Skocz do zawartości
tokarex pontony

Metoda włosowa


Koval

Rekomendowane odpowiedzi

Witam brać wędkarską !

Otóż może głupie i banalne pytanie ale ja nie wiem o co chodzi i nie znalazłem nigdzie konkretnych informacji na ten temat a mianowicie jak zablokować kulkę na włosie ? Mam zrobić na końcu parę pętelek żeby kulka nie spadła czy jak ? .: W sklepie sa jakieś stopery do tego celu ale jakieś takie dziwne maja kształty i nie mam pojęcia jak nimi się blokuje te kulki i czy w ogóle do tego służą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Na włosie jest pętelka tak ? Przeciągasz szydełkiem kulkę na włos, w pętelkę wsadzasz kawałek 'patyczka' w sklepie są plastikowe można to zrobić z różnych rzeczy, ale te gotowe są tanie więc i po co kombinować więc jesteś na etapie kawałek powiedzmy 3mm plastiku średnicy grubszej igły masz wsadzony w pętelkę i przytrzymujesz go palcami następnie drugą ręką naciągasz kulkę do samego dołu aż się zablokuje o ten kawałek plastiku i lekko się w niego wbije i ot cały montaż :wink: Mi też z początku się wydawało, że to może spadać czy coś, ale w praktyce trzyma się bardzo dobrze i możesz tak mocować na włosie skutecznie kukurydzę, kulki jak i inne ziarna.

Jeśli nie do końca sobie to wyobrażasz zobacz sobie w internecie zdjęcia zestawu włosowego gdzie widać dół kulki i owy "stoper" i zobaczysz o co chodzi. W każdym razie nie ma w tym żadnych cudów po prostu tylko to co widać na zdjęciu bez żadnych "ukrytych" tricków.

Pozdrawiam.

EDIT: Ups maniek mnie uprzedził :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałeś z płocią czy leszczem na włos, na dwa ziarna kuku?
Cały czas :wink: kuku to u mnie zanęta i przynęta sztandarowa ,a jakie brania zarąbiste sa :lol:nie trzymam się kurczowo starych kanonów wędkarskich i "włos" często gości u mnie na federze .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, ja zamierzam z płocią na feederze na włos w tym sezonie powalczyć. I żeby było ciekawiej, na bardzo krótkim przyponie z koszykiem karpiowym do tzw. metody. Tylko przed krętlikiem, pomiędzy koszykiem a żyłka, wstawię stoper gumowy, co by linka nie się nie blokowała, duża płoć z gruntu bierze u mnie ostrożnie i quasi samozacinający zestaw nie bardzo się sprawdza, mam puste zacięcia.

W zanęcie obowiązkowo kuku z młyna przekręcona przez śrutownik. Wcześniej w domu zalewam tylko wrzątkiem pokruszoną kukurydzę, pięknie puchnie i pachnie tak, że samemu zjadłoby się łychę niejedną, szczególnie z miodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duża płoć z gruntu bierze u mnie ostrożnie i
U mnie brania są gwałtowne i "bombowe" czyli krótkie ,jeśli są sporadyczne to kicha raczej przypadek lub wyczucie sprawia ze branie jest zacięte ,ale jak brania są rytmiczne to mam sposób na te cwane stare plocie ,na 10 brań jest 10 ryb ale muszę to nagrać na kamerze kiedyś bo trudno to opisać ,generalnie ja nazywam to łowienie na "czuja" ale to moja nazwa więc może być myląca .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, jak mówi przysłowie : każdy ..uj na swój strój :wink:

U mnie te grube mendy biorą delikatnie, na początek, jak poczują opór - spięcie.

A jak już weźmie kuku tak głęboko, że bez wyhaczaka ani rusz, to odjazd jest jak u karpiowego kroczka. Dlatego chcę powalczyć z nimi na włos w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.