Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

jeziora PACTWOWE


zibi226

Rekomendowane odpowiedzi

Biorą między 8 a 12 metrem od brzegu. Gdzie indziej ich nie ma. To specyficzna ryba, z Afryki w końcu. Aha, haczyki koniecznie złote.
Kolega chyba troche wypił i popuscila fantazja.Sumik jest wszedzie wiesza sie na spławik jak i z gruntu(znacznie dalej niz 12 m)A po drugie ten chwast pochodzi z ameryki.Jak jest na braniu to by gó*no zezar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

pet87, A trafiło ci się żeby nie brał?

Mnie tam nigdy nie zawiódł nawet jak już było więcej haka jak robala to i tak brał.

Jedz tam co założysz na to weźmie nie wybrzydza w pokarmie wielkościach i rodzajach haków grubościach linek, godzinach itp. bierze zawsze i na wszystko taka to wredna gadzina.

Zabierz z sobą grube mocne rękawiczki bo ma trzy ostre kolce a ukłucia ciężko i długo się goją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumik nigdy nie zawodzi. Gdybym był w takiej desperacji, żeby siedzieć nad Pacwowymi pod rząd przez co najmniej trzy bite dni, to zabieram przenośną wędzarenkę i naruszam regulamin rozdając wędzone koluchy vel Bin Ladeny. :wink:

Dzisiaj siedziałem od 4.00 do 11.00. Feder (kuku, hak 10) i spławik (gnojak, hak 7). Efekt: 27 koluchów, mała wzdręga, 5 płoci i 7 karasi. Karasie nie wybrzydzały. W najciekawszym momencie wypinałem jednego a na kolejnej wędce czekał już drugi. 6 karasi w okolicach ~30 cm, jeden 24 cm.

karasie.jpg

Sąsiad (zapewne miejscowy) był zdziwiony, że zabieram sumiki.

Z tego co widziałem dużo wędkarzy nastawiło się na drapieżnika łowiąc żywcówkami. Zastanawiam się czy nie porzucać paprochami albo dropshotem bo okonie tam są całkiem ładne a jedyny szczupak jakiego miałem okazję zobaczyć wyglądał tak:

szczuka.jpg

Bohaterski "wykrzyknik" kampił twardo pod moim stanowiskiem. :mrgreen:

Co do rękawiczek to używam ogrodniczych wampirek oblanych grubą warstwą gumy a i tak chwytam sumiki tak delikatnie jakbym miał wziąć do ręki jeża. Głęboko połknięte haczyki fajnie wyciąga się kleszczykami chirurgicznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje połowu, na spining niezłe szczupaki szło połowić ale okonie jakoś nigdy nie chciały współpracować przypuszczam że musiały dostać nauczkę od sumików i niezbyt chętnie atakują narybek.

Gdybym był w takiej desperacji, żeby siedzieć nad Pacwowymi pod rząd przez co najmniej trzy bite dni, to zabieram przenośną wędzarenkę i naruszam regulamin rozdając wędzone koluchy vel Bin Ladeny.

Taka desperacja, tu chyba dobrą kondycje cza mieć a nie desperacje.

Ja ten zbiornik lubiłem jak się nigdzie nic nie działo to tam zawsze szło się odprężyć i pobawić nawet do tego stopnia że na dwie wędki człowiek nie wyrabiał a tu jeszcze wędzarnie obsługiwać :mrgreen::mrgreen::mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz1, kolega lechfor sobie fajnie żartuje. Choć żart powtórzony przestaje być śmieszny. Takie ryby kolega łowi po obaleniu pół basa rzucając feederem do tyłu przez lewe ramię. Obowiązkowo wolny bieg i zamknięty kabłąk kołowrotka. :wink:

Sumiki większe nie będą. Chyba, że zmniejszy się ich populacja. Konkurują między sobą (i innymi rybami) o pokarm i dlatego im ich więcej w zbiorniku tym bardziej nikczemnie mikre rozmiary osiągają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj po pracy połowić 4 godzinki wyłącznie na bata i poza sumikami, ładnymi płotkami i wzdręgami nieco ponad wymiar wpadło:

5 profesorów 25-28 cm (niewymiarowe na Pacwowych)

Jeden z ekipy:

13-06-25%2520Liny.jpg

Karaś złocisty 29 cm:

13-06-25%2520Kara%25C5%259B%2520z%25C5%2582ocisty.jpg

Piękna wzdręga nieco ponad 27 cm:

13-06-25%2520Wzdr%25C4%2599ga_27.jpg

i hit dnia pod względem frajdy dostarczonej z holu...

Karp 44 cm:

13-06-25%2520Karp_44.jpg

Wszystko oprócz sumików karłowatych wróciło do wody.

Ogólnie dość intensywnie żerowały też dzisiaj drapieżniki. Kilku wędkarzy coś tam niemiarowego złapało. Mi szczupak pociachał jednego sumika przy wyciąganiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.