Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kołowrotki Shimano


Mati_gdansk

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, ale wiesz ze ten "szczegol" jest moim zdaniem dosyc waznym kryterium dobrego kolowrotka

A dlaczego?? W czym przeszkadza Tobie jego brak?? lub w czym pomaga??

Dla mnie nie jest on niezbędny, a w dobrym kołowrotku raczej uwagę zwracam na inne rzeczy niż łożysko oporowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 462
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Po przemysleniu sprawy jestem bliżej opinii Tomek_N, ale czy te łożysko jest ąż tak istotne :???: są ważniejsze sprawy jak pisze artech,

Należy tylko dodać że najtrwalsze kołowrotki te stare ABU nigdy nie widziały oporówek.

Jest fajnie, nie ma też biedy nie ma :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtrwalsze kołowrotki te stare ABU nigdy nie widziały oporówek

Wydaje mi się, że dyskusja idzie w nieco złym kierunku. Za chwilę dojdziemy do tego, że przez łożysko oporowe kołowrotki są mniej trwałe. A moim zdanie nie tutaj trzeba szukać przyczyny.

Rosnaca konkurencja na rynku producentów kołowrotków wymusza wśród nich robienie coraz to lepszych kręciołków (nie koniecznie trwałych ale dobrych przez dwa seony po zakupie). Natomiart rynek potencjalnych odbiorców produktu wymusza (kołowrotek nie może być za drogi bo się sprzeda kilkaset sztuk w Polsce) stosowanie tańszych i mniej trwałych materiałów. Pamiętać trzeba o tym, że jeżeli producent bedzie sprzedawał kołowrotek niemalże po kosztach produkcji to na pewno odbije to sobie na serwisie bądź sprzedaży części zamiennych.

Podobnie jest na rynku motoryzacyjnym. Ciekawe czy obecne Merce C-klas będą jeździły tyle co stare poczciwe 123 :?:

raczej uwagę zwracam na inne rzeczy niż łożysko oporowe

No artech, to podziel się z nami swoim doswiadczeniem.

Kolega Przemol chciał się dowiedziec czegoś o shimano nexave 3000 a my tu o łożysku debatujemy. Ale jak zaczniemy o tym na co zwracać uwagę przy zakupie kołowrotka i czym się dobry kołowrotek charakteryzuje to z pewnością pomorze autorowi postu w ocenie wybranego modelu.

Dla mnie przy zakupie kołowrotka nie ma znaczenia ilość łożysk powyżej 6. Mechanizm kołowrotka jest na tyle prosty że pakowanie do niego 12 łożysk + oporowe to zwyczajne, sztuczne windowanie ceny. Jeszcze żeby to było markowe łożyska to zgoda ale przeważnie ładują taniochę z chin, która w pierwszej kolejności się rozlatuje.

Na to moim zdaniem trzeba zwrócić uwagę.

Nie ile tych łożysk jest, ale kto je wyprodukował i jakiego rodzaju są to łożyska. W dobrym sklepie wędkarskim sprzedawca będzie wiedział na jakich łożyskach kolowrotek hula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam wszystkich.

Szukam nie drogiego ale jakiegos w miare dobrego kołowrotka na spinning czy te zaproponowane przezemnie beda sie do tego nadawały jesli tak to ktory z nich bardziej mi polecicie. Bardzo prosze o pomoc jestem w tym temacie zielony a chcialbym sprobowac kto wie moze sie wciagne :shock:

YORK ZEUS RT2000

czy moze

Shimano Alivio 2500 RA

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci polecil Shimano catana sa w miare tanie i dobre oraz polecam mitchell kolowrotki tez dobre i przystepna cena a dokladny model to juz wedlug uznania musi ci przypasowac i do budrzetu no i oczywiscie do wedziska jakie posiadasz czy zamierzasz kupic, czy to ma byc spining lekki czy sredni, poczytaj i wybierz z tych dwoch firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym forum jest kilka osób które używają catanek i sobi chwalą.
Chwaliłem ale juz nie, wczoraj rozsypała sie na spinie z przynetą 20g. Nie na zaczepach ale tylko na samej przynecie.

