Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...

No i stało się szczytówka pękła kij w kibel :( carbon max 270 cw do 10g

Teraz trzeb kupić nowy :)

A wiec:)

Łowie na rzece Wiśe i Drwęcy w Toruniu (kleń, jaź...cierniki) na małe woblerki, żuczki od 1g do 5g

Kołowrotek Shimano NEXAVE 2500FB

co mi fachowcy doradzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam ten Dragon to jest wklejanka. Myślę że lepszy byłby kijek o jednolitej budowie i o c/w trochę większym z racji że łowisz w dużej rzece a tam czasami zapas mocy może się przydać.

Cormoran Black Bull HC Jiggerspin 2-12 g

http://www.wedkarskisprzet.pl/product_info.php?products_id=1873

mimo nazwy kijek nie jest wklejką, ma fajny zapas mocy i wykonany jest porządnie. Macałem go na sucho i wpadł mi w oko, myślę że da radę nawet nim połowić bolenie na lżejsze przynęty. Jedyne co może Ci nie pasować to jego akcja, nie jest to fast ale wydaje mi się że w tym wypadku jest to duży plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego mojego carbon maxa połamałem na większej obrotówce:) chciałem bolenia dorwać bo denerwował mnie :) obrotówka tak skręciła żyłkę ze splatała się miedzy ostatnią a przed ostatnia przelotka, jeden obrót korbka i trzask :)

tylko ze moje najmniejsze wobki maja po 1 g ten kij będzie odpowiedni?? to mój pierwszy sezon z takim wędkowaniem :) i za bardzo się nie znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konger World Champion IRI 275UL Lucky 3-10g

Wędka Cormoran Black Bull HC Jiggerspin 2-12 g

Dragon Millenium HD Senso Jig 2,60m / 1-7g

KONGER CARBOMAXX TEAM SPIN 270/10

WORLD CHAMPION_TANGO_270-10gr_KONGER

czyli to mi proponowano na rożnych forach:)

(łowie na dużej Wiśle ale i na małej Drwęcy która jest rzeką górską:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje najmniejsze wobki maja po 1 g ten kij będzie odpowiedni??
Niewiem jak wyglądają łowiska w których łowisz, czy wymagają dorzucenia wobka na 5, 10 lub 15 metrów. Czy może łowisz z jakichś główek (nie mam pojęcia jak wygląda Wisła w Toruniu i okolicach :smile: ) ale myślę że na Drwęcy spokojnie tym kijkiem byś połowił :wink: pewnie będziesz spuszczał woblerek z prądem do potencjalnych stanowisk kleni/jazi, więc tutaj odległość rzutu w granicach tych 5-10metrów była by pewnie wystarczająca. Ale niemniej są to moje domysły, gdyż mam nieduże doświadczenie z mikroprzynętami :smile: dotychczas tylko "Ciężko Orałem".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konger World Champion IRI 275UL Lucky 3-10g

Wędka Cormoran Black Bull HC Jiggerspin 2-12 g

ja bym brał pod uwage te 2 kijki plus jeszcze jeden bym dorzucił

konger World Champion Dancer 270 3-14 gram

sam właśnie jestem w trakcie zakupu któregoś z tych kijków ale ja zastanawiam się nad jednym z tych kongerów, a kijek ma służyć mi do łowienia kleni i jazi na wobki. Mi polecano również Robinsona Diplomat Top Spin 270 do 18 gram łowi nim kilku z moich znajomych właśnie klenie i jazie i bradzo go sobie chwalą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robinsona Diplomat Top Spin 270 do 18 gram

Ja osobiście odradzam wszelkiej maści robinsony :roll: albo trafiałem na trefne egzemplarze albo cholera wie co. Strzelały u mnie jak zapałki (mówię tu o serii Xenon i Diplomat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadłem w posiadanie wędki Germina. Pare osób pewnie wie co to za firma, czytałem(min.na tu na forum) ,że wędki Germiny są bardzo dobre. Ciężar wyrzutu tej wędki to 15 g. Czy moge na nią łowić też na przynęty cięzkie? Np błystki nr.4 czy Gumy 15 cm i tym podobne ciężkie przynęty? Czy da rade pociągnać na niej większego szczupaczka?

z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wskazuje ciężar wyrzutu to raczej kijek nadaje się do lżejszego łowenia, przynętami których masa nie przekracza 15gram. Więc raczej tak duże przynęty odpadają, ryzykujesz tu uszkodzeniem wędziska. Jednak da się na niej pociągnąć większego szczupaczka, wszystko zależy od tego jak będziesz miał wyregulowany hamulec w kołowrotku, hol będzie bardzo długi i męczący ale jest to mozliwe. Jeżeli "napaliłeś" się na większe przynęty radzę zainwestować w inny kijek, o większym c/w.

