Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jezioro do 100 km od katowic


pawel18

Rekomendowane odpowiedzi

Jezioro do 100 km od katowic

Witam, planuję wyjazd na jakieś 3-4 dni na pierwszą taką prawdziwą zasiadkę karpiową:) sprzęt już w pełni zgromadzony, tylko pozostaje pytanie czy jest takie łowisko na którym mam spore szanse na wyholowanie jakiegoś karpia na kulke bo nie chcialbym sie zniechecic sidzac 4 dni bez brania;/. Jeżeli ktoś zna takie jeziorko będę bardzo wdzięczny za jakiś opis może ktoś łowił na nakło-hehło kolo. tarnowskich gór?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Na Paprocanach łowią karpie. Nie wiem jak tam z zakazem nęcenia(bo co roku w lato jest syf kiła i mogiła) ale karpiarze takich zakazów i tak nie respektują. :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze łowisko karpiowe na śląsku to zrzut wody na zbiorniku Rybnickim. Dodatkowe opłaty.

tutaj filmik z portalu taaakaryba.com.pl:

http://www.taaakaryba.com.pl/?x7l5lxh3xplll6lilpk7hxlcl7hh+llll6lilpk7l6l3xpxxxxxy+lljl5ldl5lik7l6l3xpxh+l333xk+xpx5l+xklxxhl+xlxklxxcx3x6xyxxx+lxxlxyxlx3x6xkl+xyxllkxyx6lll+xcx+

Wklej sobie powyższy link (cały) lub poszukaj w filmach o łowiskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze świetne zbiorniki masz w swoim mieście.

oj jeśli chodzi o pogorię to z karpiem cięzko, rzadko się słyszy żeby tam ktoś karpia wyciągnął, łowiłe tam od dawna (nie na proteine), i karpik jak się trafi to kilogramowy, to nie to co 10-15 lat temu jak mi tata opowiadał to w jednym dniu można były wyholować kilka ładnych miskow. A no właśnie myślałem o zbiorniku rybnickim, ale w nocy chyba nie można łapać;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze świetne zbiorniki masz w swoim mieście.

oj jeśli chodzi o pogorię to z karpiem cięzko, rzadko się słyszy żeby tam ktoś karpia wyciągnął, łowiłe tam od dawna (nie na proteine), i karpik jak się trafi to kilogramowy, to nie to co 10-15 lat temu jak mi tata opowiadał to w jednym dniu można były wyholować kilka ładnych miskow. A no właśnie myślałem o zbiorniku rybnickim, ale w nocy chyba nie można łapać;/

polecam nowa pogorie nr 4 biora niezle karpie ale trzeba sie liczyc ze wiekszosc nie do wyciagniecia np na 5 bran jeden wyciagniety pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dziwne powiem ci sczeze bo mi brtaly duzo wieksze za duzo nie wyciaglem ich ale powiem ci tylko ze grubo ponad 5 kilo.... a jednego amura mialem kolo 90 cm niestety odjechal w krzaki wiec mysle ze warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokladnie , a łowie roznie kanapki zazwyczaj oczywiscie tez na wlos kuku kulek nie potrzeba bo niby poco go uczyc skoro doskonale bierze na czerwonego np.... wazne by zestaw byl mocny moc zaczepow ale jak ryba podejdzie to ....sam zobaczysz Pozdro :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o którym miejscu mówisz? od str. antoniowa? i jakiej wielkości są te karpie? bo kumpel tam łapie ale to sa karpie 30-40cm
hmm dziwne powiem ci sczeze bo mi brtaly duzo wieksze za duzo nie wyciaglem ich ale powiem ci tylko ze grubo ponad 5 kilo.... a jednego amura mialem kolo 90 cm niestety odjechal w krzaki wiec mysle ze warto...

witam!

Byłem na tym zbiorniku niedawno na małej zasiadce 2 dniowej. Rybki rzeczywiscie biorą... wiekszosc nieduza, ale zawsze to cos. NIESTETY byłem tez swiadkiem jak niektórzy "wedkarze" pełne siaty tychze 30 -cmetrowych karpikow ładowali po torbach... :???: nie wspomne o... szkoda słow.

Smutne. Widze, ze jeszcze 2-3 latka i bedziemy mieli kolejny jałowy zbiornik... :neutral: szkoda.

Pozdrawiam!

Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie możecie coś więcej napisać o tym rozlewisku koło Antoniowa ?

Mam kilka pytań co do Was:

Da radę tam połowić na 7 metrowy bacik, czy nie za płytko będzie ?

Te karpie i inne ryby to daleko od brzegu trza rzucać ?

I jak dojechać na te miejscówki jadąc w stronę Antoniowa od świateł z S1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bat da radę, sam widziałem jak gościu łapał tylko na 8m jak leszcze podeszły to wyciągnąl przy mnie jeden po drugim 3 leszcze 50cm ale jak odpłynęły to znowu maleństwa., metr od brzegu już jest ok metra głębokości póżniej jeszcze dno delikatnie opada ale raczej na całym rozlewisku głebokość ok 1,5 do 3m w najgłębszych miejscach (mówię od strony kanałów) jeśli chodzi o karpia to raczej na spławik mniejsze szanse niż z gruntu, ale leszcze naprawde ładne, więc chyba warto, jednak rozlewisko zdecydowanie najbardziej polecam na szczupaka piękne sztuki jeszcze pływają tylko ciężko wyciągnąć, bo na dnie mnóstwo krzaków i korzeni, a co się z tym wiąże na 3-4 godz pewnie 5-6 blach, czy gum stracone. Acha a jeśli chodzi o dojazd to z autostrady skręcasz na taką wiejską drogę nowe domki tam budują i po ok 400m dojedziesz końca drogi i niestety ale dalej musisz iść na piechotę bezpośredniego dojazdu nie ma ze 1200m trzeba iść;/ no chyba że dysponujesz jeepem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.