Catana okazoje sie ok ale nie do dlugiej orki z troche ciezszymi przynetami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wzial np. ten Mitchell ELX 300 FD

Ilość łożysk: 3 + oporowe ; Pojemność szpuli: 0,22/220m ; Przełożenie: 5,5:1

cena okolo 70zl pamietaj czym kreciolek prostszy i mniej lozysk tym lepiej one beda dzialac i dokladniej od tych po np. 10 lozysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Catana okazoje sie ok ale nie do dlugiej orki z troche ciezszymi przynetami
Już ja to zweryfikuję ;) sezon się zaczął dopiero niedawno a moje kołowrotki już się napracowały tyle co przez pół poprzedniego ;) jaka dokładnie Ci się rozsypała keri?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róznica między alivio a cataną wynosi ok.20zł
Też sądzę tak jak inni. Dołóż parenaście złotych i będziesz miał Shimano Catane.

Witamy w programie "Pogromcy Mitów" :mrgreen::twisted::lol:

Znajdź dwa szczegóły które różnią te dwa kołowrotki :mrgreen: Nie mówię o kolorze plastiku, bo to zależy jakich granulek do wtryskarki nasypie Xiong Pong. :lol:

1e08d6e7d8c2d76em.jpg

67cfebe18eff43c6m.jpg

W ciągu tego roku będę testował oba kołowrotki, przy czym Alivio użytkuję od roku a w tej chwili używam do szczupakowego bocznego troka (10-20 gr), a Catana świeżo kupiona- wobler, gumki itp. Sam jestem ciekaw :roll::mrgreen:

Nie chcę przez to powiedzieć, że nie warto kupować Catany, tylko troszkę mnie rozśmiesza krytykowanie najtańszego Shimano :wink: Catana jak dla mnie to ten sam kołowrotek, tylko z dołożonym jednym łożyskiem i zapasową szpulą (i tu jest to 20 zł :wink: ) Oba kręcą się równie dobrze, hamulec działa identycznie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za pomoc.Kupilem shimano catana zobaczymy jak sie bedzie jutro sprawowal. Jak cos to najwyzej komus sie tu dostanie :evil::lol:

LOKALIZACJA MISJI: RZEKA STRADOMKA CEL MISJI: PSTRĄG

:oops: przynajmniej tak kuzyn mowil sam sie za to nie biore jeszcze zgine ciezko raniony :shock:

Mozliwe ze to moj ostatni post :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wogóle śmieszą te tanie kołowrotki shimano,i moim zdaniem i nie tylko to zwykły badziew w którym pożałowano łożysk..
A mnie nadal śmieszą Ci co klasę kołowrotka oceniają po ilości łożysk :wink::lol: Weź zobacz kolego że kołowrotki z najwyższej półki mają ich też niewiele - ilość łożysk nie ma nic do rzeczy - powinieneś już o tym wiedzieć. A jeśli nie - no to kup sobie Jaxona z 9-cioma czy 12-toma łożyskami :lol::mrgreen::shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wogóle śmieszą te tanie kołowrotki shimano,i moim zdaniem i nie tylko to zwykły badziew w którym pożałowano łożysk.. Za ta cene wole np.....
Masz wiele racji w tym co mowisz, tanie Shimano tj. kołowrotki i kije ma na rynku wielką konkurencje innych firm, w podobnych cenach i z lepsza jakoscia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keri, obaczymy w listopadzie. Moje Catany pracuję tu teraz bardzo intensywnie (wczoraj np. kompiel w słonej wodzie :twisted: ) i prawie codziennie - obciązenia zazwyczaj od 15g w górę. Jeśli do listopada przetrzymają - trafiłeś kiepski egzemplaż - jeśli się rozpadną, wyjdzie na Twoje.

PS.

Napisz jeszcze ile czasu miałeś tę Catanę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wogóle śmieszą te tanie kołowrotki shimano,i moim zdaniem i nie tylko to zwykły badziew w którym pożałowano łożysk..
A mnie nadal śmieszą Ci co klasę kołowrotka oceniają po ilości łożysk :wink::lol: Weź zobacz kolego że kołowrotki z najwyższej półki mają ich też niewiele - ilość łożysk nie ma nic do rzeczy - powinieneś już o tym wiedzieć. A jeśli nie - no to kup sobie Jaxona z 9-cioma czy 12-toma łożyskami :lol::mrgreen::shock:

A ja ci powiem ze nawet koleś w sklepie odradzał mi tego taniego shimano,i powiedział ze darmo go nie chce.Ja kupilem sobie MITCHELL OUTBACK OB4000,bo to jest jedyna firma ktora brałem pod uwagę w tej cenie,a jacksona sobie daruje,wystarczy mi jeden w którym odpadła mi raczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.