Skocz do zawartości
tokarex pontony

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Gość naleśnik27

witaj :) mój kolega takowy posiada jest dośc sztywny używa go na trocie ... ale jak na ta firme to jak dla mnie jest zbyt cieżki...polecam dragon thytan pike :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jakie parametry (ciężar wyrzutu) powinien mieć kij na rzekę o średnim uciągu (Narew)? Głównie będę łowił na obrotówki 3 (może i 4), gumy o długości do 10cm oraz woblerki też do 10cm. Czy kij 10-25g lub 10-28g będzie dobry? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z racji że wreszcie zebrałem fundusze na kij, przystępuje znów do wyboru modelu, byłem już zdecydowany na Dragon Destiny Spinn 2,75m 5-25g X-fast ale przed chwila znalazłem Team Dragon Spinning 2,75m 7-21g Med-Fast w bardzo przystępnej cenie.

Która wędka będzie lepsza dla takiego żółtodzioba jak ja?

Zaznaczam że będę łowił głownie w Odrze na gumy i obrotówki do max 2

Z góry dzięki za radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bez wątpienia wziąłbym Team Dragona :)

Panowie, czy kij o długości 2,90-2,95 nie będzie za długi? Będę łowił głównie z brzegu (rzeka Narew), ale do tej pory myślałem o kiju 2,70-2,75... Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia w tej kwestii - proszę o rady :) Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bez wątpienia wziąłbym Team Dragona :)

właśnie ale nie wiem czy akcja i ciężar wyrzutu będzie odpowiedni na rzekę, poza tym to są wędki podobnej klasy :)

co do długości wędki, jeśli brzeg nie jest zbyt zakrzaczony to powinna być dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!planuje zakupić ojcu na imieniny kijek shimano venegance 240 M, jest to kijek o ciężarze wyrzutu 10-30 gram!! używa ktoś z was tego kijka i ma może o nim więcej informacji?? tzn jaka akcja, czy dobrze czuć branie ? jak się sprawuje?będzie on odpowiedni do łowienia sandaczy i szczupaków z łodzi na wszelkiego rodzaju gumy i koguty??pozdrawiam i proszę o odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam właśnie dylemacik!!! bo wysłałem sprzedawcy maila z pytaniem o akcję a on mi napisał że to shimano ma akcję średnią, szczytową.. więc nie wiem czy nie lepiej wziąć jakiś inny kijek o akcji typowo szczytowej!! duża będzie różnica w czuciu brań pomiędzy akcją szczytową a tą średnią??pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kije na ten rok już uzupełniłem, ale tak ciekawości zapytam. Czy ktoś łowi na kije Mistralla, warte są zachodu? Czy sa trwałe i mocne i ogólnie ich użyteczność. Bo jakoś do tej pory nie zwracałem uwagi na tą firmę. Ale ostatnio z ciekawości przejrzałem na necie modele Bavaria i Shogun(tak jak Daiwa?). W opisie podają bardzo dobry materiał , kije są bardzo lekkie i nie drogie . Ale czy dobre i warte zachodu? Jak ktoś oś o nich wie nich coś skrobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zastanawiałem się długo nad wyborem nowego kijka - tym razem ma to być okoniówka. W sklepie analogowym sprzedawca zachwala daiwa megaforce (wklejanka 2-14g przy 2,4m), podoba mi się też daiwa exceler 2-10g, a w sklepie internetowym polecają dragon millenium senso jig 1-7.

No i mam zagwozdkę... Pomożecie?

PS. Machałem w sklepie megaforce, trochę miękka moim zdaniem, ale może na okonie tak trzeba?

PS2. Dopiero zauważyłem, że może lepiej było umieścić to pytanie w temacie ściśle dotyczącym okoniówek... Jeżeli można, to proszę o przeniesienie i biję się w piersi za takie niedopatrzenie :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaki kij na wisłe na odcinku warszawy. Opad+wahadłówka. Musi mieć dobrą akcje reszta bez większych wymagań.

Dodatkowo jakiś kijek na kanał może doradzicie także opad+wirówki+wobler

Jest coś na moje wymagania ;)

Dzięki za odpowiedz.

Cena max 150zl oczywiscie używane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wcześniejszego pytania ja brałbym ( bo mam TD 270 7-21 medfast) . Kij bardzo fajny polecam czuły i zarazem mocny. A mam takie pytanie czy ktoś może mi powiedzieć coś o kiju Mistrall olympic 270 5-25g. Bardzo jestem ciekaw opini na jego temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naleśnik27

mam mistralla aqoa 2,40 10-30 gram ,spisuje sie swietnie z pontonu jest mocny a zarazem czuły,bo gdy szczupaki nie chciały wspó,łpracowac to swietnie radził sobie z okoniami na niezbyt ciezkich główkach ale brania bardzo wyczuwalne :) i zapas mocy tez jest swietna praca w czasie holu !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich kolegow po kiju!Panowie mam maly problem a mianowicie prosze mi doradzic jaki mam wybrac spinning

9cena do 200-250 zl!Bede łowił na solinie i w moim zainteresowaniu beda sandałki i szczupłe!

Pozdrawiam BOBO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jeszcze jaka długość Ciebie interesuję. Doświadczony kolega Mi doradzał żebym kupił sobie pod sandacza Mikado Crystal Line Zander stick cytat z katalogu: "Specjalistyczne wędzisko sandaczowe. Wykonane na bazie sztywnego grafitu IM9+, zostało wyposażone w znacznik brań – drgającą końcówkę szczytówki (z pełnego włókna). Znakomicie sprawdza się w przypadku łowienia na przynęty miękkie. Wykończenie: przelotki SiC, korkowa rękojeść," cena koło 200zł , albo Wklejkę Mikado Competition Sensitive SS Spin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytam ten temat i nikt nie poleca wędek:

mikado

cormoran

robinson

dlaczego ??

Rozważam zakup jakiegoś spina (początkujący w tej metodzie) tylko z brzegu myśle o:

jezioro-okoń ,kleń moze szczupak

rzeka kleń okoń i pozostałe jakie w bobrze pływają

czasami odra -boleń??

przynęty wobki średnie i małe gumki raczej małe,wirówki do 3-ki

Jeszcze jedno czy dla początkującego lepszy sztywny kijek czy raczej miękki

fundusze max do 150-160zł w zasadzi im mniej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.