Skocz do zawartości
tokarex pontony

Przetok nr łowiska 309 Polozenie przy drodze Czeladź - Bytom


Mikado94

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Lepiej daj sobie spokoj z tym lowiskiem... Bylismy tam raz i jak dla mnie to wystarczy i wiecej sie tam nie pojawie. Jak wpuscili karpia to wyciagali po 10 i do siaty. Raz chcielismy zostac tam na nocke i okolo 21.30 klusole jachali z siatka... Zebralismy sie i pojechalismy na Zabie doly - tam przynajmniej nie ma takiej chamowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
Płoć bierze, sam widziałem :mrgreen: dzisiaj znajomy połapał z 5 kg płoci, ale wszystko takie do 20 cm :cry:

Potwierdzam. Byłem dzisiaj godzinkę z wędeczką razem z córką. Brały małe płotki i wzdręgi, ale przynajmniej dziecko miało radochę no i widac było, że woda zyje :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W piątek mały rekonesans a dzisiaj od 5.30 nad Przetokiem. Miała byc Pogoria, ale jak to w zyciu bywa...z braku czasu padlo na Przetok. Efekty zadowalajace. 4 godzinki lowienia i na brzegu zameldowały się: 5 jazi 32-36 cm, dwa karpie 42 i 43 cm, karaś i plotki. A poza tym piekna pogoda (choc rano były 3 stopnie), słoneczko, słaby wiaterek... żeby tam jeszcze ludzi mniej bylo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podać dokładniejszą lokalizację tego łowiska?

Pozdrawiam

Michał

Prosze bardzo. Jadąc powiedzmy od centrum Czeladzi w stronę Bytomia, dajmy na to od skrzyżowania Staszica z 1-go Maja (na rogu jest Statoil), przejeżdżamy mostek na Brynicą i od tego miejsca licząc, jakiś 1 km po prawej stronie będziesz miał lowisko. Zbiorniczek jakieś 3-3,5 ha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Co słychać na tym zbiorniku? Dzieje się tam coś ciekawego? Jak z rybami?

Byłem w sobotę. Złowiłem z 10 leszczyków do 30 cm i jednego jazia. Ogólnie ryba sie tarła. Wszędzie sie trawy przy brzegu ruszały. Z efektami słabo. Nie widziałem, zeby ktos cos konkretnego złapał a ludzi troche było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Wyniki zawodów są takie http://www.pzw.org.pl/czeladz/wiadomosci/36422/66/4_memorial_mariana_lisika

Jeśli chodzi o rybostan to dominowała bardzo drobna płotka, leszczyk, krąpik i hybryda leszcza z plocią. Poza tym bardzo mała wzdręga uprzykrzała życie większości zawodnikom w tym mnie, jako że miałem stanowisko zamykające przy trzcinach (stanowisko nr 27).

Poza tym Przetok strasznie zarósł Rogatką, koledzy z koła cały dzień wyciągali to cholerstwo grabiami żeby mozna było wogóle łapać!!!! Jeśli ktoś nastawia się na łapanie gruntowe to odradzam gdyz jest szansa poplątania zestawu. To tyle jak cos to pisać.

P.S Ostatnie zawody w kole odbędą sie 2 października. Jako że planowany jest poczęstunek zapisy odbędą sie nie tak jak zwykle, czyli nad wodą tylko w kole. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na żywca. Sandacze miały 44 i 45 cm i... jest to dobry prognostyk na przyszłość. O ile nikt nie będzie takich ryb zabierał...

Może własnie dlatego tak ciężko skusic drapieżniki do brania, bo mają w bród drobnicy. Samych niewymiarowych wzdręg jest masa! Nie mogłem złapać płotki, bo co chwila wieszały sie krótkie wzdręgi. Nawet z dna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety wzdręgi jest masa.

Na chwilę byłbym jednak za tym aby wprowadzić zakaz zabierania szczupaka i sandacza conajmniej w tym roku, a może i w następnym na Przetoku. Dlaczego??? Aby dać im czas na ograniczenie takiej ilości ryby, bo poza tym że woda dzięki nim "żyje" nie ma z wzdręgi żadnych korzyści. Drapieżnika wogóle jest strasznie mało, w zeszłym roku sporo odłowili i są tego efekty :cry: Zresztą wzdręga to nie jedyne zmartwienie. Jest mnóstwo leszczyka i krapika, równie małego. Chociaż w tym przypadku to jest duży plus bo na zawodach dają punkty :razz:

Naprawdę nie wiem co za idiota wymyślił wymiar ochronny dla wzdręgi, przecież wszędzie jej pełno :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety wzdręgi jest masa.

Na chwilę byłbym jednak za tym aby wprowadzić zakaz zabierania szczupaka i sandacza conajmniej w tym roku, a może i w następnym na Przetoku. Dlaczego??? Aby dać im czas na ograniczenie takiej ilości ryby, bo poza tym że woda dzięki nim "żyje" nie ma z wzdręgi żadnych korzyści. Drapieżnika wogóle jest strasznie mało, w zeszłym roku sporo odłowili i są tego efekty :cry: Zresztą wzdręga to nie jedyne zmartwienie. Jest mnóstwo leszczyka i krapika, równie małego. Chociaż w tym przypadku to jest duży plus bo na zawodach dają punkty :razz:

Naprawdę nie wiem co za idiota wymyślił wymiar ochronny dla wzdręgi, przecież wszędzie jej pełno :neutral:

A jakiego drapieznika sporo odłowili w zeszłym roku? O sandaczu mówisz? Bo słyszałem juz od kilku osób, że szczupaka to tam jak na lekarstwo...

Z wzdręgą faktycznie nieporozumienie. Żadnego znaczenia gospodarczego praktycznie nie ma a wszędzie zaczyna jej byc pełno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.