Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Metoda włosowa


Koval

Rekomendowane odpowiedzi

(o ile można DS do włosa)
Raczej powinno być włos do DS :wink::razz: oczywiście że można ,całą wiosnę poświęciłem na DS i to z włosem kleniom ,płoci i nielicznym jaziom wcale to nie przeszkadzało ,a wręcz przeciwnie tak samo jest z leszczem dodam dużym leszczem ,jedyną różnicą w połowie na włos przy DS to bombka ,normalnie nie stosuje przy połowie na DS przy włosie jest wskazane bo pamiętać trzeba że brania są energiczne w końcu to duże ryby biorą ,poza tym pamiętać trzeba że biorąca ryba na przynętę na włosie potrzebuje ok 0,5m luzu co daje mniej więcej bombka ,wygląda to tak leszcz zasysa kuku na włosie i od razu odpływa ,w czasie odpływania ok1-2sek łyka na zęby gardłowe musi sprawdzić czy da się rozgnieść ,łykając kuku na zęby pociąga haczyk w kierunku pyska i w tym momencie zestaw się zatrzymuje te owe 0,5m i następuje samo zacięcie ,teraz wszystko zależy od wędkarza jak szybko nie zareaguje to ryba się wypnie z haczyka ,cały manewr trwa sekundy ,mistrzami w odhaczaniu są oczywiście klenie dodam tylko że mówię tu o dużych kleniach .Natomiast przy połowie karpi i amurów wygląda to jeszcze inaczej ,karp czy amur łyka kulkę od razu na zęby gardłowe i odpływając sprawdza czy nadaje się kulka do zgniecenia i żarcia jeśli wyczuje podstęp wypluwa natychmiast ,dlatego nie raz łowię amury na krótko bez bombki ,tyle ze trzeba pilnować wędki non stop ,nie jest to trudne jak odkryje się godziny żerowania ryb w naszym łowisku .Oczywiście jest to moja teoria poparta paroma latami doświadczeń i nikogo nie namawiam do stosowania jej na własnym łowisku .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ce65abf647ec3a78.html

manku , co to za hak ? interesuje mnie firma i rozmiar ?

Ja obecnie uzywam TB Demon Carp Hook , nie sa zle. ale brak im ostrosci :)

Uzywales hakow Ownera C3 lub C5 ? bo na nie chcialbym sie przezucic ? Wiesz moze czym rozni sie model C5 od C5X ?

http://www.karpmax.pl/klamotykarpiowe,85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manku , co to za hak ? interesuje mnie firma i rozmiar ?
W zeszłym roku już używałem haki Anakondy sprzedawane przez Sangera ,modelu nie pamiętam ,ale popatrze w gratach bo jeszcze mam mały zapas :wink: ,rozmiar to Nr 2 ,po kulce poznaje że na leszcza stawiany zestaw. :cool:
Ja obecnie uzywam TB Demon Carp Hook , nie sa zle. ale brak im ostrosci
Uzywa tych kolega od karpia koja :wink::razz: niby dobre ,ale tak jak twierdzisz ,szybko się tępią ,dodam tylko ze koledze zeszło już 3 szt karpi ponad +20kg,co zdarza się niezmiernie rzadko ,czy to wina haka ,tego nie wiem :???:

Ale takim dają radę :mrgreen:4997506a6d879578m.jpg

.

Uzywales hakow Ownera C3 lub C5
Nie i nic nie słyszałem o nich ,nikt u mnie nie łowi na nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Uzywales hakow Ownera C3 lub C5 ? bo na nie chcialbym sie przezucic ? Wiesz moze czym rozni sie model C5 od C5X ?

Ja używam C5 nr 6 i 4 od października, to zbyt krótko by chwalić, ale jak na razie wygląda na to, że to całkiem niezłe haki, jak do tej pory nie mam się do czego przyczepić.

Nie maiłem C5X, ale co do różnicy miedzy C5 a C5X wygląda na to że te z X są bardziej pancerne, z grubszego drutu.

http://karpmax.pl/klamotykarpiowe,85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Myśle ze jakbyś poszperał w internecie albo i na tym forum znalazłbyś sporo in teresujących cię rzeczy.

Bo po takim poście nie wiadomo od czego zacząć i co chcesz wiedzieć ??

przyponów jest XXX możliwości, a zestawów co najmniej kilkanaście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele informacji na ten temat. No tym forum krążą filmiki foxa poszukaj (na youtubie fox gig-rig) - 2 części.

Jest wiele rużnych zestawów i całe mnustwo zestawów końcowych (przyponów).

Zestaw może być np. bezpieczny (przezlotowy - półptrzelotowy - samozacinający), helikopterowy, metoda.

Przypon np. klasyczny węzeł bez węzła, ulepszony węzel bez węzła, dig-rig, ring-rig (z kułeczkiem), knot-rig (z rurką termo)... wiązane na rużnych materiałach przez miękką plecionkę, sztywną plecionkę, neutralną plecionkę,fluorocarbon, zero memory.... poprostu możliwości jest ogrom (czy wszystkie potrzebne - zdecydujesz sam :))

Proponuję, żebyś najpierw rozejżał się w necie i przyswoił troszeczkę, a następnie zapytał się konkretnie o nurtujące Cię sprawy bo pytanie bardzo ogólne a wyobraźnia i pomysłowość wędkarska nieograniczna.

