Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zanęta na drapieżniki sum ,wegorz.


Spider

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czym nęcić sumy. moimi zdobyczami raczej nie będą jakieś olbrzymy ale chcę złapać pierwszego wymiarowego suma. Miejsca mam opracowane, przynęty też...

Ale co do zanęty to na pewno będzie kupa mięcha: drobne rybki, robale może jakaś wątróbka. I zastanawiałem się nad mięsna karmą dla piesków. Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Oczywiście, po to jest stworzony. Ale nie zrozumiałeś chyba po co kombinuje z mięskiem.

Orientujesz się pewnie ile kosztuje pellet ?? Nom, to porównaj z rybkami które sam sobie złowię i innym mięskiem (np. karma dla psiaków), które kosztuje grosze ;) Szczególnie, że ja dopiero zaczynam sumowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze spytać w jaki sposób nęcić suma mięskiem gdy muszę podać zanętę ok. 80 m. od brzegu
Nie mam jeszcze żadnego środka pływającego :(

Jeśli masz dobry kij , możesz próbować rakietą zanętową, małe kawałki rybek obtoczyć np. w piachu, żeby to się nie posklejało i mogło w miarę swobodnie wysypywać się po "wylądowaniu" rakiety.

Jeszcze tak z "mięskiem i rakietą" nie robiłem, ale myślę ,że może się to udać. :wink:

Spróbuj jak będziesz miał okazje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zastanawiałem się nad mięsna karmą dla piesków. Co o tym sądzicie ?
Moja rada odpuść sobie te psie żarcie ,podstawowa wada to to ze pływa ,owszem można zalać wrzątkiem i zrobić "ciapkę" ale to ściągnie raczej leszcze .
drobne rybki, robale może jakaś wątróbka.
O ile krojona rybka "da jakiś zapach" to na pewno na krótko ,a zapominasz o podstawie ,sum to typowy "zapachowiec" ,wiec nie lekceważ peletu ,nie chodzi o sypanie kilogramami ,ale kilka -kilkanaście sztuk na noc w czasie zasiadki nie zaszkodzi a wiele pomoże ,sam ten trik stosuje od lat i na cały sezon wystarcza mi 1-2kg a to nie majątek.Po za tym kulki z peletem można posłać procą bardzo daleko .Polecam pelet rybny TB ten z dziurka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja stosuje pellet firmy aller aqua . za 25 kg place 90 zł z wysylka , wiec jest tani i bardzo smierdzi rybą, stosuje na karpie , ale teraz bede sie przymierzal necic suma siekana ryba , pasta pelletowa , rosowa , i watroba , wszystko pachnace pieknie , co dzien do wody na goreczke , co wy na to , stosował ktoś cos podobnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam wszystkich w ostatnim czasie po zejsciu lodu odrazu wyruszyłem na boczny trok i spotkałem dziadka który łapał se spławiakiem od słowa do słowa i polecił mi psia karmę jako zanętę na suma węgorza ale zaznaczył ze musi śmierdzieć czym bardziej tym lepij czy to prawda ze się nada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puccini, taka karma to jak pellet o zapachu/smaku mięsnym, więc w chłodniej wodzie może być skuteczny, osobiście nie próbowałem, ale może przykładowy skład takiej karmy coś pomoże:

Białko ok 25 %

Tłuszcz ok 12%

Błonnik ok 2,5 %

Popiół ok 7 %

Do tego Wapń ok 1 procent Fosfor to samo

Wilgotność przeważnie 10 procent.

Tylko nie wiem co jest w pozostałych procentach tej karmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o wykorzystaniu psiej karmy w łowieniu karpi, podobno najlepszy jest Frolic. Sądzę więc, że nadaje się ona także do nęcenia węgorzy i sumów. Pytanie tylko, czy nie ma lepszych zanęt? Psia karma wcale nie jest tania, poza tym jestem zwolennikiem bardziej naturalnych zanęt (rosówki, rybki, wątróbka). Jeśli chcesz stosować karmę to lepiej zawczasu sprawdź jej właściwości -tzn. czy tonie i czy się rozpuszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno najlepszy jest Frolic. Sądzę więc, że nadaje się ona także do nęcenia węgorzy i sumów. Pytanie tylko, czy nie ma lepszych zanęt? Psia karma wcale nie jest tania,
mój pies to żre, rzeczywiście tania to ona nie jest :cool: o walorach smakowych się nie wypowiem bo nie próbowałem, poza tym dość intensywnie "chrupie" w zębach mojego psa - jak by nie patrzeć w sumie drapieżcy z ang. predator :lol: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze spytać w jaki sposób nęcić suma mięskiem gdy muszę podać zanętę ok. 80 m. od brzegu ??

Gdy nęcisz daleko od brzegu, użyj procy zanętowej

poza tym dość intensywnie "chrupie" w zębach mojego psa

Spiderowi chodzi o taką "mokrą" karmę z puszki, nie "chrupki" z worka.

Co do samego nęcenia, to pomysł dość ciekawy. Nigdy tego nie próbowałem. Kiedyś musi być ten pierwszy raz :razz: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam jeśli mogę coś doradzić to kup wątrobe i zmiel maszynką do mięsa ,pokroj na małe kawałeczki ryby,rosówki i wątrobe dodaj troche krwi(krew i skrzepy krwi można dostać w masarni za grosze ),kleju wędkarskiego i piachu dobrze wymieszaj i przez tydzień podawaj w łowisko po 10-15 kul na obszaże ok 20 m2,a efekty będą napewno.Lecz w pierwszej kolejności spradz czy te ryby w twoim łowisku występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.