Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

jeziora PACTWOWE


zibi226

Rekomendowane odpowiedzi

Ładny szczupaczek gratki kolego i nie ma się czym przejmować atmosfera jest tam taka

jak na wszystkich małych zbiornikach miejscowi myślą że to ich własość może nawet nie tyle mejscowi co ludzie z koła Brzezinka bo to oni są opiekunami tej wody też tam doświadczyłem przykrego zdarzenia ale co tam mam do tej wody parę kilometrów i co jakiś

czas tam zaglądam olewają "leśnych dziadków" w końcu to woda otwarta PZW .

A jak chcesz w spokoju pospiningować to na "Dziećki" i nikt nie będzie się dziwił że złowiłeś

szczupaka 70 cm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

własnie miejscowych to tam raczej mao.tez miałem nieprzyjemna sytuacje z lesnymi dziadkami z koła brzezinka ale też raz na jakis czas ide pospiningowac choc widziałem jak wyciagli kilka karpi w tym roku oczywiscie z zarybienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszłem na spacer z kolegą i rybą oczywiście zobaczeć z ciekawości jak to wygląda i stwierdziłem,że strasznie zaniedbane zarośnięte itp.i jedziemy do domu i tam wtedy powstało pamiątkowe zdjęcie :):

Jeźli ta fota powsteła tylko przypadkiem to gratuluja.

ale spacery z schytanom rybom nie należądo chlubnych zachowań a conajmniej do nie etycznych

Masz racje wiele osób starszych wzięło by z tamtąd szczupaka każdej wielkości. Jak mi sie spią przy brzegu w lato dość spory to po przejściu na następne stanowisko juz w to miejsce przyleciał jakiś gość z żywcem ;d

Ktos tam złowił karpia? No to na prawde sensacja mi nie było dane tam w tym roku widzieć u kogoś karpia tylko sumik :)

Ładny szczupaczek gratki kolego i nie ma się czym przejmować atmosfera jest tam taka

własnie miejscowych to tam raczej mao.tez miałem nieprzyjemna sytuacje z lesnymi dziadkami z koła brzezinka ale też raz na jakis czas ide pospiningowac choc widziałem jak wyciagli kilka karpi w tym roku oczywiscie z zarybienia

widza że i na tym forum jest przyzwolenie na kłusownictwo to po tym nie dziwcie się że nad wodom jest tak samo i o ryba jest ciężko sami zgodzocie się na to żeby ktoś wos okradoł bo to co bierom to jest z waszych składek chyba że wy robicie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Informacja dla tych co nie znają przepisów i popierają kłusowników

VIII. Tworzy się strefy ochronne całkowicie wyłączone z amatorskiego połowu ryb:

- na zbiorniku Chechło-Nakło nr 010 strefę obejmującą wyspę oraz zatokę

w zachodniej części zbiornika,

- na zbiorniku Pniowiec nr 612 strefę obejmującą w całości zbiorniki

boczne, z wyjątkiem zorganizowanych zawodów wędkarskich,

- na zbiorniku Paprocany nr 013 strefę obejmującą usytuowany w zachodniej

części zbiornik dopływ tzw. Czarna Gostyń, cofkę zbiornika oraz wyspę,

- na zbiorniku Paruszowiec nr 608 - wyspę.

Przypominamy, że na wyznaczonych strefach tarlisk na zbiornikach

i rzekach, obowiązuje zakaz wędkowania.

cytat pochodzi z:

http://www.katowice.pzw.org.pl/cms/2627/____zasady_wedkowania_w_okregu_katowice_w_2012

Proponuje co niektórym przeczytanie i zapamiętanie całego regulaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 year later...

Witam , byłem na zbiorniku po zawodach na rekonesans i zastanawia mnie ta ilość „wędkarzy„ którzy nastawiają się na tego małego karpika którego wpuścili … nie rozumiem klimatu, nie lepiej pójść do mięsnego „ rybnego „. Chłop na chłopie , jeden przed drugi głośniejszy i lepiej słyszalny ???? Odległości między nimi po 2 góra 4 metry gdzie tu odpoczynek i przyjemność ??? A reszta bez komentarza ….. Porażka ….. „wędkarze „ …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość okonhed

Standardowo sumik :wink: .

Podobno wpuścili karpia ale nie powiedzieli ile jak znam te koło to pewnie dwa i to telko dlatego żeby mogli użyć liczby mnogiej(że wpuścili karpie a nie karpia) :mrgreen: .

Za to ludzi od groma co próbują złowić te sztuki :wink:.

Kiedyś należałem do tego koła zdzierają kasę na wszystko jakieś dodatkowe zarybienia zawody i nie wiadomo co jeszcze a w tym roku podobno czyn podnieśli na 60zł za niedługo opłacenia karty będzie tam pewnie z 300 kosztowało a nie jak wszędzie 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z omawianego jeziora. Ludzi od groma nawet o 5:20 zauważyliśmy już 8 samochodów. Jako że byliśmy w 3 musieliśmy "dymać" na boczną stronę bo tutaj takiej miejscówki by się spokojnie wszyscy z nas rozłożyli nie było...

Od godziny 6:00 wędziska w wodzie , 6 gruntówek - kukurydza twardo , walczymy o karpia bez efektów.

