Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Karpiowanie za oceanem


Rafał Kowalski

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele się słyszy, można również poczytać o tym, że w Stanach najpopularniejszy jest spinning i casting z nastawieniem na drapieżniki, ewentualnie ich połów na żywca lub martwą rybkę. A jak jest z tamtejszymi karpiami, jak z ich łowieniem, wielkością populacji, wodami które zamieszkują? Pytanie to kieruję do ErJot, Robercie jak zdążyłem się zorientować mieszkasz i łowisz w USA, podziel się proszę swoimi poglądami na te tematy - myślę, że nie tylko ja chętnie o tym poczytam :wink: pozdrawiam i z góry dziękuję Rafał

Ps. słyszałem, że karpie za oceanem łowią głównie mieszkający tam Polacy, Azjaci oraz Anglicy i Francuzi - czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Karp jest ciągle w Stanach rybą niedocenianą przez wędkarzy,występuje właściwie wszędzie,zarówno w rzekach jak i wodach stojących.Brytyjczykom należy zawdzięczać stopniową zmianę statusu karpia,istnieje już kilka organizacji zrzeszających karpiarzy łowiących metodami europejskimi takich jak CAG i ASC,organizowane są mistrzostwa danych stanów i ogólnokrajowe.Głównymi ośrodkami są dwa łowiska w stanie Nowy Jork:

Waddington nad St Lawrence River i Baldwinswille nad Seneca River.W 2011 w Waddington odbędą się karpiowe mistrzostwa świata.Inne łowiska znane poza granicami znajdują się w Texasie (Austin),Virginii,Illinois.Poza tymi mekkami karpiarstwa żadko jednak można spotkać nad wodą karpiarzy z prawdziwego zdarzenia.Jeśli chodzi o sprzęt karpiowy to jedynie sprzedaż wysyłkowa (w całych Stanach są 4 sklepy z e sprzętem,o kilka więcej z przynętami)i prywatny import przeważnie z Anglii, w sklepach wędkarskich specyficznego sprzętu po prostu nie ma.Sezon w moim przypadku trwa zazwyczaj od końca marca do końca listopada,tegoroczny sezon nie należy do zbyt udanych,dobrze się rozpoczął ale letnie upały i duży poziom rzek skutecznie ograniczały moje możliwości .Jednak nie mogę narzekać ponieważ właśnie w tym sezonie udało mi się nawiązać nowe kontakty z rodakami mieszkającymi tutaj i wykonaliśmy kilka wspólnych zasiadek na różnych łowiskach .Moje wyniki w tym sezonie to 26 karpii pomiędzy 9 i 12 kilo,więc bez rewelacji,trzech kolegów złowiło po karpiu 13 kilowym i to były na razie największe okazy sezonu.Tyle na początek,pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.