Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

jakie pilkery i przywieszki


wisla

Rekomendowane odpowiedzi

No witajcie, nieopatrznie chcialem zalozyc temat pilkerow...

Niestety temat pojawil sie wczesniej. Chcialem pokazac szanownym kolegom jakich pilkerow i przywieszek uzywa sie w moich okolicach

11db0b1a100fd1e0.jpg

To taki zestaw typowych pilkerow, Oczywiscie kilka z nich to typowe parasolki i kaloryfery zakupione w PL.

Ale sa w srod nich pilkery nazywane ATOM SILDA to te 3, 4 w pierwszym rzedzie od prawej, zakonczone MUSZKA, przyznaje ze bardzo lowne o wadze 60g.

Kolejnymi pilkerami wartymi uwagi sa pilkery SKARPSILDA (to ten 4 od prawej w dolnym rzedzie) Wieksza gramatora, wykonczony paskiem fluo, oddajacym swiatlo.

Bardzo fajna pozycja jest kolejny pilker (5 od prawej w dolnym rzedzie) INTERPILK, zakonczony osmiorniczka...

Sztandarowymi pilkerami o roznej gramaturze to seria wlasnie INTERPILK tu pilker o gr 500g

c355ab289c277c73.jpg

Warta uwagi jest rowniez firma Williamson producent lownych pilkerow na glebokie wody,

864a7cbf256bb20c.jpeg

jakos nie mialem okazji ich testowac...ale kolega zachwala

To Abyssod 150-400g

6e645e5589826854.jpg

a tu juz Benthos 150-400g

Ja mam sentyment do pilkow GYROS to ten 1 z lewej w dolnym rzedzie oraz 2 w gornym rzedzie...sa takie same lecz o innej gramaturze.

No i kilka przywieszek, bardzo popularnych...

d605b07ac77ce072.jpg

czasami po 8 bocznych trokow, zakladamy wtedy jako obciazenie ciezarek 500-1000g lub duzy pilker...

no ale w PL mozna miec tylko 2 przywieszki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kurka nie daje rady. Nie byłem na dorszach już przeszło rok i taki temat mnie nakręca jak nie wiem co. Pilkerów mam pewnie więcej niż 5 kilo. Przywieszki robię sam na jeden trok, bo większa liczba troków nie daje mi takiej kontroli nad pilkerem jak jedna lub wcale. Nie wyobrażam sobie łowić na wspomniane wyżej 8 troków, zwłaszcza przy dość silnym dryfie i z dość lekkim pilkerem. Widziałem jak gościu z portu wyciągał na przywieszki śledziowe 6 śledzi od razu i miał co robić. Ciekawe jak by się holowało z dużej głębokości więcej niż 3 ładne dorsze naraz i do tego ciężarek 1000 gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macias, No coz...ja juz mialem okazje ciagnac brosme z ponad 100m rybka nie miala duzo jakies 1.5moze moze 2

Ciagnalem ja stojac na brzegu...fajne uczucie, mi wystarczylo 3 czarniaki po 1,5kg kazdy ciagnac na trokach....masakra ale dalo rady.

Calkiem fajne uczucie.

a co do pilkerow...jak sie urwie dokupuje na biezaco. pomyslec ze mialbym nosic 5kg, masakra :D spacer farmera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nosic 5kg, masakra :D spacer farmera :D

Kiedyś liczyłem i wyszło mi chyba ponad 30 sztuk w przedziale 100 gram do 250. Czyli wyjdzie ponad 5 kilo. Wyszedłem z założenia, że pomimo tego, iż nie jestem częstym bywalcem na Bałtyku (jeszcze 2 lata temu 3 do 4 razy w roku) muszę mieć tyle pilkerów i takie rodzaje by mieć w czym wybierać. Tak samo mam z przynętami spiningowymi. Niby na ogół łowię na jedną sprawdzoną i ulubioną, ale w plecaku targam 3 pudełka z innymi - bo gdyby ktoś miał inną przynętę, na którą w danym dniu miałby kosmiczne efekty a ja jej bym nie miał, to nie pasowało by mi to. Nie jestem tak często na rybach jakbym sobie życzył więc muszę mieć porządny arsenał przynęt by maksymalnie wykorzystać szanse. Przy dorszach jest może inaczej niż przy spiningu na wodach stojących. Gdy ryba na morzu brała to każdy łowił i na każdy rodzaj pilkera. Nawet łowili Ci co machali bez uczucia kijami z góry do dołu itd. Gdy ryba nie żerowała to przeważnie łowili ci, co mieli większe doświadczenie i lepszy (delikatniejszy) sprzęt. Zauważyłem, że na morzu chyba bardziej umiejętności i sprzęt przyczyniają się do sukcesu niż sama przynęta. Jak sądzisz kolego :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macias, w moim odczuciu to i szczescie jest wazne, lecz sprzet sam w sobie tez.

Wiadomo ze nikt nie chce ogladac jak strzela mu wedzisko

Jak wybierzesz sie jeszcze na baltyk to zaopatrz sie w 300g krewetek mrozonych, napewno dostaniesz to w jakims markecie, zaluz na kotwice i zobaczysz efekt.

jestem przekonany ze bedziesz mial lepsze efekty niz ktos kto lowi na sam pilker, lub na filet.