Ok godziny 10 postanowiliśmy przetestować robaka , wiadomo że sumik szybko atakuje ale... i cud ! czerwone na haku nie minęły 3 minuty - karaś 37cm.

Kolejna partia robaków to samo miejsce i wędzisko lin 32cm.

Na tym się skończyło..;) Na kukurydzę nic a nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć. Już się przedstawiłem w odpowiednim miejscu. :wink:

Dzisiaj byłem od 4 do 10.30 na Pactwowym.

Nastawiałem się na... sumika karłowatego. Złowiłem w sumie 10 sztuk.

Jeden opędzlowała sępiąca kotka. Jak zauważyłem - karmiąca młode.

sep_nadwodny.jpg

Złowiłem 9 egzemplarzy, które docelowo trafią na zagrychę:

sumik_4.jpg

A przyłów to:

Lin 28 cm (niewymiarowy) wrócił do wody.

lin_28.jpg

Okoń 29 cm. Najzupełniej wymiarowy. Wrócił do wody.

okon_28_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ma ktoś fotki tych wielorybów?

sumik.jpg

sumik_2.jpg

sumik_3.jpg

Wolę w tej ostatniej wersji niż gnijące w pobliżu stanowisk. Taka padlinka psuje atmosferę wędkowania. A sprawienie jest proste bo wymaga tylko ostrego noża. Ja jestem leniwy i używam nożyc do mięsa i filetownika (mam szwedzką morę) Nie ma skrobania tylko odcięcie łba od razu z płetwami piersiowymi, odcięcie płetwy grzbietowej, rozcięcie brzucha filetownikiem, wyflaczenie i opłukanie.

Przy sekcji z żołądka wyłaziły: dżdżownice, kukurydza, makaron gwiazdki i grubsze kawałki mojej biszkoptowo-owsianej zanęty. Jakaś mała 1,5 cm rybka też wylazła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ma ktoś fotki tych wielorybów?

Wolę w tej ostatniej wersji niż gnijące w pobliżu stanowisk. Taka padlinka psuje atmosferę wędkowania.

Ja choc za rybami nie przepadam,ale miałem okazje pokosztować tego paskudy i smaczne toto.

Ale jest cos co mnie masakrycznie wqrwia,a mianowicie wyzucanie zywych sumików za siebie.

Rozumie ze to szkodnik itd,ale to jednak żywa ryba i najnormalniej w świecie dusi sie przez kilka godzić( wytrzymały gad jest) i umiera w strasznych męczarniach

A wystarczy kciuk w pysk, jeden ruch i kregosłup złamany i po sprawie i w miare humanitarnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lechfor

Biorą między 8 a 12 metrem od brzegu. Gdzie indziej ich nie ma. To specyficzna ryba, z Afryki w końcu. Aha, haczyki koniecznie złote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo tam ludzi przebywa w niedziele jest szansa na jakieś miejsce, który brzeg polecacie, jak sprawa wygląda z podjechaniem autem? A ostatnie czy biorą tez w dzień, bo wiem że na innych zbiornikach tylko w nocy.

W weekendy ludzi siedzi sporo. Najbliższy zapowiada się całkiem ładny to i wędkarzy będzie tam dużo. Ja łowię zazwyczaj na brzegu wschodnim ale sumiki wyciąga się ładnie na spławik z 15-20 m. Nie ma co czekać z zacięciem bo haczyk lubią połykać głęboko. Szczególnie jak na nim siedzi gnojaczek. Autem podjeżdżasz do parkingu przy pd-wsch narożniku stawu nr 2 (516). Manele można sobie spokojnie przenieść. Nawet na kilka razy.

Sumiki biorą najlepiej w okolicach świtu i zmierzchu. Ale w ciągu dnia też da się je wyhaczyć.

Dzisiaj byłem na Pacwowych po pracy (ok. 17). Testowałem zakupionego wczoraj feederka (kuku) a przy okazji na spławikówkę (gnojak) łowiłem sumiki. Rezultat: 8 sumików i 2 wzdręgi (te ostatnie poszły do wody) na spławikówkę. Na feederka lin 24cm (do wody) i niewielka płoteczka (do wody). Do tej pory łowiłem na ciężkie gruntówki i przyznam, że jestem zachwycony finezją feedera.

Widziałbym też fajną opcję pozbywania się niechcianych sumików. :idea: W pd-wsch części stawu jest rura spustowa (mnich?) wystająca nad wodę. Gdyby do niej zamocować karabińczyk i przeciągnąć pętlę do brzegu z podwieszonym ażurowym koszem, wędkarze mogliby wrzucać do kosza ubite koluchy i odsyłać pod mnicha. Muchy plujki zrobiłyby resztę. Problemem byłyby tylko konflikty o miejsce połowu "pod mnichem" które byłoby nęcone non stop przez spadające larwy. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorą między 8 a 12 metrem od brzegu. Gdzie indziej ich nie ma. To specyficzna ryba, z Afryki w końcu. Aha, haczyki koniecznie złote.

No, jeszcze trzeba zarzucać znad lewego ramienia, inaczej nie biorą.

P.S. fajny podpis :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.