Skocz do zawartości
tokarex pontony

jeziora PACTWOWE


zibi226

Rekomendowane odpowiedzi

Witam co myslicie na temat jezior PACTWOWYCH w Chełmie Ślaskim łowił tam ktos jakie opinie.ja ostatnimi czasu tam łowie i przyjemne miejsce zagospodarowane ławeczki, kosze na smieci tylko sumika strasznie dużo.na jakie metody łowicie i jkaie sa wasze rekordy tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.Opiekunem tego łowiska jest koło nr 38 (Mysłowice-Brzezinka) Tak, dominującym gatunkiem jest sumik karłowaty w rozmiarze 10-15cm.Praktycznie każde założenie jakiegoś mięska na haczyk kończy się wyciągnięciem tej rybki ale równie dobrze biorą na kukurydzę :mrgreen: .Metoda połowu nie ma żadnego znaczenia-spławik-grunt -wsio rowno :mrgreen: .Doskonale bawi się na nim mój 7 letni synek,uwielbia tam jeździć.Mała wędka i spławiczek-trudno go namówić na powrót do domu.Można jednak trafić również na inne ryby(przy odrobinie szczęścia :wink: -jeżeli do przynęty pierwszy dotrze sumik a tak bywa najczęściej to wyciągniemy znów tego diabła) np. są ładne karasie,płocie,liny,szczupaki(tylko te najczęściej trafiają się niewymiarowe no i karp.Niestety nie mam na rozkładzie tej ryby.

Moim zdanie łowisko nadaję się doskonale na niedzielne popołudnie z rodzinką,pięknie położone,las, woda,spokój no i co chwila branie :mrgreen: .Można powiedzieć że jest podobnie jak na Paprocanach tylko ludzi znacznie mniej się kręci no i są ławeczki :razz::wink: .Zapraszam do odwiedzenia tego łowiska.Stosunkowo często można trafić na kontrolę.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Byłem tam wczoraj cały dzien ja 1 wędke z gruntu a 1 na spławik i brat 2 z gruntu ale nic totalna zaglada same sumiki jutro sie tam o 5 rano wybieram

A pamietam jak na zawodach o puchar prezesa wyciaglem w tamtym roku karpika tam 40cm

a na zawodach z tym roku na pucharze sumika jakis wedkarz zlowil leszcza 43cm ale coz jak zawody o puchar sumika to inne ryby trzeba wypuscic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poszła zasiadka od 5 rano? Łowi tam dość często. Zacząłem w tym roku. Z początku brały sumiki, później łowiłem płotki, karasie i linki. Ostatnio jedynie sumiki brały. Miałem nadzieję, że coś się zmieniło w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Dajcie znać jakie wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Pater noster!! z tym sumiekiem jest urwanie glowy ,wielu wedkarz nie potrafi odróżnic chwasta od suma i czesto wracaja one do wody.W wielu zbiornikach sumik ten jest ryba dominujacą i wypiera rodzime polskie gatunki:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Widze że niewiele się zmieniło. Ja tam już z kartą śmigałem jak miałem 10 lat (9 lat temu). To były czasy! Jak sie złapało sumika to miał on 30cm i wymiatałeś na całym łowisku ;D Podejżewam że to sie właśnie od tego stawu zaczęło, z tą plagą sumików (bo zbiorników podobnie zeżartych przez to cholerstwo można mnożyc i mnożyc). Za bajtla pamiętam że to właśnie tam dostali gratis ileś tam tysięcy sztuk dużych sumików no i wzięli i zarybili. Wtedy nikt tego nie znał, teraz nikt tego nie chce znac xD

Nie byłem tam już solidne kilka lat (bo i nie mam podbitej karty i nie miałem czasu lowic i nie miałem z kim łowic) ale widze że nie wiele się tam zmieniło. Co pamiętam z dzieciństwa? Dużo przyzwoitych linów i karasi. Dużo średnich karpi (często był zarybiany a zbiorniki są małe). Ale grasowały tam też potężne sztuki. Sam złapałem tam największego karpia bodaj w wieku 13lat. Zdobycz miała ok. 8kg i jak na mój wiek było to coś pieknego! Raz pamiętam że jakiś gośc niósł karpia którego złapał na tym 2 zbiorniku (ciut mniejszym). Przez mgłe pamiętam że ten karp był ogromny i wszyscy byli w szoku ;D był tam też szczupak i okoń ale zazwyczaj dosyc mały. Pamiętam że zawsze łapało się same pistolety bez wymiaru.

