Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotki Shimano


Mati_gdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 462
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Niestety ja też się rozczarowałem. Niby wszystko ok ale jakoś kręciołek mi nie pasuje :( Chodzi jakoś tak dziwnie, niby elegancko ale czegoś mu brak... No i przy szybkim zwijaniu gdy zatrzymam nagle to mimo oporowego czuję takie jakby 2-3 mm cofnięcie na korbce... Nie wiem czy to normalne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kołowrotkami jest jak ze wszystkim - jak masz szczęście i trafisz na dobry egzemplarz to długo nim pokręcisz a jak masz pecha to, cytując pewnego kabareciarza, i w d.... palec złamiesz, czyli przekładając to na grunt kołowrotków - nie nacieszysz się nim zbytnio. :mrgreen: Ja gdzieś na forum pisałem o tym. Mam 2 Stradici. Jeden japoński (kupiłem używany), który pracuje przy cięższym spinningu boleniowym i sandaczowym i drugi malezyjski (używany do kleniowania i lekkiego boleniowania). Oba katuję i to dość mocno. Oba wydają się być tym faktem niewzruszone. Jak to długo jeszcze potrwa? Nie wiem, ale na razie nie zanosi się na to, że będę je musiał wymieć. Wiem natomiast jedno. Jak, nie daj Bóg, trzeba będzie je wymienić to kupie znów Stradica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem tego Stradica 5000FH i uwazam ze sa to najlepsze kolowrotki spiningowe jakie powstały,oczywiscie nie wszyscy musza sie zgodzic z moja opinia.Przetestowałem go w naprawde ciezkich warunkach i wyszedł bez szwanku.Oczywiscie młynek byl made in japan.Jeżeli bede mial wybierac nastepny młynek to FH tylko mniejszy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

użytkuję model 4000FA, do catany nie mogę go porównać bo nigdy nią nie kręciłem,

używam go do feederka i spławika, spisuje się świetnie, kręci bardzo płynnie i swobodnie, nawija na 4+, ale ma wadę...! słychać jakby coś w środku się ocierało, możliwe, że brakuje mu smaru, ale miał tak odkąd go dostałem, czy wszystkie tak mają? ogólnie nie przeszkadza to w łowieniu bo tego prawie nie słychać ani nie czuć wcale, zwróciłem na to uwagę jak kręciłem nim w domu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam,

Mam możliwość kupienia shimano stradica FH, made in japan. Praktycznie nie używany. Rozglądam się też po giełdach itp. Ogólnie jestem ZA - kupić stardica (made in japan).

Ale ostatnio dużo poczytałem o przełożeniu, że im mniejsze (<5,0) to lepiej bo mniejsze przeciążenie a ten ma chyba 5,4. Jak to jest. ? Takie dobre materiały, czy im większe przełożenie to lepiej> Zgłupiałem.

Kręciołek będzie do spinningu.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Posiadam kołowrotek Shimano TwinPower 2500 XT RA.

Niestety od pewnego czasu mam problemy z hamulcem. Objawia się to w ten sposób, że chodzi on nierówno - gdy ryba wyciąga żyłkę na początku jest dużo większy opór a dopiero po chwili ustala się na nastawionym poziomie.

Kołowrotek był w serwisie Shimano, ale oni stwierdzili, że wszystko jest w porządku i nic nie zrobili. Jako, że do serwisu kołowrotek muszę wysyłać pomyślałem, że może wystarczy przeczyścić mechanizm, ale tu pojawił się problem. W starszych modelach na pokrętle regulacyjnym był wkręt który trzymał wszystko a w nowych modelach Shimano stosuje pokrętła bez widocznych wkrętów.

Może ktoś ma pojęcie jak się do tego dostać?

Z góry dziękuję za pomoc.

Na stronie Shimano znalazłem schemat nowszego modelu kołowrotka ale wydaje mi się, że wszystko wygląda w nim tak samo.

http://fish.shimano-eu.com/media/fishing/techdocs/en/07TP2500XTRB_v1_m56577569830600912.pdf

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawia się to w ten sposób, że chodzi on nierówno - gdy ryba wyciąga żyłkę na początku jest dużo większy opór a dopiero po chwili ustala się na nastawionym poziomie.
W każdym używanym kołowrotku z sprzęgłem ciernym występuje ten "feler",tyle tylko że w kołowrotkach tanich występuje szybko ,w droższych nie co później ,mowa oczywiście o nowych kupionych w sklepie .Mam dwa Shimaniaki made in Japan i po jakimś czasie też to samo się zrobiło.To jest niestety taki zły urok hamulców ciernych , najgorzej jest z dużymi rybami podczas holu ,hamulec ustawiony pierwotnie przed wędkowaniem na prawidłową wartość rozgrzewa się do tego stopnia że pod koniec holu dużej ryby jest za słabo ustawiony ,nie mniej mamy takie wyobrażenie dlatego podczas końcówki holu trzeba bardzo kontrolować i hamulec i stan siły ryby. :wink:

Ja przed zarzuceniem zestawu pierwszy raz zawsze rozruszam hamulec kilkoma pociągnięciami linki z szpuli ,przez co wiem że sprzęgło za działa.

Inną wadą jest skrzywiona oś ,co skutkuje jakby hamulec nie chodził płynnie ,ale to łatwo sprawdzić.Wystarczy ręką złapać za koniec żyłki i pomału odkręcać hamulec ,w pewnym momencie kołowrotek zacznie nam zjeżdżać w dół pod własnym ciężarem jeśli robi to w miarę płynnie jest OK,jeśli się zatrzymuje co jakiś czas jest to bardzo zły objaw

znaczy się że oś jest skrzywiona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za poradę.

