Skocz do zawartości
tokarex pontony

Duszpasterstwo wędkarzy


elektrochemik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Co myślicie o tym?

Działa u Was coś takiego?

Jak dla mnie to bardzo dobry pomysł.

Czekam na wypowiedzi.

Pozdrawiam.

:shock::shock::shock::shock::shock: to jakiś kawał ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi mi o księdza w w kole wedkarskim.

Jak dla mnie jest to bardzo dobry pomysł.

Swoich duszpasterzy mają kluby piłkarskie, motocykliści, myśliwi itd.

Nie chodzi mi tylko o niedzielną Msze Świętą, ale wspólne wypady, spotkania, zloty itd.

W wyzej wymienionych grupach to bardzo fajnie funkcjonuje.

Przecież wielu księży miłuje sie wedkarstwem, zapewne wielu widzieliscie nad woda i rozmawialiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości wklepałam w googlarkę Duszpasterstwo wędkarzy i ku miłemu zaskoczeniu Archidiecezja Poznańska "ma w swych szeregach" Duszpasterza wędkarzy, ale i nie tylko; występują tam duszpasterstwa różnych grup zawodowych, jak i środowiskowych.

Przecież wielu księży miłuje sie wedkarstwem

Z pewnością tak. Jestem ciekawa czy respektują zasadę C&R czy nie? W sumie 5-te przykazanie zobowiązuje, zwłaszcza chyba księży....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekawa czy respektują zasadę C&R czy nie?

Co Ty , C&R ? , raczej w łeb i do wora :razz:

Piąte przykazanie dotyczy w szczególności ludzi, a całą resztę , zgodnie z księgą Rodzaju

http://www.zb.eco.pl/bzb/8/czesc4.htm możesz spokojnie zabijać, oczywiście w celach konsumpcyjnych (tzw. zaspokajanie potrzeb ciała) :mrgreen:

Ps. Oczywiście to tylko teologiczna semantyka :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A fuj obrzydlistwo :evil: Bez urazy dla wierzących w jakiegokolwiek boga ale dla mnie mieszanie wiary do hobby to już przesada. Wiara jest indywidualną sprawą każdego człowieka i niech tak pozostanie. Wędkarstwo jak wiele innych hobby grupuje różnych ludzi i to że spotkamy się nad wodą z księdzem, policjantem, politykiem, elektrotechnikiem czy też bezrobotnym powinno nam wystarczyć. Mamy coś co nas powinno łączyć i niech tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piąte przykazanie dotyczy w szczególności ludzi
możesz spokojnie zabijać, oczywiście w celach konsumpcyjnych
Oczywiście to tylko teologiczna semantyka :cool:

No oczywiście, oczywiście....

Dlatego ja jestem wierząca, a nie praktykująca. Mi wystarczy wiedzieć kiedy jaja święcić i dzielić się opłatkiem :wink: Dalej się nie zagłębiam :lol:

Z resztą co ksiądz to inne podejście do różnych spraw :???:

Czy jak kupię nową wędkę i ksiądz mi ją pobłogosławi to będę wtedy łowił okazy ??

Przypuszczam, że tak :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiara jest indywidualną sprawą każdego człowieka i niech tak pozostanie
i brak jakiejkolwiek wiary też
Mamy coś co nas powinno łączyć i niech tak zostanie.
I to zdanie powinno być podsumowaniem tego tematu, ale w tzw. państwie wyznaniowym pełnym niezwykle 'światłych i tolerancyjnych' ludzi taki numer w praktyce może nie przejść... :???:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie takie cos pokazuje...'wielkosc' religii, niby pelna powaga zasciankowcow, szacunek do boga, nauki kosciola, ze nie mozna go prosic o byle co, a pozniej 'ksieciu' odprawia msze w intencji wygranego meczu, czy cos w ten desen...

przeciez tj osmieszanie sie do kwadratu, nieskazitelny obraz boga + wedkarstwo, sposob na spedzanie czasu jak kazdy inny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , jestem Kuba . Kazdy ma prawo do swoich poglądów ale ja osobiscie tego nie widze . Gy jestem nad wodą , co jakis czas puka mnie w ramię jakis miły pan z PSR,SSR lub policji ale księdza bym juz chyba nie przeżyl . Kościół w Polsce ingeruje jak na mój gust w zawiele spraw , wolał bym żeby wędkarstwa to nie dotyczyło . Ja na modle się wystarczająco , gdy mnie złapie burza na środku Wisły , wiecej mi nie trzeba , ale to oczywiscie tylko moje zdanie . Pozdrawim - Kuba , Włocławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakiegokolwiek boga

Bóg jest jeden, więc Ten konkretny

a pozniej 'ksieciu' odprawia msze w intencji wygranego meczu, czy cos w ten desen...

o mszach w intencji wygranego meczu nie słyszałem, ale msza ojca R. w intencji powodzenia odwiertów była przegięciem i powinien m.in. za to dawno "polecieć".

Myślę, że autorowi tematu nie chodziło o organizację mszy niedzielnej z księdzem-wędkarzem, bo ma słaby sezon :smile: Nie wiem dlaczego niektórym się od razu nasuwa taka wersja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gy jestem nad wodą , co jakis czas puka mnie w ramię jakis miły pan z PSR,SSR lub policji ale księdza bym juz chyba nie przeżyl

No pięknie... i tu właśnie byłoby ostatnie namaszczenie :lol::lol::lol:

Przepraszam, nie róbmy Panowie już więcej OFFa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce urazic uczuć religijnych żadnego z Was , ale religie narzucano sobie od czasow Rzymskich po przez wyprawy krzyżowe , inkwizycje i święte wojny . Jak popatrze dookoła to mam wrażenie , że własnie dzieje się to na moich oczach . Gdzie nie spojrze -ksiądz- , na uroczystościach Państwowych , no otwarciu nowej drogi , na otwarciu sklepu , no wszędzie ... budze sie ze strachem i sprawdzam czy sam juz nie zostałem księdzem . Ludzie nie wpadajmy w paranoje , niech kazdy wierzy po swojemu byle był lepszym człowiekiem . Sorki ELEKTROCHEMIK ,ale to chyba nie jest dobry pomysł , ale to tylko moje zdanie . Pzdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrześcijaństwo, Islam, Judaizm wszędzie tu występuje jeden Bóg

Tyle, że u nas mamy jednego Boga występującego w trzech postaciach - ojca, syna i ducha świętego. Dziwy nad dziwami, normalnie trzy w jednym, jak nescafe classic 3 in 1. :roll:

Do pełni szczęścia brakuje nam tutaj forumowego kapłana i wirtualnej kapliczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrześcijaństwo, Islam, Judaizm wszędzie tu występuje jeden Bóg

Tyle, że u nas mamy jednego Boga występującego w trzech postaciach - ojca, syna i ducha świętego. Dziwy nad dziwami, normalnie trzy w jednym, jak nescafe classic 3 in 1. :roll:

Do pełni szczęścia brakuje nam tutaj forumowego kapłana i wirtualnej kapliczki.

Myślę,że elektrochemikowi właśnie chodziło coś z ostatniego zdania,a póżniej to już efekt lawiny:koła>okręgi>centrala,gdzie byłby ksiądz o odpowiedniej szarży no i oczywiście proporcjonalnym wynagrodzeniu(co łaska :mrgreen: ).Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.