mój pierwszy wypad na ryby więc w teorii wszystko powinno działać gorzej z praktyką. Doradźcie coś jaką wędkę wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.