Osobiście do dużych gum (12cm+), większych woblerów, obrotówek czy wahadłówek posiadam kij o c/w 15-50gram, ważny też jest zapas mocy by móc skutecznie wykonać zacięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zainwestuj może w coś tego typu:

DRAGON Mystery XT Turbo Spinn 2,70m 10 - 35g

http://www.allegro.pl/item1003804539_dragon_mystery_xt_turbo_spinn_2_70m_10_35g.html

lub

KONGER - Tiger Cross Maxx MH 270 15 - 40g

http://www.allegro.pl/item1026083178_konger_tiger_cross_maxx_mh_270_15_40g.html

Te kijki są w miarę przyjemne i warte brania pod uwagę. Wage mają znośną a i do wykonania nie można się przyczepić. Gdybyś jeszcze napisał dokładnie, gdzie chcesz łowić (jezioro, rzeka) to było by o lepiej dobrać coś jeszcze :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak łowisz w rzece to weź tego Dragona, pewnie z czasem najdzie Cię chęć spróbować swoich sił z Sandaczem czy Boleniem, a ten kijek określił bym jako "rzeczny uniwersał". Miałem identyczny tylko w długości 2,90m i łowiłem nim niemalże wszystko :lol: Jest on także trochę szybszy od tego Kongerka (posiadam takiego kongera, tylko Heavy 15-50g).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracajac do tego Kijka z cw 15g. Napisałes ,że na tej germinie można uciagnąc większego szczupaczka ;) No i tak w sumie sie zastanawiam jak definiujesz tzw"większego" :mrgreen: Ile myslisz kijek może uciągnąć (do ilu kg około szczupaka) ;) ?

A co do kijka to ten dragon fajnie sie prezentuje. Jutro zobacze czy mają go na stanie w Wędkarskim u mnie w mieście. Bo "przemówił" do Mnie :lol: . A co mi możesz powiedzieć o jego akcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Technium diaflash 10-30 jako rzeczny uniwersał. Bo mam team Dragon silver edition 270 14-35 nie jest to zły kij nawet ma swoje plusy ale nie leży mi i łowienie nim nie jest zbyt fajne. jako o średnim kiju na rzekę myślałem o tym shimano a wy co o nim sadzicie lub co możecie polecić. nie lubię kiji zbyt twardych i bardzo sztywnych. A może Daiwa infiniyty lub cos tańszego jestem w kropce :???:

już ten dragon mia łbyć taki niezły a prezętuje sie średnio . Bardzo leci na pysk i trzeba nieżle ważącego młynka aby go wyważył. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile myslisz kijek może uciągnąć (do ilu kg około szczupaka) ?
c/w nie ogranicza możliwości wyciągnięcia dużej ryby na brzeg, tutaj wszystko zależy ustawienia hamulca w kołowrotku. W internecie krąży wiele filmików gdzie na wędziska okoniowe/klenio-jaziowe są wyciągane niczego sobie sumy. Czyli dobrze ustawiony hamulec, żyłka/plecionka dobrej jakości i można targać potężne szczupaki. Jedynym minusem jest bardzo długi hol, co sprawia nam wiele przyjemności ale dla ryby jest katorgą i taka ryba ma mniejsze szanse na przeżycie gdy zostanie wypuszczona.
A co mi możesz powiedzieć o jego akcji?

Posiadałem ten kijek w długości 290cm i stwierdzam że jest dosyć szybki, mocne pewne zacięcie a pod większą rybką ładnie się gnie i przyzwoicie amortyzuje zrywy. Krótszy, 270cm wydawał mi się trochę szybszy no i przedewszystkim o niebo lżejszy, lepiej wyważony więc myślę że na początek weź taki :smile: Jeżeli u Ciebie w stacjonarce nie będzie kijków Dragona z serii Mystery XT to popytaj się o kije z serii Camou. Są na identycznych blankach i różnią się praktycznie tylko malowaniem.

Miałem narazie styczność z Robinsonowym Diplomatem

Odpuść sobie diplomaty, kijki są faktycznie przyjemne, szybkie i ładnie się gną ale wykonanie jest na miernym poziomie. Zdarzają się zacieki lakieru, krzywo wklejone przelotki no i przedewszystkim są bardzo podatne na urazy. Sam kiedyś prawie zostawiłem w Odrze pół kija. Myślę że Diaflex będzie o niebo lepszy, wyższa półka, ładnie wykonane i z tego co można wyczytać dosyć niezawodne wędzisko bo osobiście nie miałem okazji nim łowić, jedyne pomachać na sucho w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.