Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Firmy błystek


Migdał

Jaka firma?  

138 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka firma?

    • Jaxon
      11
    • Mepps
      72
    • Dam
      20
    • Dragon
      10
    • Spinex
      4
    • Polsping
      11
    • ABU
      2
    • Robinson
      2
    • Blue Fox
      3
    • Inna firma
      7
    • Samoróbki
      3


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Wczoraj doszły mi błystki ABC - dziś je wypróbowałem. A wiec tak:

rozmiar 00 "aga" - w prądzie rzeki płynie bardzo dobrze jednak gdy wychodzi z prądu trzeba ją poprowadzić już nieco szybciej aby utrzymała wirowanie. Myślę, że na klenie okażę się ciekawym wynalazkiem

rozmiar 0 - dobra praca, bez większych zastrzeżeń.

rozmiar 1 "cobra" - świetna praca w każdych warunkach nawet przy powolnym wirowaniu.

Za taką cenę błyski świetne(za 6 błystek dałem 23zł z wysyłką) jednak nie są idealne, i dużo im brakuje do najlepszych firm. Choć wszystko wyjdzie w praniu, bo dziś je tylko testowałem :wink: no ale podczas testu wpadł okonek 18cm na 0 "aga" :cool: więc kuszą ryby

a - rozmiar 4 pracował świetnie jednak nie sprawdzałem go dokładnie ponieważ nie miałem dziś wędziska do tak dużej przynęty.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Gość flyfishing4
Chciałem zapytać was jakich błystek używacie i czemu akurat ich? Ja osobiście najbardziej preferuje Dragona, ale możne moje zdanie się zmieni?

Licze na dużo odpowiedzi, przepraszam jeśli jakaś znaczącą firmę pominąłem :wink:

Ja używam błystek PHOENIX i jestem bardzo zadowolony. Pierwsze świetnie chodzą no a po drugie cena ... Nie każdego stac na pudełko pełne mepps-ów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja stosuję generalnie błystki polspininga dlatego,że są naprawdę bardzo łowne jeżeli chodzi o szczupaka!!!gnom,alga,mors kalewa to już klasyka i niejeden wędkarz sie ze mną zgodzi!!!mam w swoim arsenale kilka mepsów no i oczywiście Dam:)obrotóweczki na okonia według mnie nie zastapione:) no i jeszcze obrotówki Cormorana,bardzo łowne blaszki...już raz na zawodach uratowały mi życie,także gorąco je polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Osobiście ogromnym szacunkiem i sentymentem darzę firmę D.A.M ponieważ największe ryby ktore udało mi się złowic jak dotąd złowiłem właśnie na blachy D.A.M-a. Mepps jest świetny również ale to nie znaczy że tylko on jest doskonały, jest wiele produktów które dorównują meppsowi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jaxon Lukris Mini - szczególnie złota nr. 1 lub 2. Mój okoniowy killer. Trafiło się też kilkanaście szczupłych - na 1 miałem sztukę ponad wymiarową - niestety kotwica uległa sprostowaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAM tegoroczny killler bo bylem 2-razy na rybach i wyjalem 14 szczupaków. Rzucałem mepsami longami i nic sie nie uwieszało:) D.A.M. efzett miedziany i srebrny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto pamięta takie wahadłówki jak alga, kalewa czy mors? Kiedys bez nich nie wyobrazałem sobie łowienia szczupaków.Było to 20 lat temu i mieszkałem na pojezierzu drawskim. Teraz mieszkam w Szczecinie i na wahadłówki praktycznie nie łowię. Jesli chodzi o obrotówki to dla mnie króluje mepps, zwłaszcza jesli chodzi o najmniejsze rozmiary, ale wpadły mi jakiś czas temu w ręce obrotówki ULAR. Mam ich kilka w roz.2,3 z przeciążonymi korpusami 8gr, 10 gr i i spisują się całkiem dobrze. Ciekawy jestem jak sprawują sie mniejsze w roz.1,0,00, bo takie w ofercie firma posiada, a cena dużo niższa niz mepps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.