Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wedziska spiningowe Daiwy


fotofx

Rekomendowane odpowiedzi

Też będę biegał z ultralightem i 3-18. ;) Jednak po spotkaniu z sumem trochę zwątpiłem i swojego czasu dokupiłem 7-28 na okoliczność wąsatych, dużych sandaczy i szczupaków, z tego co piszesz - niepotrzebnie, łowiska moje ani nie mają uciągu klasy Wisły, Odry, Sanu, ani nie są bardzo głębokie (maks 6 metrów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 540
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ja już jestem po przerobieniu kilku kijów, producentów i kilkunastu latach doświadczenia w zawodach spławikowach mam umijejętność doboru sprzetu jakość/cena nie zawsze należy kupować TOP model, są niżej półki ale niesamowicie udane np. jak w temacie INFINITY Q

zestaw optymalny to:

INFINITY Q Jgger 1-9gr tylko w nowych modelach 2010

INFINITY Q Jgger 3-18gr

INFINITY Q Spinn 10-30, 15-45 do głebokiej orki i dużego uciągu na rzekach

wersja droższa o pare zł to:

DAIWA RYUKON Ultralight 0.5-10gr - nie testowana ale już mam cynk że HIT

INFINITY Q Jgger 3-18gr

DAIWA SHOGUN Zander - mocny kij ale czuła szczytówka

lub DAIWA SHOGUN Spinn - potężna moc

wersja HARDCORE i ludzi co nie maja co robić z kasą

- MORETHAN Branzino :twisted:

ale spokojnie obrobisz tych kolesi zestawem Infinity :mrgreen:

extra wędka to nie wszytsko przekonamy sie nie raz o tym :roll: jak nas obleci koleś Robinsonem za 59,99zł kupionym w Biedronce :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

każdy musi wyznaczyć sobie granice kiedy hobby zaczyna się robić szaleństwem

znam ludzi którzy kupują rapale z USA malowane ręcznie i nigdy nie umoczyli ich w wodzie :lol:

szanuje i podziwiam nie wiedziałem ze można mieć takie hobby :!: koleś ma całą kolekcje Rapali powieszonych na korkowej tablicy a ostani raz był 2 lata temu na rybach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maniek tyle postów napisałeś a nie umiesz użyć opcji "edytuj" ?

@phantom Na Daiwe sie skusze tyle ze wybór będzie pomiędzy CALDIA X a Rnessą mam na to jeszcze 2 miesiące więc nie ma pośpiechu.

@koyot Ty chyba śpisz z INFINITY Q Jgger 3-18gr :razz: bo umieściłeś ją w zestawie optymalnym i w wersje droższe. Swoją drogą tez mam ten kijek tyle ze 3m - jedyną wadą jest pierścien mocujący kołowrotek który sie luzuje i trzeba go co jakiś czas dokręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doszedł do mnie shogun z wedziska jestem bardzo mile zaskoczony,wykonanie rewelacja!!!Ale niestety jest ale troche się zdenerwowałem na opakowanie wędziska i tutaj kieruje pytanie do posiadaczy daiwa shogun.

Wędzisko miało byc w tubie a ja dostałem w jakims pokrowcu z materiału z naszywka (daiwa shan260ms)czy to jest ta psełdo tuba?czy poprostu koles zrobił wałka bo na allegro kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opsi,

Nikt Cie nie zrobił w wała. Ten kij nie jest sprzedawany w tubie, nie wiem skad wogóle wziołeś informacje tego typu.Kijek sprzedawany jest pokrowcu własnie z naszywką o której wspomniałes.

