Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zbiornik retencyjny "Przykona"


Rafał Kowalski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon

Jak widzę nikt nie pokwapił się z odpowiedzią :sad: w międzyczasie dowiedziałem się co nieco o tej wodzie. Jest to zalane wyrobisko KWB "Adamów", ma powierzchnię ponad 135 ha, głębokość ok 6 m, na środku wyspa ok 3 ha powierzchni. Z rybostanu dominuje drapieżnik: szczupak, okoń i sandacz. Z białej ryby leszcz, karaś, amur i karp. I właśnie na karpia chciałbym się zasadzić w przyszłym roku (słyszałem, że wędkarze z Łodzi i okolic nastawiają się na niego i mają niezłe rezultaty). Trzeba będzie poobserwować wodę, wytypować łowisko, obstukać je dokładnie, żeby właściwie zanęcić i zwabić w nie ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał ja byłem w zeszłym roku. Zbiornik zarośnięty na całej długości. Mówię o roślinności w wodzie. Trzeba rzucać ok 100 m z brzegu aby się przebić i mieć gruby zestaw aby ściągnąć. Nie wiem czy coś się zmieniło w tym roku. Jedyna możliwość to łódka lub wywiezienie zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.