A może zrobimy temat, w którym będą przedstawiane ruże zestawy karpiowe i sposoby wiązania haczyków i montażu kulasków na włosie ;)

Taki najprostrzy zestaw montujemy w sosób:

Na żyłkę (plecionkę) nawlekamy silikonową rurkę antysplątaniową, nastepnie łącznik gumowy i klips bezpieczny. Następnie do żyłki przywiązujemy przypon z krętlikiem i gotowe.

Będę miał chwilke to sklece zestaw, porobie fotki i dodam.

PS.

Kolego ja robię sporo błędów :???: ale zwróć uwagę jak napisałeś na takim forum słowo HACZYK :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze tak najprościej, bez fot ale moze sie uda :

Chcesz łowić karpie : Wedka mocne wg preferencji 2.75-3.5lbs, kołowrotek z 300m zyłki min 0,3 (przydaje sie nawet więcej). Krętliki nr 7-10(polecam mocne FOX, KORDA), rurka antysplątaniowa (tj specjalna rurka silikonowa miękka), plecionke na przypony, hak z oczkiem 1-8(zależnie od wielkości kulek).

Rurka może być a nawet powinna być zastąpiona lead corem.

No i najprościej mamy 2 popularne zestawy :

1. z ciężarkiem centrycznym (gorzej sie sprawuje na mule no i trzeba poprawnie wykonać jeśli się używa lead coru bo karp może po zerwaniu się nie uwolnić z ciężarka)

(potrzebujemy cięzarek centryczny karpiowy (70-1xxg)- bo mozna w nim zblokowac krętlik,

- pierwsze na żyłke nawlekasz silikonową rurke antysplątaniową min 70cm(chroni karpia i twój zestaw prze jego płetwą grzbietową), zakładasz ciężarek, i zakańczasz krętlikiem.

Ciężarek powinien sie lekko zblokować naciągając go na krętlik.

Z drugiej strony kretlika zestaw włosowy - może na początek kup sobie gotowe zanim nauczysz się je robić

2. Zestaw bezpieczny (lepszy na muliste dna)

Kupić musimy ciężarki z krętlikiem (70-1xxg) i klipsy do zestawu bezpiecznego (miękkie -nie Jaxona),

Tak samo jak wyżej naciągasz rurke a później te klips. Składa się on 2 części, więc 1 naciągasz ta miękką silikonową, a pózniej sam klips. A za klipsem wiązesz krętlik.

W tym zestawie też krętlik się blokuje - tylko że tu w klipsie.

No i ciężarek wpinasz w klips.

Polecam zestaw bezpieczny. pojdz do sklepu kup co napisałem i popróbuj - to nie jest nic trudnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbował ktoś łowić metodą włosową w sposób pokazany na rysunku?

4c1979215571ee2em.jpg

Mam zamiar wypróbować ten zestaw w mocno zarośniętym i zamulonym łowisku przy połowie lina i karasia. W założeniu pianka PVA ma być nabita na haczyk i utrzymywać przynętę nad mułem ale poniżej warstwy roślinności. Kukurydza oczywiście na włosie. Jak myślicie sprawdzi się, czy za bardzo kombinuję? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmodernizowana przystawka ze spławikiem:)

Kombinuj ile wejdzie!!

Moim zdaniem między ciężarkiem a haczykiem powinna jeszcze znależć się śrucina, żeby część żyłki między ciężarkiem a hakiem leżała na dnie w celu uniknięcia splątania przyponu z żyłką główną.

Wyprubuj jeszcze ten sposób bez włosa i pianki a z białym robakiem i ryżem preparowanym na haczyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprubuj jeszcze ten sposób bez włosa i pianki a z białym robakiem i ryżem preparowanym na haczyku.

Dzięki na pewno wypróbuję twój sposób. Na razie mam tylko pomysł a jak to wyjdzie w praktyce to się dopiero okaże. Chodzi oto by przynęta przebiła się przez roślinność, ale nie grzęzła w mule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miras, radzę przeczytać sobie z ostatniego carpmaxa artykuł "Ulepszenie sygnalizacji brań".

1. Powinno dać Ci to trochę do myslenia.

2. Kto nie kombinuje ten nie ma jak to napisał Zdrapek.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle jest umiejscowiona pianka
Pianka PVA rozpuszcza się po pewnym czasie, ale twój patent można zastosować zastępując piankę np. styropianem i łowić z przynętą unoszącą się nad dnem :twisted: Będę próbował różnych sposobów :mrgreen:
radzę przeczytać sobie z ostatniego carpmaxa
Postaram się zdobyć to pisemko lub sam artykuł :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno.

Żeby haczyk nie złapał podczas opadania zielska owiń go taśmą PVA . Wtedy powinien przemknąć między roślinnością nie zbierając jej po drodze. To powinno zwiękrzyć skuteczność podawania takiego zestawu w zarośniętym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.