Skocz do zawartości
tokarex pontony

rejestr połowów a zarybienia


ds-fan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Odkąd zostały w moim okręgu wprowadzone rejestry połowu ,do głowy wbijano, nam jedną "ściemę"że to dla dobra nas i wody,że na podstawie rejestrów ustalane są wielkości zarybień itp; a tymczasem okazało sie że Plan zarybień na dony rok jest stały, aż do końca okresu dzierżawy obwodu i będzie corocznie równy zapisowi operatu i zawartej na jego podstawie umowy dzierżawnej z RZGW.

Czy to jest prawda?czy u was też tak jest że przez jakiegoś ichtiologa ustalona zostanie wielkość zarybiania poszczególnymi gatunkami i nie można tego zmienić??tylko do końca trwania umowy dzierżawy PZW musi sie trzymać planów???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Operat obowiązuje cały okres dzierżawy a zatem i planowane zarybienia a rejestry są po to aby było wiadomo jaka jest presja i połowy, aby nie trzeba było robić odłowów kontrolnych drażniących wędkarzy. Oczywiście jeśli piszą prawdę w tych rejestrach :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Rejestry obowiązują od kilku lat. Ja podczas przynależności do PZW w dwóch dużych województwach nie potrafiłem dobić się o zestawienia odłowów ryb (dokonanych przez wędkarzy) za miniony rok w Okręgu. W internecie także tych danych nie można doszukać się. Czy to ktoś tam w PZW faktycznie liczy? Wydaje mi się, że takie zestawienie corocznie powinno byc podane do publicznej wiadomości.

Dane z zarybień są natomiast dostępne w necie i ZO.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w okręgu opolskim publikują taki wykaza zarybień na obwodach rybackich, ale ilości ryb wpuszczanych do obwodów rzeki odry są śmieszne zresztą poczytajcie sami.... http://www.pzw.org.pl/opole/wiadomosci/16294/60/zarybianie_w_obwodach__zestawienie_za_rok_2008 , natomiast zwróćcie uwagę ile "wsypują" pstrąga i lipienia do potoków ..gdzie jest sprawiedliwy podział zarybień ilu wędkarzy łowie w tych rzeczkach a ilu w odrze , pieniądze na zarybienia powinny iść za wędkarzem a nie za układzikami ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.gdzie jest sprawiedliwy podział zarybień ilu wędkarzy łowie w tych rzeczkach a ilu w odrze , pieniądze na zarybienia powinny iść za wędkarzem a nie za układzikami ....

Tu na forum się nie dowiesz tylko w macierzystym Kole lub Okręgu, najlepiej trzeba było to pytanie zadać w czasie wyborów a teraz przez cztery lata możesz tylko wzdychać do księżyca :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem w kole, poobrażali sie nawet i zaraz gadka typu ,że jak chce to prosze bardzo moge zobaczyć jak to jest tak społecznie tyle godzin ble ble ble.....że operaty zawierają w sobie wszystko i nie można PRZEKROCZYĆ deklarowanych kwot zarybieniowych, ale nikt mi nie chciał pokazać tego operatu....i teraz sobie powyje do księżyca bo bezchmurne niebo mamy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Rejestr połowów ryb to papier który wrzuca sie do kosza zaraz po zdaniu go w związku, nikt tego nie czyta i nie sprawdza. To kolejna kpina z wędkarzy. W zamyśle tego jest mozliwośc nakładania na nas mandatów za niewypełnienie go.. Kolejny sposób na wyciaganie pieniedzy z wedkarskich kieszeni... Betonowe PZW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomak, Wędkarzu z Bożej łaski zdaje się, że "chycisz" coś na garba jak nie w tym temacie "wędkarskim" to w innym
Jarosław Twój post tu jest nie w temacie, bo nie dotyczy rejestrów połowów, Post powinien zostac usuniety, Jarosław.. ja łowię.... czasem napiszę a Ty piszesz... czasem łowisz sądząc po Twoim zaangażowaniu w teorie wedkarstwa.. pisarzu z Bożej łaski ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.