Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wszystko o kleniu i jaziu


keri

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jarek001

a ja z mojim 2.10 bede probowal... lubie krotkie kije.. sam mam prawie 2metry wzrostu a w przekradaniu sie pomiedzy krzakami to nie pomaga dlugi kij....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
U nas na Narwi woda tez wysoka i łąki pozalewane. Chyba trzeba troche poczekac az woda troche opadnie.

Moim zadniem to dobrze...jazie uwielbiają takie miejsca jak zalane łaki.Woda tam płytka,owadowego żarcia w brud,zakładasz pływjącego wobka i ryby Twoje :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zadniem to dobrze...jazie uwielbiają takie miejsca jak zalane łaki.Woda tam płytka,owadowego żarcia w brud,zakładasz pływjącego wobka i ryby Twoje :grin:

Z tymi zalanymi łąkami to bardziej chodziło mi o to ze ciezko sie poruszac i dojsc do rzeki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Planuję łowic na najmniejsze Siek-M (osa) i Salmo tiny, hornet. Zwykle łowię nia na stojacej, jest delikatna (lepiej nie stosowac ciężarków większych niż 14g). Tak więc zobaczymy nad wodą. Mam nową szpulę 0,18mm Trabucco Spinning. Czy będzie ok, czy może zmienic na 0,16mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr20, jeśli nastawiasz się typowo na klenia, to możesz spokojnie łowić na 0,16 będziesz wykonywać dalsze rzuty, na pewno jeśli będziesz mieć wyregulowany hamulec to będzie ok, ja osobiście łowię na 0,14 i na takiej żyłeczce i szczupłe do 50 cm bez problemu targałem, nie mówiąc o kleniach takich do 50 cm, łowię wklejką do 17 gram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr20 pewnie, ze się nada :wink: Kijek sympatyczny, ogólnie też się przymierzałam do Kongera, ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

Rany przepraszam Cię za tego priva, zapomniało mi się z braku czasu :oops:

Na naszą Nysę i Ścinawkę jak Ci napisał Andrzej 18 wystarczy Ci żyłka 0,16. W zeszłym roku zaczynałam na 0,18 w tym roku już zmieniłam na 0,16 i jest ok. Co do rzutów to jednak na tych dwóch rzekach aż tak dalekie rzuty raczej w grę nie wchodzą, na Odrze owszem i tu pomogą jej znawcy :wink:

piotr20 jeszcze tak a propos na Nysę i Ścinawkę to na pierwszym miejscu woblerki, woblerki i jeszcze raz woblerki, potem blaszki. Na gumki możesz próbować, ale nie oczekuj rewelacji :???:

Mi w sklepie odradzili do obrotówek wklejanki bo ponoć się nie sprawdzają

A dlaczego? Bo nie rozumiem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migdał napisał/a:

Mi w sklepie odradzili do obrotówek wklejanki bo ponoć się nie sprawdzają

A dlaczego? Bo nie rozumiem :roll:

Ponoć za duży opór, tak mi tylko pozwiedzano sam sie na tym nie znam

Jaki opór? W sumie to czym się różni opór między wagowo i rozmiarowo w cm taką samą wahadłówką, obrotówką czy też np. twisterem z konkretną główką jigową?

Nic osobistego do Ciebie Migdał, ale ja dalej nic z tego nie rozumiem, no ale ok :roll:

Może ktoś to jakoś skomentować kto zna się na tej "całej fizyce" :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@madi kiedy to usłyszałem, też się zdziwiłem ale jednak coś w tym jest. Guma nie stawia praktycznie oporów wodzie - jedynie ogonek który lekko drga i jest bardzo elastyczny, za to obrotówka daje mocny opór poprzez ciągły ruch. Kiedy prowadzę obrotówkę pod mocny prąd, czuje silne blokowanie, cała końcówka mojej wędki(shimano hyperloop 5-20) jest ugięta, kiedy puszczam gumę już jest inaczej. A może mi się tylko wydaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie powiedzmy, że zaskoczyłam :wink:

