Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Silniki elektryczne do łodzi i pontonów


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Recenzja napewno bedzie :)

Mnie dopiero przekonało to że miałem mozliwość porównania kilku silników różnych

producentów na Targach Wędkarskich w Zabrzu i cena za tak mocny silniczek też fajna , ciekawym rozwiązaniem jest też ta rączka z regulacją kąta nachylenia można ją

złożyć i zajmuje mniej miejsca w aucie . Też miałem wielki dylemat jaki wybrać ale pierdołki przważyły szalę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Kupiłem miesiac temu OSPIAN 55lbs z Maximizerem i jestem już po pierwszysm pływaniu.

Silnik bez problemu radził sobie z łódką 3,6m , 2 osobami dorosłymi i pół łódki sprzetu wedkarskiego.

Wprawdzie nie pływałem z predkosciami trolingowymi (zakaz trolingowania do konca czerwca) ale na biegu 4 łódka "zasuwała" rewelacyjnie.

Akumulator żelowy 100 Ah firmy MARATHON po przepłynieciu ok 7-8km pokazywał na wskazniku 100% naładowania.

Jak na razie dla mnie rewelacja, zobaczymy co bedzie jak zacznie sie sezon trolingowania :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Czy ktoś już miał kontakt z silnikami Haswing Osapian?

Na razie tylko silnie atakują rynek i mówi się o nich dobrze a jak naprawdę jest?

Zastanawiam się nad zakupem cenowo są okej nawet są modele z Maximizerem i to wersje 36,40,45 lbs.

Orientuję się ze o połowę wydłużamy pływanie ale czy tyczy się to też prędkości jakbyśmy pływali na 5 biegu?

Cenowo taki silnik jest około 500zł droższy czy warto? zakupić w tedy aku 80 co w teorii powinno nam dać dłuższy czas pływania niż bez max. i aku 115.

Silnik potrzebuje na jeziora nie duże i czasami na rzekę raczej o spokojnym nurcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem kolego w posiadaniu Osapianka 55 lbs od lutego tego roku i jestem z niego zadowolony do tego mam akumlator żelowy TOYAMA NPG typu GEL 100 Ah naprawdę można na tym fajnie popływać .

Warto do tego zestawu dokupić tak zwany strażnik akumulatora dzięki niemu mam precyzyjny obraz naładowania akumka bo diody które są umieszczone na silniku kłamią co najmniej o 25% .

Ważna jest też dobra ładowarka nie warto łaszczyć się na tanie bo można sobie skrócić

żywotność akumlatora za który musimy wywalić sporo kasy.

Na dzień dzisiejszy mogę Ci go kolego polecić bo po co przepłacać jak z rozsądne pieniądze można mieć fajny silniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie posiadam Osapianka 36 lbs i aku Toyama 120 do pontonu 330m , i powiem tak na takim silniczku cały dzień pływania po prostu nie myślisz że zabraknie prądu :)jak na taki pontonik silnik do pływania i trolingu w sam raz ale do przemieszczania się w miarę szybko w 2 i więcej osób troszkę mało , znaczy w sam raz na spokojną wodę ale już wiatr i fala robi swoje. Natomiast co do silniczka w miarę spoko nie mialem do czynienia z innymi ale kilka razy uderzyłem w wystające pniaczki i wodorosty szły na śrubę i wszytko oki , ale opinie o tym silniczku można powiedzieć po dłuższym użytkowaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze pomoc !!!!! :cry:

Witam wszystkich serdecznie

Jako iz Panowie wszyscy uzytkujecie silniki elektryczne i znasie sie na nich prosze was o podpowiedz?

Jeatem posiadaczem łodzi hybrydowej typu RIB dla tych panow co nie wiedza jest to lodz pontonowa

Łodz ma wymiary 550m i zawieszony mam do niej silnik spalinowy Mercury 50 czterosow

łodz ta z silnikiem i z dwiema osobami na pokladzie wazy 600 kg

Ogolnie plywam na dorsza w morzu lecz chcialem rozpoczac moja przygode z trolingowaniem na troc i za łosociem a wiec w zwiazku z tym iz trolingowanie w morzu za tymi rybami trwa minimalnie 5-6 godzin a wiec silnik spalinowy spali mi w tym czasie paliwa za 150 zl to zastanawiam sie nad tym czy nie zakupic najmocniejszego silnika elektrycznego ?myslalem o 55lb

tylko teraz pytanie do panow czy jest wogole sens zakupu takiego silnika ? czy on wogole da rade pchac taka jednostke ? oczywiscie chodzi mi o plywaniu po morzu na tafli bez wiekszych fal i powolnym plynieciu tak 3 km na godzine posiadam 2 akumulatory 120 A wiec moge plynac na biegu 5! tylko czy to ma sens?

Prosze doradzcie mi czy w moim przypadku jest jakis sens zakupu takiego silnika elektrycznego?

Z gory bardzo wszystkim dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że raczej nie ma to sensu!

Osobiście posiadam Crescent 440 open z 30 km suzuki ,i kupiłem takiego elektryka aby móc korzystać z uroków jezior (strefa ciszy).Moja łajba jest trochę lżejsza a ledwo to pływało po spokojnej wodzie , więc nie wydaje mi się aby dał radę na morzu (chyba że by była totalna flauta). Teraz na rynku pojawiły się jakięś elektryki duuużo mocniejsze (nie pamiętam firmy)

ale koszt ok 7 tys.

