Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zanęty i przynęty roślinne


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

dziękim bardzo z pomoc
Ok ,podpowiem ci jeszcze że przy konopiach haczyki stosuj ciemne ,osobiście nie wieże w teorie koloru haczyka ,ale lepsze wyniki miałem przy konopiach na niebieskich haczykach niż na żółtych .

Ps W konicu znalazłem ziarno dla siebie ,jest drogie ,trudne w przygotowaniu i mało kto go używa no i najważniejsze jest skuteczne ,od kilku dni zacząłem go stosować na haczyku ,wcześniej miesiąc nęciłem ,jak na razie wyniki zadowalające ,nikt nie ma brań a do mojego federka cały czas ryby "pukają".Zanim zdradzę co to jest ,wiele jeszcze testów ,więc jesienią proszę mi przypomnienie jak by mi się zapomniało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 409
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

Słyszałem ze do pęczaku dobrze dodać cukier waniliowy. Nęciłem juz peczakiem, sa juz pierwsze efekty, tyle ze po prostu zwyklym. Bardzo brakuje mi ostatnio czasu, moge co najwyzejsc pojechac rowerkiem sie przewietrzyc i zanecic, wiec skoro i tak nie mam czasu na ryby moglbym go troche podrasowac. Nie wiem tylko ile dodac cukru w stosunku do suchego peczaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem, jutro bedzie w wodzie. Jestem ciekaw rowniez ile mozna wrzucic zanety do takiej rzeki, jaka ukazuje fotografia. Tzn tak pi razy dżwi... Ryb niezbyt duzo, no i wiosna. Codzi o to ze ja nie mam tam zbyt wielkich nadziei, a chcialbym ponecic tak po prostu z ciekawosci co tam sie jeszcze kryje chociaz oczywiscie necac peczakiem z dodatkiem czerwonych nie wroze sukcesow. Moglbym dodac kuku z puszki, ale rowniez ile? Konopi niestety nadal nie mam, a jak bedzie to szykuje sie do necenia nad jeziorem, gdzie wiem juz co i jak. No ale z racji matury, chcialbym chociaz zrelaksowac sie u "siebie".

113dfb486fd2dc2b.jpg Manku prosze, tak na oko, ile suchego peczeku ewentualnie z kuku na tydzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland takie rzeczki to wielka nie wiadoma ,raz bywa że nic nie pływa ,ale może zdarzyć się że trafisz na okazale stado dorodnych "skarbów".Przede wszystkim radzę dobrze wybrać miejsce ,taki dołek w cieniu to będzie strzał w dziesiątkę ,ja bym zaczął od 1kg pęczaku na tydzień z podziałem na dwie części ,jak bym widział jakieś rybska to dodał bym do tego pęczaku 1-2 puszki kuku ,ale stopniowo bo w takiej rzeczce wielki stad nie ma ,raczej mniejsze są ale rozbite.Teraz zaczynając nęcenie ,zawsze na początku oczywiście sypnij garstkę na płyciznę tak na 40cm i 30cm i 10cm ,dlaczego tak ,bo będziesz miał wskazówkę czy pęczak wyjadły ryby czy nie ,jeśli zniknie ten na 40 i 30 cm a zostanie na 10 cm to zjadły go ryby jeśli zniknie i ten na 10 cm to znak że mogły go wszamać kaczki i tu trzeba powtórzyć ten manewr kilkukrotnie aby być pewnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za pomoc, ja naprawde nie wiem co ja bym bez Ciebie Maniek zrobil. Peczak zrobiony, dzisiaj zanecilem. Miejsce wybrane moim zdaniem bardzo dobrze, najlepsze wyniki mialem wlasnie tam, gleboko jak na ta rzeke, i duzo cienia, trudne dojscie, nikt tam nie lowi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Wita mczy kasza - peczak bedzie dobre na leszcza ? do tego chciałem dać 1900 gram zanety na leszcza extra lorpio i jedna trapera leszcza zółtego 1 kg a peczaku dac do tego tak z 1 kg i wymieszac to melasa i dodac 250 gra mkolendry + pinki duze . dobre to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŁUBIN

W zasadzie łubin słodki jest moim z najlepszych ziaren do zanęt ,jest średnio strawny.

Przygotowanie łubinu jest proste moczymy12-24godz i gotujemy ok1godz.

Lubin można aromatyzować ale ma swój aromat taki trochę orzechowy.

Ryby poławiane to leszcze,płoć , kleni ,amur , karp.

Stosowanie w mieszankach 20-30%

maniek, zacznę od tego, że super opis. bardzo pomocny.

2 pytania

czy przebierasz łubin przed moczeniem?

przed moczeniem wywaliłem połamane ziarenka itp. jak przeglądam moczący się łubin, to widzę ładne żółtawe ziarenka i takie zielone, jakby nie dojrzałe. wywalić te zielone czy zostawić je?

pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, zacznę od tego, że super opis. bardzo pomocny.
Cieszę się że coś tam z opisu się przydaje ,powinienem zrobić sporą korektę bo i wiadomości i praktyka z roku na rok większa ale niestety ten brak czasu :cry: .
czy przebierasz łubin przed moczeniem?
To zależy co kupiłem ,raczej staram się kupować czyste ziarno ale nie zawsze mam szeroki wybór nieraz musisz kupić ziarna ze śmieciami wtedy tak przebieram ale raczej tylko jakieś stare strąki czy połamane łodygi ,jeśli jest z 10% ziaren uszkodzonych nie bawię się w sortowanie ,nic nie szkodzi .
jak przeglądam moczący się łubin, to widzę ładne żółtawe ziarenka i takie zielone, jakby nie dojrzałe. wywalić te zielone czy zostawić je?
No i tu zaczyna się zabawa z całym tym łubinem ,bo przecież nie napisałem nic o gatunkach ,a jest ich parę a i ja zauważyłem że nie które gatunki mają lepsze właściwości ,ryby lepiej reagują są częstsze brania i wygląda to jak by jeden gatunek łubinu smakował inny nie.Problem polega na tym że jak kupuje to nie mogę się dowiedzieć jaki gatunek kupuje ,oprócz tego że jest słodki sprzedawca nic nie wie więcej a jak jestem uparty i upierdliwy to rzuca mi nazwę nic nikomu nie mówiącą pewnie tylko aby się mnie pozbyć .Na razie nie jestem w stanie ci określić czy żółtawe są dobre czy te zielonkawe ,ja do tej pory używałem raczej szare takie nakrapiane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Maniek chciałem zapytać co polecił byś na karpia, amura (jaką zanętę skomponować, co na hak). Nie wiem czy znasz to łowisko (Zalew Sulejowski) ale jest sporych rozmiarów i dosyć płytkie. Wybieram sie tam po raz pierwszy, a słyszałem że można tam połapać. Używam głównie feederów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Maniek chciałem zapytać co polecił byś na karpia, amura (jaką zanętę skomponować, co na hak
Witam,a gdybym ci napisał kup cieciorkę lub orzecha tygrysiego to dasz radę to zakupić? :wink::razz: Komponujesz z tego co możesz kupić lub to co jest "używane" nad wodą ,nie ma cud uniwersalnych zanęt ani przynęt na wszystkie wody. :neutral:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wybieram sie na kilkudniowy wyjazd na ryby.Mam do syspozycji (w sporych ilosciach) ziaren do zanety.Mianowicie.Pszenica,kukurydza konserwowa,jeczmien,konopie i peczak,mam nadzieje,ze jeszcze zaopatrze sie w lubin.Jak sadzicie,ktore z tych ziaran beda najlepsze do necenia?Ktorych nie mieszac ze soba!!!?Lowiskiem bedzie spore jezioro,glebokosc okolo 6 metrow,metoda polowu bedzie feeder lub odleglosciowka.Czy aromatyzowac ziarna?

Ryby wystepujace w jeziorze to ploc,leszcz,karp,sporadycznie lin,wzdrega.Generalnie wszystkie spokojnego zeru.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek, no przyznam że mnie trochę zastrzeliłeś tą odpowiedzią, miałem nadzieje że napiszesz o czymś bardziej przystępnym. Zróbmy tak.. Co o tym myślisz?

1) Herbatnik mielony (waniliowy)

2) Bułka tarta

3) Otręby pszenne

4) Płatki owsiane (mielone)

5) Płatki owsiane w całości

6) Mąka kukurydziana

7) Kaszka kukurydziana

I teraz mam pytanie: czy coś byś w tym zmienił, czy lepiej było by do tej zanęty dorzucić Tuti-Fruti Marcela Van Den Eynde, czy może karp specjal Trapera, czy może w ogóle coś innego. Mam nadzieję że szybko odpiszesz, bo jadę już w środę. Karpi nie dane mi było nigdy połapać, zawsze nastawiałem sie na coś innego. Może właśnie na tym wyjeździe rozpocznę przygodę z karpiami właśnie, tym bardziej że mam bardzo dobre łowisko karpiowe w okolicach Radomia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Herbatnik mielony (waniliowy)

2) Bułka tarta

3) Otręby pszenne

4) Płatki owsiane (mielone)

5) Płatki owsiane w całości

6) Mąka kukurydziana

7) Kaszka kukurydziana

No ale z tego mają być kulki ,czy zanęta na" karpiowego żywca" :wink::razz: ,sorki nie mogłem się powstrzymać .Na karpiki 1-2kg pewnie się nada ,dosyp trochę [50-50] firmówki ale o grubej gradacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha no tak, wiesz ja głównie łapię leszcze i to w zasadzie tylko wisełka a ta zanęta bardzo dobrze mi sie sprawdza oczywiście po dodaniu brasemu MVDE lub brasemix Sensasa czy innych leszczowych przysmaków.To będzie właściwie mój pierwszy wyjazd gdzie priorytetem będą karpie, a nigdy na karpia się nie nastawiałem, choć parę ładnych lat już łowię. Kurna mam mało czasu bo jutro wyjazd więc chyba nie będę nic sam robił tylko zdam się na jakąś sklepową zanętę. Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

maniek, Mam prośbę co byś mi polecił na płynącą Wisłę? U nas są zrobione zastawki na Wiśle z drzew i za zastawkami łowię ale ostatnio bez większego rezultatu. Chcę sie szczególnie nastawić na leszcza i brzane jaka twoim zdaniem będzie najlepsza przynęta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę sie szczególnie nastawić na leszcza i brzane jaka twoim zdaniem będzie najlepsza przynęta?
Co do brzany,to nie wiem ,po prostu nie łowię ,ale spróbowałbym na ser czy na kiełbia.Co do leszcza ,wybór masz ogromny ale na co ma ochotę wiślany leszcz tego nie wiem ,kukurydza ,łubin ,pęcak,makaron to tylko nie liczne przykłady,pamiętaj jedno przy połowach leszczy nie ograniczaj się do jednej przynęty ,nie kiedy nęce kuku a łowię na czerwone lub białe robaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.