Skocz do zawartości
tokarex pontony

Śląska Wisła


bercikz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :!:

W tym temacie piszemy o odcinku Wisły tzn. Śląskim. Nigdy nie łowiłem na Wiśle, ale mam zamiar to zmienić. Mam kilka pytań odnośnie kilku odcinków rzeki. Pierwszy odcinek od Goczałkowic do wpływu Soły. Drugi odcinek od Soły do końca Kanału Dwory ( w gre wchodzi też kanał ). Trzeci odcinek od końca kanału dwory w dół rzeki. Proszę o cenne rady o rybach, które występują w Wiśle na tych odcinkach. Jak wygląda sprawa z dojściem do brzegu i z presją wędkarską :?:.Za wszelkie cenne rady ślicznie dziękuję. Mam nadzieję, że nie długo będę też mógł coś konkretnego napisać o naszej wspaniałej rzece, jaką jest Wisła :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon

Miałem przyjemnośc łowić na każdym z wymienionym przez pana odcinków tylko że inaczej bym je podzielił.

1. Pierwszy odcinek podany przez pana tj.od Goczałkowic do wpływu Soły jest dosyc długi i nie traktowałbym go jako jeden:/ no ale cóż jakos pomoge. Poniżej zbiornika w goczałkowicachwisła ma z 6 m szerokości, woda jest calkowicie brązowa :mrgreen: Wędkarze dosyc czesto łowia na tym odcinku w weekend, w srodku tygodnia nie mam pojecia. Łapać można po obu brzegach przy czy samochód mamy za plecami po lewej stronie koryta, po prawej w wielu miejscach musimy auto zostawic i kawalek dojsc na wybrane miejsce. Rybostan to: ukleja, płoć, jazgarz, leszcz, krąp, jaż, kleń, sumik karłowaty, sum, karp, karaś, lin, szczupak, sandacz, węgorz, okoń czyli jednym slowem wszystko, wiekszosc to uciekinierzy ze zbiornika;) Woda przy normalnym stanie stoi w miejscu!!!

2. W okolicach soły woda płynie juz szybciej. Głębokość około 2 m, miejscami wiecej czyli woda typowo gruntowa i ta metoda zazwyczaj łowią miejscowi wędkarze. Rybostan taki sam jak kolo goczalkowic tylko ze nie ma sumika, a dodatkowo wystepuje świnka, jelec, boleń. Z dojazdem nie ma problem, wzdluz rzeki az do wymienionego przez pana "konca dworów" jest droga :mrgreen:

3. nad dalszym odcinkiem nie ma sie co rozpisywac na temat rybostanu. taki sam, tylko ze dochodzi brzana, tołpyga i amur (w samym kanale). rzeka jest tutaj nieco plytsza i czystsza, charakter bardziej górski :mrgreen:

jak cos bedzie trzeba moge przeslac pare zdjec :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam!

Mam pytanie, czy ktoś z was był dziś lub wczoraj na wiśle(odcinek upusty i w dół w strone Iłownicy? Chodzi mi o to czy woda zamarzła calkowicie czy jednak sa jeszcze miejsca w ktorych mozna pospiningoiwac? Prosze o odpowiedz na forum badz na maila (looqaty@gmail.com).

Z góry Dziękuję i życzę Wesołych Świąt oraz łowienia wielu okazów w nadchodzącym nowym roku.

Połamania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam,kilka lat temu bardzo czesto wedkowalem na wisle w gromcu pod oswiecimiem.Jesli chodzi o rybostan wówczas wystepowaly tutaj glownie leszcze i karasie naprawde spore :wink: lecz wystepuja wszystkie gatunki ktore wymienili koledzy powyzej.Z dojsciem do brzegu nie beddziesz mial problemu jesli chodzi o presje wedkarska byla ona dosc widoczna.Sporym problemem byli kłusownicy i sumik karłowaty :twisted: Obecnie znajduje sie poza granicami kraju jesli cos sie zmienilo podzielcie sie informacjami.Połamania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.