Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotki Shimano


Mati_gdansk

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 462
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nawet bardzo. Ale dla pewności dopytam :wink: Czyli Seido 3000 SFB to będzie większy korpus niż 2500 ale z płytszą szpulą ??
w realu, tak dobrze to nie ma :twisted:

Na logikę (wynikającą z symboli) dobrze kombinujesz , ale wg mnie ten krecioł powinien mieć oznaczenie Seido SC FB 3000 czyli korpus jak 2500 , a szpula płytsza.

Zwróć uwagę, że w przypadku Seido 2500 i 3000 , waży dokładnie tyle samo,.. z ciekawości zapytałem nawet sprzedawce na allegro czym się różnią (odpisał , że głębokością szpuli i napisem)

Czasami SFB (w innych modelach pisze facet) różnią się jeszcze przełożeniem i rzadko ale też się zdarza że rotorem.

artech, Cieżko Ci bedzie kupić współczesną i typową 3000 Shimano,

Owszem można się przyczaić na aukcje nieużywanego Stradica w starszej ,ale jeszcze przyzwoitej wersji FH i będzie tam nawet typowa 3000, ale szybsze przełożenie Ci się raczej nie spodoba. :roll:

Ps. :shock: Chyba mamy na Forum dwa spore tematy o kreciołkach Shimano a każdy z nich żyje własnym życiem, pod tym linkiem jest drugi http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=217

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Unises, właśnie odebrałem ten młynek w wersji 2000S - rozpisywał się nie będę bo narazie dużych podstaw ku temu niema, jedwabista praca, to składanie korbki rzeczywiście wygląda solidnie.

wielkość identyczna jak standardowe 2500 tyle że trochę mniej mieści żyłki od tej 2500S która była tylko w wersji malezyjskiej. do średniego spiningu czy lajta myślę w sam raz - choć gdybym myślał o rasowej matchówce na dużych dystansach to pewnie bym wzioł rozmiar większy, tu jest taki kompromis :P

choć kto wie, może kupię jeszcze coś typowo dystansowego do matcha a nawet lekkiego feedera.

f67d204e898fffd8m.jpg 1e8da323a5ea4d28m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unises, właśnie odebrałem ten młynek w wersji 2000S
Damian21, właśnie kupiłeś sobie spokój i precyzje na najbliższe 5-10 lat :wink:

spokojnie tyle pochodzi jako podstawowy kręcioł, oczywiście bez częstego katowania, ale i też bez przesadnej dbałości.

Napisz jeszcze który to jest dokładnie rocznik - jak zdejmiesz szpulę i spojrzysz na rotor z góry, powinna być tam taka wytłoczka; okrąg z cyfr od 1 do 12 (miesiące) a w środku dwucyfrowy rok i strzałka grotem wskazująca miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okrąg z cyfr od 1 do 12 (miesiące) a w środku dwucyfrowy rok i strzałka grotem wskazująca miesiąc
11.05 biorąc pod uwagę to że był wypuszczony jako model na 06 rok to raczej świeży, choć zależy w jakim sensie - te 4 lata przeleżał :smile:

744984a3054d2badm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grisha

witam serdecznie :) w związku z zamiarem zakupu kołowrotka do lekkiego spinningu chciałem zasięgnąć Waszej opinii n/t wyżej wymienionego kołowrotka (shimano catana 1000 ra) - polecacie / odradzacie ?? obiekt zakupu ma współpracować z lekkim kijkiem jaxona (3-15g) przy połowie kleni oraz okoni na małe przynęty w rzekach typy Pilica :) dziękuję za wszystkie sugestie i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość czermin

A nie lepszą opcją byłby kołowrotek z przednim hamulcem? Ja do kija 270/18 mam właśnie 2500 fa i współgra idealnie. Do samego kołowrotka nie mam zastrzeżeń, w tej cenie najlepszy wybór moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tom3hs

to może dołóż trochę i kup sobie shimano nexave jest dużo lepszy Catana jest przereklamowana za Catane trzeba dać okolo 100zl a jak dołożysz 30zł będziesz bardziej zadowolony gwarantuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Szukam jakiegoś kręcioła pod bolenie i do cięższego spina ogólnie bo moja Catanka nie wytrzymała poprzedniego sezonu i szukam czegoś wytrwalszego :) Zastanawiam się nad którymś z młynków Shimano co do ceny to mogę dać maksymalnie 450zł za nowy kołowrotek. Co mi doradzicie? Z tych kołowrotków poniżej? A może jakiś innej marki?

SHIMANO STRADIC 3000S GTM-RB

http://www.allegro.pl/item876405279_kolowrotek_shimano_stradic_3000s_gtm_rb.html

SHIMANO EXAGE 3000SFB

http://www.allegro.pl/item852982552_hit_2009_shimano_exage_3000sfb_nowosc_2009.html

Shimano Super SGTM 3000 RB

http://www.allegro.pl/item873361636_kolowrotek_shimano_super_sgtm_3000_rb.html

A co do wielkości kołowrotka to myślę ze 3000 powinien być ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych powyżej to ja bym wybrał Stradica, ma typowo boleniowe przełożenie, jest to kołowrotek plasowany o klasę wyżej niż Exage, no i ma więcej łożysk niż Super SGTM.

Jeżeli nie zależy Ci na dużym przełożeniu i zapasowej szpuli, tylko na solidności i niezawodności, to polecam Penna Slammera 260: Penn Slammer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wpadły mi w ręce takie oto rodzynki.A moje pytanie brzmi.. czy nie zajeżdzę ich używając ich do średniego spinu?Wyglądają solidnie i są w bardzo dobrym stanie,ale hamuje mnie trochę wysokie przełożenie.Darować im i przeznaczyć do odległościówki?:D

Dzięki.

post-8261-14544972244769_thumb.jpg

post-8261-14544972245068_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość spinn_FT

kołowrotki nie do zajechania przy spinningowaniu. Obecie mam Shimano Super X GTM i powiem szczerze, że dwa sezony przeżyły bez żadnego problemu. A modele które masz to wsześniejsze modele - niezawodne. Jedyny minus to przy deszczowej pogodzie jak trochę "namoknie", smar tężnieje i ciężej się kręci.

Przełożenie idealne do łowienia boleni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Koledzy mam problem z moim 4010GTM.Zaczął wydawać dziwne dźwięki jak stary Prexer:D Czy może ktoś z Was rozkręcał go i wie jak powinno to wyglądać w środku?Rozkręciłem go i skręciłem na nowo i wydaje się pracować lepiej,ale przy wręcz minimalnym kręceniu znowu pojawia się nieprzyjemny dźwięk dopiero jak przyspieszę kręcenie pracuje jak należy.

Może ktoś wie w jakiej pozycji powinien znajdować się ten biały plastikowy element?

http://picasaweb.google.pl/pieniadz69/4010#5440277275717707522

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.