Sam kupiłem Shoguna jakies 2tygodnie temu.Skoro nadal masz wątpliwości to skontaktuj sie z przedstawicielem Daiwy i on potwierdzi moje słowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIELKIE PODZIEKOWANIA :mrgreen:

za co - za informacje dot. wadliwej serii ze zamienionymi przelotkami

wpadłem do sklepu zabrac Infinity Q 15-45 w starej wersji i pierwsze co sprawdzilem to przelotki - sprzedawca mało nie zemdlal sam zreklamuje wędkę :mrgreen:

ale są lepsze wieści w związku z nową serią /niekoniecznie lepszą :mrgreen: / spadły totalnie ceny nowo zamowianych "starych modeli"

podpowiem tylko ze w cenie SHOGUNA kupie 3 szt Infinity Q :mrgreen: /300zł z groszami/

połamania kija życze ale w modelach 2010 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zakręciłem czytając ten temat, że już innego kija jak Daiwa Infinity Q JiggerSpin nie chcę. Mam tylko jeden mały problem…, który wybrać? CW 7-28 czy 8-35, „cięższy” miałem w łapce i bardzo mi się spodobał, ale nie miałem okazji pomachać lżejszym. W tej chwili moją główną bronią na szczupaki jest Robinson Diplomat cw 5-18g. Łowię głównie w wodach stojących na obrotówki 3, gumy na główkach max 10g i mniejsze woblerki, ale może czas na troszkę większe przynęty?

Proszę o poradę, który wybrać do 28 czy 35g?

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie że cw są trochę przeszacowane czyli do lżejszego łowienia ale na rzekę i silnych ryb (jaż, kleń i częsty przyłów szczupaka) wystarczy mi 7-28. Ale myślałem też o Team daiwa 270 7-28. Co o nim sądzicie i jak się on ma do Infinity Q. Używać głównie będę blach, wobków rzdziej gum. Lubię kije dość szybkie ale nie pały oraz które ładnie się gną na niemal całej długości. Co wybrać? Może te kije nie spełniają tych kryterji i rozejrzeć się za czymś innym. Chcę by czuć było że kij jest naprawdę mocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzbyszek1,

z tego co wiem daiwa specjalist jest o klase wyższa od infinity, niestet nie mialem okazji pobawic sie kijkiem z tej seri ale wizualnie prezentuja sie znakomicie.Nie chcesz pały kup shoguna zandera, kij ten znakomicie łaczy delikatnośc z moca lub tanszego ryukona o c.w. które podałes.

Chcesz poczuć prawdziwa moc kup St.Croixa do 30gr a poczujesz co naprawde oznacza słowo moc w przypadku kija :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze team Daiwa 12-35 podobno klasa. Ale mówisz że Ryukon ma moc i pięknie się gnie i to info od osoby która go użytkowała czyli coś. Poczekam jeszcze trochę i poszuka info o TD 12-35 i Ryukonie o podobnych parametrach . No i coś z tej Daiwy wychaczę ale co to nie wiem. Chcę mocy i poarbolika:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po analizie różnych wędek zdecydowany raczej jestem na Ryukona ale którego 14-28 czy 8-35 skłaniałbym się ku 8-35. Bo ma to być typowo szczupakowy kij. Prosiłbym tylko o ogólną charakterystykę kija oraz jakie ma ugięcie podczas holu. Słyszałem że są to bardzo mocne kije oby to była prawda. Z Team Daiwa specjalist chyba zrezygnuję bo nie znalazłem zbyt dużo opinii o nim a na sucho to sobie pomachać tylko można no i przelotki dwu stopkowe to chyba nie najlepsze rozwiązanie. Także wszystkie info Ryukonie wchłonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzbyszek1,

jeśli ma to być kij bardziej pod szczupaka wez do 35gr ryukona, ten do 28 jest bardziej sandaczowy.

Ryukon to nowosć Daiwy na 2010 rok wiec raczej nie spodziewaj sie za wiele odpowiedzi.Ja bawiłem sie nim na sucho i powiem Ci ze to świetne kije, ten do 28gr posiada szczytowa akcje pod obciązeniem przechodzacy w lekki parabolik, mysle ze ten do 35gr bedzie bardzo podobny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.