Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jest coś gorszego od PZW


Jarosław

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090706/REGION99/438433297

Poza tym wyczytałem w necie, że prywatni dzierżawcy wód na Warmi i Mazurach po dziesięciu latach dzierżawy na koniec wyprzedają sprzęt bo w dzierżawionej wodzie zostają tylko pijawki. Może to szansa stanąć do przetargu maruderom zmuszanym do przynależności w PZW. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Poza tym wyczytałem w necie, że prywatni dzierżawcy wód na Warmi i Mazurach po dziesięciu latach dzierżawy na koniec wyprzedają sprzęt bo w dzierżawionej wodzie zostają tylko pijawki.
.

To jest wina tylko i wyłącznie państwa, przecież w przeciągu 10 lat nawet na opłatach za wędkowanie ciężko utrzymać stan wód, nie mówiąc o zarybianiu etc (każdy przeciez wie ile potrzeba LAT aby pogłowie ryb było na odpowiednim poziomie co do łowiska).

Opłaty za dzierżawione jeziora są dla prywatnych dzierżawców strasznie drogie, więc ja ich po części rozumiem, że przez 10 lat to wiecie co można zrobić :).

Sam wędkuje na mazurach i z roku na rok jest lepiej. Mniej odłowów a więcej zarybień. To co doprowadziło do degradacji jezior to nie tylko kłusownictwo, za duże odłowy, to wina tego , ze za komuny dopuszczano do degradacji środowiska. PGR-ie utrzymują się teraz z pozwoleń a także dzięki wylęgarnią ryb, oraz hodowlą karpia, pstrąga.

Na całe szczęście zaprzestano zarybiać karpiem jeziora :).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek Narwi nad którym mieszkam i okoliczne starorzecza są dzierzawione przez GRŁ. O jakis ładniejsze rybki jest coraz trudniej a co bedzie za jakies 5-10lat to nawet nie chce myslec. Naszczescie ryba sie nie podusiła i mozna cos jeszcze połapac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.