Skocz do zawartości
tokarex pontony

Którą wędke Dragona Wybrać??


Browar10

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno podać komuś konkretny model,ja używam ostatnio Robinsona spin 2,7 cw.7-25(daje radę z podanymi przez Ciebie przynętami :wink: ), ten co w nicku,a drugi Diplomat Zander na ponton.Proponuję Ci zajrzeć na forum do tematu "spinningi",tam jest sporo opinii o kijkach i wybrać odpowiedni do oczekiwań i możliwości.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Niestety mogę przeznaczyć tylko 180zł.

Z tego co wyczytałe to ludzie chwalą w tym przedziale cenowym(interesuje mnie cw do 30g)

Dragon Mystery Turbo spin

Shimano Catana

Konger cross maxx

Osobiście miałem w ręku Catane(jak dla mnie to taki lekki badyl, ale nie wiem jak się nim łowi ) i kongera lecz ten Dragon kusi swoimi opiniami i bardzo niska ceną, bo moge miec go z hurtwoni po znajmosci, lecz go nigdy nie trzymałem w ręku.

Proszę o opinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mogę przeznaczyć tylko 180zł.
jeżeli sie dobrze rozejrzysz i Ci się nie spieszy mozesz wyhaczyc za tyle wyzej wspomniane przeze mnie kije, oczywiscie nowe.zastanowilbym się czy nie warto dołożyć nawet te dwie dychy i byc bardziej zadowolonym z zakupu.

te o ktorych piszesz mają dobrą opinie na forum, tylko troche cięższe, a catana z kolei ma wolniejszą akcję ktora nie kazdemu podchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić wędkę Robinson Top Spin 2,7 cw.7-25. Jak pisałem powyżej mam kij tej serii w wersji Zander i jest super,a jeszcze teraz kupuję również feedera Diplomat.Uważam,że jest to udana seria wędek Robinsona.Ten kijek,który podałem widzialem na Allegro w sklepie za 181PLN,myślę że jest wart tej kasy.Pozdrawiam.

Ps.Dragon w tym wykonaniu byłby wiele droższy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diaflex, właśnie miałem na wiosnę na oku ten kij, sprawiał niezłe wrażenie, ale dozbierałem i kupiłem powermesha hyba za ok. 210zl. fakt diplomat wyglada praktycznie jak team dragon z pierwszych serii, pewnie nie ustępuje dragonom millenium i jest nieco lżejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę machałem w poznańskiej Przynęcie tym Robinsonem Diplomatem 7-25. Bardzo pozytywne wrażenie. Lekki i sztywny i jakoś dziwnie dobrze leżący w dłoni :) Kosztował chyba coś koło 190zł. Zastanawiam się właśnie nad nim albo nad Dragonem silver edition 2,55m 7-25g. Czy ktoś mógłby porównać te dwa kije? Za dragonem przemawia lepsze uzbrojenie a na minus długość trochę krótsza a kijek ma być używany m.in. na Warcie. Niestety dragona nie ma w żadnym ze znanych mi sklepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Co możecie mi powiedzieć o Dragonie Guide Select Tiny jako wędce okoniowej? Faktycznie czuć ten rezonans w łapie? Czy może niekoniecznie się opłaca brać ten kijek i zaczekać aż ktoś dopracuje ten rezonans w wędkce? Dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam. (Jak chcecie mnie besztać za ten kijek to proszę, bede wiedział na czym stoję, ale nie podawajcie mi przykładów wklejanek :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

O modelu Dragon Guide Select Tiny nie powiem Ci nic :???: ,ale odnośnie zastosowania "rezonansu" w tej serii Dragona przeczytaj ten post: http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=7937 .Opisałem w nim swoje spostrzeżenia dotyczące innego kijaszka z tej serii (thrill 2,95m cw.7-28g) ,może te informacje zainteresują Cię :smile: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Widzę, że wyżej jest o wędkach Robinson Diaflex. Nie mam spinningów z tej serii, ale oglądałem kilka w sklepie, porównywałem z Dragonami z serii HM 80 i nie widzę istotnej różnicy. Przypuszczam, że nie jest to ta jakość wykonania (na oko tego nie widać, ale może się to okazać przy holu ryby życia), nie jest to też ta kontrola jakości, ale to dotyczy każdej wędki w tym przedziale cenowym. Gdyby potrzebna była mi jeszcze jedna wędka, nawet nie oglądałbym innych w zbliżonej cenie, a kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Czy ktoś łowi Dragonem millenium 270 5-25 i co o nim sądzi. Jak ta wędka pracuje podczas holu i czy posiada sporo mocy. Bo przymierzam się do jej zakupu lub Robinsona Diplomata 270 7-25. Interesuje mnie praca wędki podczas holu nagłych zrywów oraz jakie ma ugięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.