Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Metoda włosowa


Koval

Rekomendowane odpowiedzi

czy przypon z wlosem mozna wykonac z zylki.

są to tak zwane sztywne przypony i wykonuje sie np. z fluokarbonu

jest tylko jedna zasada łączy się je przegubowo tzn. krętlik z kółeczkiem :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 4 weeks later...
Gość wobler129

maniek to teraz mam pytanie. Jeśli łowię żyłkami. Na kręciołku żyłka główna 0,26 to przypon z włosem z plecionki będzie ok? Bo pletka jest bardziej wytrzymała. To więc jak pęknie to nie przepon tylko cały zestaw? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już pęknie to na wiązaniu ,czyli na krętliku ,stracisz jedynie przypon z hakiem ,no chyba że ryzykujesz i masz starą żyłe ,jeśli,natomiast jest nowa to nie ma obawy ,sam kiedyś łowiłem na 0,25 i karpie 8-10-12 kilo nie zdarzyło mi się aby żyłka pękła.Jedynie po dwóch czy po trzech rybach ,odcinałem odcinek ok.1m od krętlika i wiązałem od nowa ,bo w tym miejscu był bardzo zfatygowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Właśnie skończyłem robić przypony. Ba... nawet kupiłem kukurydzę ze słoika - jest twarda i nie zlatuje z włosa - i próbowałem nałożyć ją na włos. Udało się :mrgreen: Na zakończenie włosa dałem nadciętą do połowy gumkę silikonową do spławika :mrgreen: Kolor gumki to żółty i nawet jej nie widać tak zlewa się z kuku :mrgreen: Wszystko w jak najlepszym porządku. Zawsze myślałem, że taki przypon na włosie to jakieś 30-60 min roboty a ty wychodzi na to że to całkiem łatwe :mrgreen: Może wykonanie łatwe ale nie wiadomo czy dobrze zrobione na pewno dni, miesiące pokażą, że będę musiał do przyponu wprowadzić jakieś zmiany itd :mrgreen:

PS dziś nocka nad jeziorkiem. Przynętą będzie kuku na włosie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie głównie do mańka, ale chętnie poznam również opinie innych. Czy sensowne i skuteczne będzie stosowanie metody włosowej do DS, czy raczej tylko przy typowej, ciężkiej dence z sygnalizatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Mikuś nic nie mogę złapać :cry: Ale tak mają wszyscy nad tym jeziorkiem. Linek leciutko ruszył oraz mały szczupak. Nic więcej :cry: Myślę, że to przez tą pogodę :roll: Zmienia się i to bardzo... a jakie różnice temperatur między dniem a nocą :shock: W nocy strasznie zimno. Przykro mi to mówić... ale małymi krokami zbliża się jesień :sad:

Dopiero niedługo powinno wszystko się zacząć. Za tydzień-dwa ryba powinna ruszyć. Szkoda tylko, że wtedy będzie już mało czasu na wędkowanie - koniec wakacji :cry: . Ale w weekendy będzie można wyskoczyć na nocki, a po lekcjach zakarmić :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sensowne i skuteczne będzie stosowanie metody włosowej do DS,
Tak ,sęsowne ,sam często tak robie na Ds ,tz jak ustawiam dwie Ds to jedna jest z włosem a jedna bez ,na włos jest mniej brań ,ale zato jak walnie to kij malo nie wyskoczy z podpórek ,więc przestrzegam aby nie zostawiać wędzisk bez opieki.
Przykro mi to mówić... ale małymi krokami zbliża się jesień :sad:
A ja właśnie się ciesze z tego bo wreście zaczną się lowy ,prawdziwe lowy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
A ja właśnie się ciesze z tego bo wreście zaczną się lowy ,prawdziwe lowy

Maniek też właśnie spodziewam się tego, że gdy pogoda się ustabilizuje to wtedy wczesną jesienią odnotuję najlepsze brania karpia :grin: Ale Mańku mi chodziło o wakacje :cry: Już koniec i tylko weekendy i popołudnia na ryby :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechiałbym aby ktoś mnie żle zrozumiał "włos" nie jest panaceum ,czy złotym środkiem ,na lepsze czy większe ,czy duzo ryb ,mnie się spodobalo i wykluczam male ryby i o to mnie chodzi.A ponizej leszcz złowiony na włos ,myśle ze w wrześniu czy pażdzierniku będzie lepiej.

2f3d9ce8e08167c2m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechiałbym aby ktoś mnie żle zrozumiał "włos" nie jest panaceum ,czy złotym środkiem ,na lepsze czy większe ,czy duzo ryb ,mnie się spodobalo i wykluczam male ryby i o to mnie chodzi.A ponizej leszcz złowiony na włos ,myśle ze w wrześniu czy pażdzierniku będzie lepiej.

Obrazek

Oczywiście, że nie ale chcę spróbować czegoś nowego, tak jeszcze nie łowiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.