Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Znalezione w sieci


BobekSTW

Rekomendowane odpowiedzi

macias napisal:

...calosc...

Popieram w 100 %. Tylko pasowaloby kilka(kilkadziesiat :wink::?: )zmian . Chocby zmienic limit zabieranych ryb np. w przypadku karpia do 1 sztuki itp,itd...... Ale z drugiej strony wydaje mi sie ze jest to niedozrobienia :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 527
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Dla mnie Wisla byla lowiskiem numer 1 bo najblizej

Nie tylko dla Ciebie! Dla mnie również. Lecz może w moim kierunku nie za bardzo się to da we znaki :roll: Zobaczymy. Nic nie możemy zrobić tylko poczekać na skutki... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

http://wiadomosci.onet.pl/1659374,11,item.html

K.... kolejny raz

W tv jakis gosc ze sztabu kryzysowego gadal ze niby sa w stanie wieksza czesc wycieku zebrac z wody

Czy ktos z forumowych strazakow moze wypowiedziec sie czy istnieje taka mozliwosc :?:

Jakie skutki maja takie wycieki

Jaka jest szansa ukarania winnych :?:

Ale jestem zly :evil:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka akcja polega na ustawieniu zapór sorbcyjnych na nurcie rzeki. Jak wiadomo substancje ropopochodne są lżejsze od wody, więc unoszą się na jej powierzchni tworząc tak zwany film (cienką warstwę). Zapory ustawia się aby ograniczyć rozprzestrzenianie się plamy, a następnie fizycznie trzeba zebrać substancję z powierzchni wody. Jeżeli wyciek zostanie zlokalizowany, a cała sytuacja nie będzie miała długotrwałego przebiegu to nie powinna znacząco wpłynąć na organizmy żyjące w rzece. Co do ukarania winnych, tu strażacy nie mają nic do powiedzenia, władne są odpowiednie wydziały ochrony środowiska władz lokalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bob a jesli wycieki oba mialy miejsce jakies 20-30 km powyzej Torunia a z tego co widzialem w migawkach tv zapora byla ustawiona w centrum Torunia to czy mozna zalozyc ze te km powyzej Torunia szlag trafil :?::evil:

Co do odpowiedzialnosci to licze na inwencje Lesia

On jest biegly w tym temacie

Dzieki za odp Bob

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestie ustalania odpowiedzialności karnej pozostawmy organom ścigania, w grę może wchodzić m.in.:

Art. 182. § 1 kk - Kto zanieczyszcza wodę, powietrze lub ziemię substancją albo promieniowaniem jonizującym w takiej ilości lub w takiej postaci, że może to zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób lub spowodować zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

W zależności od następstw tego działania możliwe jest dodatkowo zaostrzenie karalności.

Jak widać karalne jest zachowanie niumyslne, więc raczej nie będzie tłumaczenia "ja nie chciałem, samo się wylało" :wink:

Chyba Przemek będziesz musiał w przyszłym roku zdradzić Wisełkę na rzecz jezior...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Lesio

Ja sie zastanawiam co za barany tam pracuja :evil:

Jak zauwazyli wyciek to zmniejszyli cisnienie w rurach :lol:

Albo ja nieuwazalem na lekcjach albo oni sa tepi

Jak jest dziura w rurze to po prostu przy wiekszym cisnieniu chyba bardziej "sika" no nie :?: Plus ewentualnie wieksze cisnienie powoduje mozliwosc zwiekszenia dziury

Ale przeciez jak zmniejsza cisnienie to sama sie nie zatka bo niby jak :lol: Tym bardziej ze zapewne nie znali dokladnej lokalizacji dziury a jedynie przyblizona :evil:

A sobie eksperymentowali barany jedne :roll:

Ciekawe ile jeszcze razy tej zimy cos takiego odwala :cry:

No zastanawiam sie Lesio co teraz bedzie

Przed wykupieniem karty chyba bedzie dokladny rekonesans wsrod tubulcow

Bo wiekszosc moich miejscowek byla "przed" bulwarem patrzac od Wloclawka

Jesli juz zdradze Wisle to na rzecz Drwecy :lol:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mozna zalozyc ze te km powyzej Torunia szlag trafil

Z tego co podali ten nowy wyciek jest znacznie większy od poprzedniego. Część zanieczyszczń na pewno uda się wyłapać na zaporach sorpcyjnych, coś zatrzyma się w zakolach, na przybrzeżnych krzakach, trzcinach, itp. Wszystko zależy od ilości, która przedostała się do wody, siły prądu wody, wiatru. Miejmy nadzieję, że szkody wynikające z tego zdarzenia dla środowiska będą jak najmniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Musiało się tak skończyć, bo zaczęli od rozdawnictwa i dampingu. Takie molochy są mało elastyczne dla klienta. Byłem tam parę razy. Klient musi się utożsamiać ze sklepem i sklepową :grin: a tam nie było fachowców tylko ludzie z ulicy z łapanki. Mini spódniczka i duży dekold bez wiedzy teraz juz nigdzie nie wystarczy, chyba, że w GOGO :mrgreen: Kiedyś miałem duży sklep wedkarski ale za bardzo mi wiązał ręce :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

I tyle rzeczywiście kosztuje taki sklep :shock: ?

I pytanko poza tematem, czy przy otwarciu sklepu sprzęt dostajemy za darmo i po jakimś czasie dopiero za niego płacimy producentowi? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.