Ja sie przekonalem ze najlepsze przynety to takie malo popularne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benthos, benthos polecam! Świetne jigi! (nie pilkery) 3.5 oz zchodzi na 100m wody szybciej niż klasyczny ciężarek 10oz :shock: Wszystko na nie bierze, rdzawce, czarniaki, witlinki i dorsze a nawet makrela niewiele większa od samego jiga.

Co do przywieszek to przypominam że nie wolno w PL łowić na zestaw z więcej niż 1 przywieszką

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=2103

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paco mam nadzieję dotrzeć w końcu nad morze w listopadzie. Sposób z krewetkami wypróbuję bankowo. Kiedyś najlepszy wynik na kutrze (10 szt gdy ryba nie bardzo pobierała) miałem dzięki łowieniu na własnej produkcji parasolkę lekko stukającą z dziurami i nasączoną w środku gąbką smrodem na dorsza w tubce. Dlatego podejrzewam, że sposób z krewetką też będzie bomba.

Z góry wielkie mućios gracjas za patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak na dorsza raczej nie obieraj krewetki....mozesz jej urwac tylko glowe....

Postaraj sie ja zachaczyc na 2 haki.

Ja teraz bede wiercil w parasolce dziorke przy koncy tak by wstawic w nia swietlika... do tego krewetka i zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Czy ma wpływ pogoda, fala,prąd wody itp na cięzar pilkera.

oczywiście, że ma. Ja używałem pilkerów od 60 do 200g. Silny wiatr, wysoka fala, a co za tym idzie duży dryf wymuszają użycie cięższego pilkera - gdyż lekki zbyt długo opada na dno.

Przy eleganckiej pogodzie natomiast spokojnie można łowić najlżejszymi pilkami.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Witam.

Kilka już razy wypływałem kutrem ale zawsze był to "sprzęt" pożyczany od obsługi kutra. W jakim stanie takowy jest nie ma opowiadać, kto miał ten wie.

W tym roku znowu nie odpuszczę dorszom ale....już z własną wędką i kołowrotkiem. I tu pojawia się problem, no może nie tyle problem ale chciałbym poradzić się fachowców, którzy łowią swoim sprzętem.

1. W jaki sposób zawiązać TAKĄ przywieszkę na żyłce głównej? Ma ktoś jakiś prosty rysunek?

W jakich odległościach od siebie i od pilkera powinny być przywieszki?

2. Mam na kołowrotku żółtą żyłkę fluo 0.50. Czy powinienem zrobić sobie przypon z żyłki mniej widocznej pod wodą ?

3. W pożyczonym "sprzęcie" żyłka była zawiązana na stałe do pilkera. Aby miec możliwośc szybkiej wymiany złożyłem to z taką agrafką i krętlikiem. Czy jest OK?

zdjcie012h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Stosowanie żyłek w łowieniu Dorszy to nie jest najlepszy pomysł o czym się zapewne przekonasz. W przeciwieństwie do plecionki zdecydowanie mniej czujesz na kiju tego co się dzieje na końcu zestawu, chodzi mi o wyczucie dna, brania ryby no i skutecznego zacięcia przede wszystkim.

Co do mocowania przewieszek to nie koniecznie musisz je wiązać do linki głównej, owszem istnieją takie węzły, ale z reguły lepszym rozwiązaniem jest stosowanie przyponów dopinanych do linki głównej, które wcześniej sporządzasz w domu, a na lodzi szybciej poradzisz sobie z ewentualna wymiana.

Bardzo dobrymi zestawami są przypony firmy DEGA w systemie QBS i na początek takie bym Ci polecił.

Polega na tym ze na gotowym przyponie wpinasz koraliki QBS z zawiązana przewieszka, nic skomplikowanego i szybkie w wymianie.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowanie żyłek w łowieniu Dorszy to nie jest najlepszy pomysł o czym się zapewne przekonasz. W przeciwieństwie do plecionki zdecydowanie mniej czujesz na kiju tego co się dzieje na końcu zestawu, chodzi mi o wyczucie dna, brania ryby no i skutecznego zacięcia przede wszystkim.

Zapewne jest w tym wiele racji ale na żyłce też miałem efekty. Na ten rok wystarczy brakło już dofinansowania aby przewijać ;)

Co do mocowania przewieszek to nie koniecznie musisz je wiązać do linki głównej, owszem istnieją takie węzły, ale z reguły lepszym rozwiązaniem jest stosowanie przyponów dopinanych do linki głównej, które wcześniej sporządzasz w domu, a na lodzi szybciej poradzisz sobie z ewentualna wymiana.

Ok, tylko jak je wiązać, o te sposoby mi właśnie chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

mam pytanie - być może głupie, ale czy ktoś się orientuje jaki jest cel takiego odsunięcia haka od pilkera? clipboard02f.th.jpg

Natknąłem się na sporo takich pilkerów przeglądając angielskiego ebay'a, u nas się z takimi nie spotkałem. Również szwedzki Fladen produkuje takie przynęty, być może są one na jakąś inna rybę, a nie na dorsza? Takie zabiegi się u nas robi ale to na belonę i montuje się wtedy kotwiczkę - to wiem, ale co z takimi pilkerami?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam

Stanowczo za mało piszecie na temat samej techniki łowienia, a moim zdaniem jest ona w tym wszstkim najważniejsza. Chętnie zapoznałbym się z doświadczeniami "Starch Lisów Morskich" i oczywiście zastosował ich techniki w praktyce. Jadę do Władka 4-go grudnia. Może dowiem się czegoś od "starszych" kolegów po kiju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.