Sumik rozprzestrzenił się tam w ekspresowym tempie. Potem podobno staw zmienił właściciela, był wysuszany itd. Nie wiem jak tam teraz jest choc mieszkam niedaleko. Mówie jak było kiedyś a spędziłem tam kawał czasu i wspominam go z łezką w oku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak? Dalej zarybiaja tak często karpiem? Przy tym sumiku to nie wydaje mi sie ;D Jeszcze pamiętam ostatnie zarybienie kiedy tam byłem (a dawno to było) to była mordęga. Sumik atakował nawet kukurydze, o robakach nie było żadnej mowy! Takie łapanie mijało się z celem, wielu szybko się zwinęło z tamtąd i się im nie dziwie. Bo niektórzy mieli porządne karpiowe baty a wyciągali co 2 minuty 15cm sumika...

Teraz może tam dobrze na drapieżce iśc. Te pistolety przez 10 lat na pewno podrosły, okonia też tam było multum pamiętam. Chyba że wysuszali ten staw to inna sprawa.

Wiesz coś na ten temat? Jak to wyglądało? Podejżewam że to tylko ploty są :)

Aaa no i jeszcze węgorz! Pamiętam że złapałem tam węgorza (jedyny wymiarowy w moim życiu). I kilka razy widziałem tam gości właśnie z węgorzem i to dosyc konkretnymi okazami. Gdyby tam nie było sumik to byłby to jeden z ciekawszych zbiorników na Górnym Śląsku, tego jestem pewien ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no szczupce ciagna takie ok 50-60cm choc słychy były o zerwanych kolosach okonia nie złowiłem juz od lat wegorza tak samo.sumik raczej wytepił wszystko ale duzo mniej go w tym roku.ale i tak jedynie za szczupakiem sie tam warto wybrac z zarybianiem niewiem jak to jest bo nie sledze tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Mam prośbę jeśli ktoś wie. Niech poda czym te jeziorko było zarybiane w ostatnich latach.

Czy okonie są tam nadal tak liczne jak kiedyś.

I jeśli ktoś zna ukształtowanie dna z głębokościami tzn. krótki opis jeziora co gdzie można złapać i jak głęboko.

Tylko nie odsyłajcie do koła na Brzeźinka bo ono jest otwarte 1godzinę w miesiącu i nawet opłacenie składek jest tam problemem a co dopiero coś się dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ostatnich latach zarybiano przewaznie szczupakiem i karpiem okoń jest nawet sporo ale przeważnie mały 20cm max czasem lin karaś sie trafi no i wszedobylski sumik.głebokosc jest chyba wszedzie podobna wiec ryby sa rozprzestrzenione po całym zbiorniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego może tak coś więcej jakieś dobre miejscówki coś więcej o białej rybie na co łowić bo z tego co piszesz to ciekawy zbiornik dla spiningu a wielu z nas jeździ nad Dziećkowice do Chełmu

a tam często nic się nie dzieje i można by było wtedy odwiedzić PACTWOWE w końcu to od rybaczówki tylko jakieś 3 maks 4 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkam niedaleko pacwowych wiec czesto tam jestem ale na biała rybe sie nie nastawiam jedynie szczupaki w tamtym sezonie było sporo ich ale same takie ledwo ponad wymiar najwiekszy 65cm udało sie złowic.karpie widziałem tylko jak napuscili na jesien to kilku wyciagło.jakbys był chetny to zapraszam mozemy sie zgadac kiedys na dziecki tez czasem jezdze ale tamten sezon marnie.miejmy nadzieje ze ten bedzie lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie się wybiorę ale jak będzie ciepło to spróbujemy się zgadać może czegoś się nauczę bo nie łowiłem 5 lat a teraz opłaciłem kartę.

Tylko ja postanowiłem zacząć z spiningiem bo nigdy nie wiem kiedy będę miał czas nad wodę wyskoczyć a spining może leżeć w bagażniku i zawsze jak będzie po drodze i chwila czasu to można wyskoczyć stąd moje zainteresowanie szczupakami.

Dzisiaj po drodze wjechałem nad jeziorko zobaczyć jak tam wygląda i oto moje wrażenia:

dojazd bardzo dobry prawie bez dziur i miejsce na samochód 50m od wody dojście do wody bardzo dobre można iść w lakierkach i się nie ubrudzić nawet przy tych roztopach.

Przy okazji zrobiłem kilka fotek:

jeśli mógłbyś to zaznacz miejsca warte przystanięcia i trochę porzucania.

pozostałe zdjęcia postaram się dodać w chwili wolnej.

post-10660-14544972756545_thumb.jpg

post-10660-1454497275688_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widze tez sie nie umiesz doczekac az lód zejdzietrza było dac znac zgadalibysmy sie pogadali swoje miejscówki to zachowam dla siebie:)ja też spininguje a mam do tych stawów praktycznie 10 min piechotka wiec czesto tam bywam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.