Mam sporo jednak wątpliwości, najlepszym wyjściem samemu sprawdzić i ocenić czy się nadaje czy nie. A co wędkarz to inne preferencje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powermesh cw 18g który nie jest wklejanką gnie sie przy obrotówkach w rozmiarze 1, a co dopiero wklejka
a Powermesh 5-25 który jest wklejanką daje sobie rady z obrotówkami 1 i 2 i 3 :wink:

Wklejanki to nie tylko "paproszenie" to również kije do innych zadań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drwal, nie wiem czy kolega widział kiedys wklejke(z pelna szczytowka) w powermeshu moze byc takie zludzenie, bo w pewnym momencie "meshowy" oplot przechodzi w tradycyjny "prążkowany" grafit - zapewniam Cię że jest to jednolity(względnie, roznica w zewnetrznej fakturze ale nic nie jest doklejane), pusty w srodku kij.

chyba ze jest jeszcze wersja z pelna wklejka(mozna poznac chociazby po gladkiej fakturze) tego kija 5-25g ale szczerze wątpie i nalegam na foto z tym zjawiskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Planuje do tego Kongera 5-20g założyc plecionkę, i tu liczę na waszą pomoc. We wstępnej selekcji wybrałem:

Dragon Guide Select X-Fine 0,06mm (3,9kg)

Berkley Fireline Crystal Competition 0,038mm (3,5kg) lub 0,052mm (4,4kg)

Dragon Inrisible Braid 0,05mm (3,4kg) lub 0,06mm (4,0kg)

Którą używaliście i polecacie? Dwie pierwsze producenci polecają do paprochów na okonie, klenie i jazie.

A teraz sprawa woblerów. Jak narazie kupiłem małego smużaka Siek-M koloru biedronki, 2 Salmo Minnow pływające 5cm/3g (kolor G i HP), 2 Lovec-rapy (Humpy 4cm/5g, Trout 4,5cm/2g). Plznuję jeszcze kupic kilka smużaków Rapa. Co jeszcze doradzicie jakie modele, jakie kolory?

Łowisko to rzeki Kotliny Kłodzkiej, głównie Nysa Kłodzka i czasem Odra.

P.S. Miłym przyłowem może byc pstrąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale ja mam Mikado Feelinga do 10g i spokojnie sobie jej wlasnie uzywalem do mikro spiningu jesli chodzi wlasnie o wahadlowki i nawet mocniej pracujace woblery.

Grunt tylko, zeby nie zalozyc blaszki wiekszej niz 1ka, najlepiej 00 lub 0. Wszystko tez zalezy od rzeki, bo sa takie o mocnym pradzie, jak i takie o slabszym.

Troche klenii juz na tego kijka zlowilem, a ze lowie tylko na blaszki to nie rozumiem tej teorii ze wklejanka sie nie nadaje ... Wszystko jest dla ludzi i trzeba tego uzywac z glowa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

misiek^wro, nie mogę tego nie napisać ale należy zauważyć że nie chodzi o kij którym sie da wyciągnąć klenia ale o kij który należałoby zastosować do przynęt jakie używamy przy połowie tych ryb, na obrotówkę w rozmiarze "1" przy mocnym uciągu rzeki a właśnie te miejsca lubią klenie i właśnie ten rozmiar wirówki ( klenie dla mnie to takie powyżej 45cm ) twoja wklejka będzie sie gięła jak jasny gwint , zwłaszcza na wiosnę gdy rybki te najpiękniej biorą a woda wartko płynie, pozatym zaczekam jak spotkasz się z kleniem 60 cm który "jeżdzi" jak brzana właśnie w takich warunkach to zmienisz zdanie :razz: . Kijek którego używam do kleni to powermesh 18g , mocny jak cholera ale jak woda w rzece płynie to mam wrażenie że jest zbyt delikatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.