A na koniec moja przygoda z elektrykiem skończyła się jego zgubieniem jak spływałem na spalinowym .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Bardzo Panu dziekuje za odpowiedz bo wlasnie sie zastanawialem czy by sobie poradzil taki silnik w moim przypadku? myslalem o 54 lb lub 55?

Ale jak Pan twierdzi ze to niema sensu to chyba dam sobie spokoj

Bardzo dziekuje za pomoc i serdecznie pozdrawiam Pana i wszystkich forumowiczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ponieważ znudziło mi się już trochę wiosłowanie a że planuje na poważnie rozpocząć przygodę z trolingiem postanowiłem kupić silniczek elektryczny. Łódeczka raczej niewielka z masa całkowitą do 300 kg. Zastanawiam się nad Minn Kotą Endura 30. Czy któryś z kolegów posiada ten konkretny model? Jak się spisuje? A może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za słaby? Producent podaje 600 kg jako maksymalny ciężar łodzi dla tego konkretnego modelu silnika. Podejrzewam że łowiąc sam rzadko kiedy przekroczę 200 kg. Jaki byłby optymalny zestaw (silnik + aku) żeby popływać bez przerwy 3-4 godziny? Czy warto płacić więcej za Minn Kotę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Minn Kocie sie nie wypowiem, ale silniki rzędu 30-40lbs, w przypadku takich łódek i ciezarów, w naszych warunkach są optymalne. Te mocniejsze są przeznaczone do ciężkich łodzi motorowych jako silniki trollingowe.

Do trollingu poleciłbym akumulator minimum 100Ah.

Ja mam Toyamę 105Ah, współpracuje z silnikiem Shakespeare 34lbs i aku wystarczy na kilka wypadów. A plywam lodziami o calkowitej masie 350-400kg, pływam dużo, czasami trollinguję.

Nie mam problemów z wiatrem czy falą, a na zaporówkach różnie z tym bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki byłby optymalny zestaw (silnik + aku) żeby popływać bez przerwy 3-4 godziny? Czy warto płacić więcej za Minn Kotę?

czy warto dac wiecej za Minn Kote? tego nie wiem, innego silnika nigdy nie mialem i miec nie bede ;)

za to warto dac wiecej za maximizer, czy to w silniku, czy tez osobno. szczegolnie majac w planach troll. maximizer= tyle samo trollu na mniejszym aku, a to mniej dzwigania, krotsze ladowanie, a jesli dzwigania bedzie tyle samo, to dluzej wasc w trollu poplywasz.

jesli zas chodzi o aku, to sam uzywam zelowego, ale nastepnym razem kupie porzadnego kwasiaka "deep cycle", co jest bardzo istotne. powod ten sam, co z maximizerem: mniej dzwigania, a na dodatek taniej. z zelowym i tak nie szaleje, nie klade na boku/do gory nogami etc. dodatkowa zaleta w postaci znikomego samorozladowywania sie aku zelowego rowniez jest mi (okazala sie) zbedna.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , chciał bym się dowiedzieć jaki najlepiej wybrać silnik elektryczny do pontonu w miarę rozsądnej cenie . Ponton do którego bym chciał zamontować silnik to pro marine 320 .

Czekam na propozycje , z góry dziękuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym może konkretnie wszystko sprecyzował żebyście mi mogli pomóc .W najbliższym czasie chciałbym zakupić ponton 4 osobowy w granicy cenowej do 2 tyś , na oku mam PRO Marine 320 Navigator . Jak macie jakieś ciekawe propozycje to piszcie bardzo chętnie je obejrzę . Co do pontonu to na 90% już jestem przekonany , ale potrzebny mi jeszcze silnik taki żeby ładnie ciągnął z 4 osobami na pokładzie liczę taką ostateczność bo raczej będę łowić we dwóch a czasem będzie trzeba przewieść z 4 osobami na pokładzie . Cena też taka w granicy 600/700/800 zł . Mile widziane tańsze oferty :) (podejrzewam że ich nie będzie )

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tutaj fajne silniczki za normalną cenę:

Silnik Elektryczny HASWING Osapian

http://www.mc-sklep.pl/haswing-gwar-do-lat-c-2_72.html

Osobiście mam 55lbs do łodzi i korzystam z niego na dużym zalewie gdzie fale niekiedy

przelewają się przez burtę i daje radę narazie problemów z nim nie miałem a i gwarancja

długa. Do pontonu wystarczył by Ci 32 lub 40 lbs ale podobną kwotę musisz wywalić

jeszcze na akumlator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Flover 55 TG do żaglówki 2200 kg. Daje radę. Wyjście z portu przy wietrze do 3B nie stanowi problemu.

Ile max może ważyć twój ponton? 600 kg?

Jeśli tak, 35 lbs da radę. Ale zawsze możesz kupić większy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600kg i to nie wiem myślę że razem ze sprzętem do 500kg . Tak 35lb powinno dać sobie rade tylko martwi mnie to czy jak bym był na jakimś większym akwenie i pogoda by się zepsuła czy dał bym rade dopłynąć do brzegu ?

PS. Oczywiście nie będę łowić w 4 osoby tylko we 2 hehe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.