Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

jakie pilkery i przywieszki


wisla

Rekomendowane odpowiedzi

...Witam,

mam pytanie - być może głupie, ale czy ktoś się orientuje jaki jest cel takiego odsunięcia haka od pilkera?...

to nie jest odsunięcie haka od pilkera...

w oczko gdzie jest przymocowany hak (napewno na plecionce) przypinasz głóną żyłkę...

i hak zwisa wzdłuż pilkera...

mniez zaczepowo na wraki itp i skuteczniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam panów jestem nowy na tym forum i chcialbym zasiegnac rady od Panów. Otóż jade pod koniec lutego do Władyslawowa na doorsza jest to moja pierwsza wyprawa dlatego chcę wypożyczyć sprzęt z kutra, ale chcę rownież kupic do 5 pilkerów i troche przywieszek jakie panowie byście polecili kolory i gramaturę??? A może macie jeszcze jakieś dobre rady dla żółtodzioba??moja wiedza opiera sie na forach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolory i gramaturę???

Kolory sprawdzają się różne[żółte,czerwone,niebieskie] ale podstawowym kolorem jest srebrny :mrgreen:

Co do pilkerów to od 150gr-250gr. mi osobiście najlepiej łowi się na pilkery 200gr,ale jest to zależne od głębokości na której łowimy.

Kształt pilkera to chyba najbardziej sprawdzone i popularne są parasolki,tobiasze,molwy :wink:

A co do przywieszek to nie pomogę bo nie stosuję,ale jak jedziesz do Władysławowa to przed portem masz sklepik wędkarski w którym na pewno jakieś kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panów jestem nowy na tym forum i chcialbym zasiegnac rady od Panów. Otóż jade pod koniec lutego do Władyslawowa na doorsza jest to moja pierwsza wyprawa dlatego chcę wypożyczyć sprzęt z kutra, ale chcę rownież kupic do 5 pilkerów i troche przywieszek jakie panowie byście polecili kolory i gramaturę??? A może macie jeszcze jakieś dobre rady dla żółtodzioba??moja wiedza opiera sie na forach

Władysławowo to łowiska głębokie nawet do 100 m, więc i pilkery muszą być inne niż np. na Łebę. Wszystko zależy od warunków jakie zastaniesz w dniu wypłynięcia, jaki będzie dryf. Jeśli chodzi o ciężar to poniżej 180g bym nie schodził, a i pilker 250-280 g. przydałby się w skrzynce. Jeśli chodzi o kolor, to napewno czerwień, może być sreberko, niebieski, warto byłoby też popróbować seledynem. W grudniu właśnie na seledynka coś nie coś szło wydłubać. Przywieszki to czerwone twistery, być może sprawdzą się tzw. myszki czyli wszy morskie, no i papryczki. Przyglądaj się tym "bardziej doświadczonym", napewno czegoś się nauczysz. Połamania i obfitości na pierwszym dorszowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolorów pilkerów to tak jak poprzednicy mogę polecić naturalne srebro. To rozwiązanie stosuję przy pochmurnej pogodzie.

Gdy świeci słońce lepiej sprawdzają się przynęty różno kolorowe. Z kombinacji mogę polecić srebro, miód i złoto w róznych połączeniach z zielenią. Dobrze sprawdzają mi się też niebieski oraz wściekle rózowy. Do tego obowiązkowo choć jedna parasolka.

Co do gramatury to we władku optymalne rozwiązanie to 200g, ale przydałoby się mieć zarówno coś cięższego(250g-dyży dryf, głęboka woda) jak i lżejszego(180g- gdy popłyniecie na płytką).

Jeżeli chodzi o przywieszki to po pierwsze z umiarem! Dwie to moim zdaniem absolutne maksimum. Więcej bardziej będzie płoszyć rybę niz wabić o splątaniach zestawu bądź zestawów nie wspominając. Z resztą jak ciągniesz ładny dublet z 70 -80 m to też jest zabawa. Ja i tak stosuję zestaw z pojedyńczą przywieszką.

Kupowania gotowych zestawów nie polecam, chyba że na początek. Po pierwsze wychodzi taniej, po drugie sam dobieram sobie odległość przywieszki o pilkera co ma często znaczenie. Piszesz że jedziesz z doświadczonymi wędkarzami to poproś a na

pewno pokażą ci co i jak zawiązać. Przydatna umiejętnosć.

Ja na swoje przywieszki stosuję twisery, rózne modele. Mój sztandarowy kolor to czerwien japonska choć ostatnio dorsze wolały te w kolorze ciemnobrązowym i zardzewiałym z brokatem (podobne do pchły morskiej nereidy czy jeszcze tam czegoś dziwnego). Ja gumy zakładam bezpośrednio na haki, główek jiggowych nie używam ale to sam już zdecydujesz.

Z drobnych rad. Nie radzę uzywać aviomarinu. Jak masz żygać to i tak będziesz, a po aviomarinie masz to jak w banku. Wniosek oparty na dośwadczeniach i obserwacjachkilku moich znajomych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, pytanko do morskiej wędkarskiej braci.

Zastanawiam się czy nie spróbować zastąpić pilkera jakaś dużą gumą np, riperem z główką dajmy na to 150-200g. Podobno czasem przynosi to dobre efekty( że niby swietnie imituje śledzia i można to nasączyć atraktorami).

Może ktos już eksperymentował w ten sposób i podzieli sie wrażeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.