Też tak zwykle robiłem, ale niestety w tym przypadku to nie pomaga. Przy każdym rozpoczęciu ciągnięcia jest większy opór nawet po kilku "ruszeniach".

Wydaje mi się, że bez czyszczenia się nie obejdzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam

Mam pytanie ktory kolowrotek do spiningu mozecie polecic max do 30 gram przynent

SHIMANO EXAGE 3000 SRB lub EXAGE 3000 SFB

Lepiej z przednim hamulcem czy tylnym? nie wiem tez czy cos daja kolowrotki z hamulcem walki "z dragiem "

Moze zaproponujecie mi jeszcze inny kolowrotek gora do 270zl

Z gory dziekuje za odp

Pozdroooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech,

Witam o co chodzi z tymi symbolami Spro, Blu lub Red arc'a bo nie za bardzo wiem o co chodzi :)

a co sadzicie o tych kolowrotkach??

SHIMANO EXAGE 3000 SRB lub EXAGE 3000 SFB

czekam tez na inne propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołowrotki firmy Spro z serii Arc dzielą się na modele Blue(7xx,9xx,10xxx) oraz Red(10xxx) przy czym pierwsze cyfry oznaczją liczbę łożysk.Zgodnie z nazwą różnią się także kolorami obudowy(Blue srebrno-błękitny i Red czerwony).Co do Shimano to odpuść sobie szkoda kasy i kup któryś z modeli tu wymienionych.Mam nie miłe doświadczenie z Shimano(nowy Exage ma luzy na koszu itp. oraz lekko używany Stradic mający jeszcze większe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, co do Exage mam mieszane uczucia, ale jak na razie z lekką przewagą pozytywnych. Kupiłem go w sierpniu zeszłego roku, i od tego czasu używałem go dość intensywnie, często niezupełnie zgodnie z jego przeznaczeniem (seria 2500), czyli łowiąc na duże obrotówki 3-4 (co prawda w wodzie stojącej), albo w dużej rzece na główki 24 g. Łowiłem na żyłki i plecionki. W tej chwili służy mi do łowienia pstrągów.

Z mojego punktu widzenia widzę dwie wady:

- pierwsza, poważniejsza - wyraźnie głośniej chodzi teraz łożysko na rolce kabłąka

- druga - jak rzucam, np pod prąd, gdzie zależy mi żeby błyskawicznie zamknąć kabłąk i rozpocząć zwijanie, to czasem żyłka oplatuje się dookoła rolki kabłąka, a ja tracę chwilkę żeby ją prawidłowo ułożyć, przez co woblerka zamiast powyżej, mam już czasem poniżej siebie :) Ale może to wina żyłki lub specyfika lekkich rzutów "spod siebie" zamiast znad głowy.

Aha, jak ostatnio nawijałem na niego nową plecionkę to zauważyłem, że układa ją troszeczkę nierówno, tzn więcej jest jej z przodu szpuli niż z tyłu - ale to pewnie kwestia regulacji.

Kołowrotek nie ma jednak do tej pory żadnych luzów. Jego zaletą jest tez to, że jest lekki, waży 260 gram, czyli nieco mniej niż porównywalnej wielkości Spro Red.

Moim zdaniem za ta cenę - do 300 zł, to naprawdę nie jest zły kołowrotek.

Ja rozglądam się ostatnio za nowym kręciołkiem do lekkiego spinningu, rozważam Daiwę Team Daiwa 2508D, kosztuje trochę powyżej 400 zł, jeżeli nie przekracza to Twojego budżetu to możesz sprawdzić ten model, ewentualnie tańszy Exceler.

Ale dobra, to temat o Shimano - powtórzę zatem że moim zdaniem Exage jest warty tych dwustu kilkudziesięciu złotych, choć jeżeli chcesz się nim pocieszyć trochę dłużej, to nie polecam go w tym rozmiarze do czegoś więcej niż lekki spinning, no i wybrałbym model z przednim hamulcem.

Spro Reda tez mam , ale model większy model - 10400, no i łowiłem na niego dopiero dwa razy, więc trudno mi się wypowiadać i porównywać. Na pierwszy rzut oka sprawia dobre, solidne wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie może to być lepsza alternatywa w tej cenie, nie wiem na pewno bo nigdy nie używałem tych kołowrotków. Nie podniecałbym się tylko tą 5 letnia gwarancją, bo trzeba najpierw sprawdzić jakie są jej warunki i co obejmuje, jakoś jestem tutaj sceptyczny.

Ja kupiłem dzisiaj ta Team Daiwę o której pisałem wyżej, "na sucho" sprawia świetne wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłytm roku chciałem kupić kołowrotek shimano i takie oglądałem ale zaprzyjaźiony sprzedawca odradził mi marke shimno ze względu na serwis ,na kilkanaście oddanych kołowrotków w ciągu półtora roku ani jedna nie została uznana,chociaż jeden kołowrotek rzęził jakby piasku mu ktoś nasypał do środka i nie było śladu po samodzielnym rozkręcaniu kołowrotka,wierze mu gdyż na ścianie w sklepie wisiało kilka kołowrotków shimano......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cinek1979, nie generalizowałbym co do marki sprzętu, są flagowe modele wielu producentów, które służą lata. W praniu i w kolejnych opiniach na Naszym Forum wychodzą różne kwiatki.

Nie sposób wymagać bardzo wiele od kołowrotka poniżej 100$.

Kolega mój ma stare, dobre Technium 2500, co rok go przesmaruje i ora nim już lekko z pięć sezonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.