Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wszystko o kleniu i jaziu


keri

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 months later...
przynęty na klenia   Dragon
Gość jarek 307h

witam chciał bym od tego sezonu zacząć z kleniem nie bardzo wiem jak sie do tego zabrac mam sprzęt wędka york mamba jig wklejanka do 17 gram kołowrotek york ferris 205 i żyłe 0,16 będe łowił na rzece wełnie fotki poniżej jest to mała rzeczka zaczynająca swój bieg 6 kilometrów od Gniezna czyli od mojego miejsca zamieszkania i w związku z tym moge tam być co weekend a w miejscu w którym łowie jest płytko z 1 metr wody góra i są krzaki wchodzące do wody trzciny wędke mam 2,4 nie za krótka ?????

moje pytania woblerki małe to wiem ale kolor widziałem w takiejryyybie jak pan Grzesiek zarębski na wiśle łowił woblerkami w tonacji ciemnej w obec tego jaka kolorystyka

oto fotki mojej wełny

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/29078900cd76935d.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/29078900cd76935d.html :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety z tymi kolorkami to ciężka sprawa , na każdym łowisku są inne kilery i nie koniecznie są to woblery a obrotówki. Sprzęt wydaje sie prawidłowy choć wędka mogłaby mieć 2,7 m ale 2,4 spokojnie da rade chociaż wklejkę może Ci troche wyginać przy prowadzeniu przynęty w szybszym nurcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci czterdziestak uderzy to będziesz wiedział , klenie biorą bardzo agresywnie często nie ma potrzeby zacinać.

Zawsze możesz kupić kijek pod klenia , ja tak zrobiłem będe testował na kleniach już niedługo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem w tym roku polować na te ryby ze spinningiem, jak na razie bez rezultatu. Myślę że warto byłoby założyć osobny temat, i chwalić się sukcesami w tym zakresie (np. klenie/jazie 2009), No, ale niech zacznie ktoś, kto złowił :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar pojechać właśnie na klenia lub jazia mam do wyboru dwie rzeki wisłe okolice Torunia lub drwęce niziną okolice mierzynka (którą wybrać), patrzyłem na pogode i zapowiada się do końca tygodnia ciepło, w sobote 15°C i słonecznie. Ostatnio kupiłem wobki salmo tiny i erka i mam jeszcze pare obrotówek. Ale czy warto jechać? czy coś złapię? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety teraz się na większości rzek nie połowi. Ale tak apropos klenia zauważyliście może, że czasami atakuje"oczojebną" przynętę a czasami od niej ucieka. I jak tu łowić:D

tak niestety woda wysoka dlatego nie ma widoomosci o lapanych kleniach jak wiadomo kleń to raczej rzeczny osobnik :mrgreen:

jeśli chodzi o te przynety to masz całkowitą racje raz rzucisz żarówe to nie odgonisz sie od kleni a raz po prostu jej unikają wiąze sie to chyba z okresem w jakim lapie sie te rybki w zimie raczej kolory stonowane a w lecie blyskotki, zarowy itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.