Skocz do zawartości
tokarex pontony

obuwie zimowe


wiesławek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Gość Dwie_sety

Łowię na lodzie sporo (bywały sezony gdy byłem ponad 70 dni)

Moim zdaniem najlepsze na lód są gumofilce, ale musza byc te prawdziwe z gumy a nie plastikowe podróbki.

Gumowe sie nie ślizgają, plastikowe tak.

Buty muszą byc za duże, masz w nie spokojnie wsadzić nogę w dwóch parach grubych skarpet.

Zalety

dobra cena

nie przemakają

są ciepłe

można wyjąć i wyprać wkładki filcowe

można wyprać w środku całe buty

łatwo założyć i zdjąć (ważne dla kierowców, jazda w zimie w nieodpowiednim obuwiu stwarza spore zagrożenia)

Można do nich na stałe przypiąć miniraki (schodzisz z lodu zmieniasz buty)

To naprawdę dobry wynalazek i przydają się nie tylko na lodzie, wczesną wiosną i późną jesienią też będziesz z nich zadowolony.

Przy mojej sporej wadze i dosyć intensywnym użytkowaniu wytrzymują trzy sezony.

Nie patrz na modę patrz na wygodę.

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczą zwykłe byty zimowe jedna para skarpet i reklamówka jednorazowa na nogi reklamówka zatrzymuje ciepło i na lodzie możemy siedzieć od 7:00 do 24:00 :D

ale jak ktoś woli kupować drobie buty do tego przeznaczone i mieć taki sam efekt to jego sprawa :mrgreen:

płamania kija !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Nie polecam - nogi poca sie, a reklamowka nie oddycha, wiec po chwili mielibysmy mokre nogi,a to zima malo sympatyczne.
Dlatego trzeba mieć dwie pary bawełnianych skarpet ,reklamówka nie oddycha zgadza się ale też zatrzymuje dużo ciepła.Ale generalnie jestem za obuwiem specjalistycznym ,dopiero po kupnie przekonałem się jaki komfort w eksploatacji ,buty mają certyfikat do -30* i do tej pory nogi mi nie zmarzły a parę nocek z -10* zaliczyłem ,dodam że to obuwie do stacjonarnego wędkowania ,gdzie stopa szybko przemarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bboobb, ja natomiast kupile w tym roku w styczniu w Auchen bardzo podobne z grubym wyjmowanym wkladem filcowym dodatkowo powleczonym folja bodajze aluminiowa, za tylko 25zl. I tyz jestem zadowolony. Szukajcie promocji poza sezonowych :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od późnej jesieni do wiosny używam wysokich alakaloszy z jakby utwardzonej lekko pianki neopronowej. Są bardzo lekkie, a zimna się nie czuje stojąc nawet w lodowatej wodzie. Buty mają dość grubą podeszwę, same jeż mają ścianki grube na ok 8mm i do tego wyjmowana skarpeta. Cena ok 60 zł.

Noga czasami mi się w nich zgrzała, ale nigdy nie zmarzła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to właśnie te. W okresie ciepłym nie zakładam ich na nogi bo są za ciepłe, ale gdy temperatura spada, innych butów nie używam. Jedynym minusem jest to, że trochę mniej elastyczne są w porównaniu do zwykłych kaloszy czy gumofilców.

Naprawdę polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.