Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro Głębokie - Szczecin


mvp1984

Rekomendowane odpowiedzi

Co innego puszczenie na złączu i pękniecie, a co innego odgryzienie :mrgreen: moje przypony były pięknie przecięte na ukos i jeszcze miały kilka wcięć po zębach.U mnie w tym roku z sandaczem tragedia nawet brania, a rok temu miałem już ponad 5 trafionych o tej porze roku ,a ile okoni wypuściłem w tym roku na głębokim to nie liczę bo na jeden wypad łowiłem ok. 40 sztuk i wszystko na popera teraz już nie chcą brać tak dobrze :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 223
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Jednym słowem lipppa, drobnicy masakra tak tam jest jej dużo, widziałem kilku dziwnych ludzi na łódkach, zgłosili to na psy jakieś dziadki :) Kilku dziadków z spiningiem i jeden wyciągnął 30 cm pistoleta :( 3 godziny z nowym spiningiem i lipa :) Nawet okoni których było pełno w maju i czerwcu nie widziałem :( Planuje pod koniec sierpnia nockę, z żywcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam! Dzisiaj odbyło się już trzecie, od 2009 roku, zarybienie Głębokiego narybkiem suma, tradycyjnie połączone z imprezą edukacyjną dla przedszkolaków:

http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/tngallery?Site=GS&Date=20110921&Category=szczecin&ArtNo=637224550&Ref=PH

Na stronie PZW na razie o tym cisza, więc nie wiem czy do jeziora w tym roku trafi również narybek innych ryb drapieżnych?? Osobiście nie zauważyłem jakiejś eksplozji ilościowej szczupaków, od momentu rozpoczęcia rekultywacji Głębokiego w 2009 roku, wręcz odnoszę wrażenie, że ryb jest coraz mniej. W tym sezonie (maj, czerwiec) złowiłem tylko kilka mikrych śledzików. We wrześniu byłem trzy razy ze spinningiem i mam na koncie dwa około wymiarowe szczupaki (48 i 50cm) złowione na pływający wobler. Na wahadłówkę nie miałem nawet brania, z kolei na gumę może ze trzy szczypnięcia. Ale jesień dopiero się zaczyna i może do grudnia się coś ruszy??

A może ktoś już połowił na Głębokim, tylko nie chce się chwalić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W tym roku na glebokim mialem kilkanascie ryb w przedziale 55-70 pozatym mnostwo drobnego szczupaka.Ryba jest tylko daleko na jeziorze duzo bran daleko na wodzie calkiem inaczej niz w zeszlym roku choc prym dalej ma seledynowy kolor.W zeszla srode pod nogami spial mi sie naprawde ladny szczupak ktory wzial na 12cm rapale kolor mleczne boki i seledynowy grzbiet.Dzis zero kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak o wiele lepiej ode mnie, ja złapałem około 30 sztuk na odrze,ale największy miał równo 50 cm wszystkie sandaczyki wróciły do wody,z prośbą żeby przyprowadziły mamusie i w końcu przyszła ale szczupakowa mamusia i odcięła mi gumę z wolframowym przyponem.:(Na głębokim za to połowiłem sporo średnich okoni,ale na nie trzeba mieć sposób,mój wyglądał tak że na jednej wędce malutki żywiec 3-8 cm,a na drugiej na dużym haku 3 duże rosówki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem nad jeziorem. Była piękna pogoda która zrekompensowała brak kontaktu z ryba:]

Widziałem jednego szczupaka około 15cm śledzącego mojego slidera 10F.

Widziałem kilkukrotnie bardzo ładne okonie 20-25cm jeden miał może około 30-31cm.

Jednak łowiłem dzisiaj cięższym zestawem castingowym i nie byłem przygotowany na okonie.

Następnym razem może wezmę lżejszy zestaw i trochę mniejszych przynęt.

W tym roku złowiłem tylko kilka sztuk z czego może 2-3 były wymiarowe, reszta nie miała nawet 40cm-45cm. Oczywiście każda ryba wymiarowa czy nie wróciła do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

A mógłby mi ktoś opowiedzieć jak tu jest z tym sandaczem ?

Podobno PZW zarybialo w 2008 roku 9 10 i w tym bodajze sandaczem, ale nie udalo mi sie go tam jeszcze zlowic, no musze przyznac ze bylem tam tylko raz no i zla wedke mialem do opadu.

Sandacz musi tam byc no i sumik tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam !!

Dawno nie zaglądałem na forum ale muszę powiedzieć że ten grudzień jest jak na razie najlepszym okresem dla mnie w tym roku jeśli chodzi o zębate.Złowiłem już ponad 10 szczupłych i najmniejszy wypuszczony miał 53 a największy 84cm niestety zła informacją jest że wszystkie ryby biorą na środku jeziora i w dziwnych miejscach jak na szczupaki, a metoda to duża guma drop shot tylko zmodyfikowany lekko pod zębate żeby nie cieły:)

Na głębokie szczupaki trafiłem podczas poszukiwań sandacza który nie chce brać za żadne skarby i kompletnie na nic ale napewno gdzieś on jest na tym jeziorze , tylko pytanie gdzie bo przedrapałem całe jezioro i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na głebokim kilka godzin, niestety znów brak jakiegokolwiek brania.

Nie widziałem też żadnych okoni, które często przy wyjściu nad jezioro towarzyszyły moim przynętom podczas prowadzenia. Łowiłem na woblery, rippery, Jeszcze na takie małe ripperki okoniowe niestety bez żadnych efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o okonia to najlepiej bierze w zatoczce przy koncu jeziora oraz przy areatorze.Ja szukam miejsc w ktorych widac splawiajace sie plotki i ukleje to takie okoniowe pewniaki.I lowie na male gumki drop shot perlowe z czarnym grzbietem inne przynety przestaly byc skuteczne bo okonie sa juz bardzo powolne i nawet dropshota biora delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszły weekend chciałbym pojechać jeszcze na głębokie, poszukać sandacza głównie z opadu no i szczupaka również, może się trafi. Mógłby mi ktoś podpowiedzieć w którym odcinku mogę spodziewać się brań ? Raczej w "1" części jeziora, czy za "2" zakrętem tam i aż do zatoczki z pomostami? No i czy nie za późno na te drapieżniki. I jeszcze jedno, może pytanie zbyt rozległe, ale lepsze efekty mieliście pod wieczór czy raczej za świtu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o sandacze to nie wiem gdzie stoja teraz w lato braly pod sam wieczor i o swicie i je lowilem w czesci z plaza miejska.Jesli chodzi o szczupaka to nie ma regoly raz bierze na plytkiej wodzie a raz na glebokiej i to na calym zbiorniku trzeba szukac tam gdzie drobnica tam i szczupak i okon.Jesli chodzi o pore to napewno nie jest za pozno tylko trzeba prowadzic gumy bardzo wolno lub jak ja lowic na drop shota.

Moze w przyszly weekend tez sie wybiore bo w ten nie mialem czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiesz jeszcze z której strony w takim razie łowisz? Bo ja zamierzam iść kawałek przez las i z lewej strony jeziora aż do końca, ale jak masz takie efekty nawet niezłe z prawej to napisz co ciekawego jeszcze. Mam zamiar łowić z opadu, ale jak na drop shota, to muszę parę przynęt kupić, i jaki kolor jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.