Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jezioro Głębokie - Szczecin


mvp1984

Rekomendowane odpowiedzi

Sa i pumpkin i bluegil w szczecinie i jego okolicach.Niestety w polsce mimo ze sa od dobrych 15 lat na niektorych zbiornikach to nie przekraczaja 15 cm ok 6 cali.Zdecydowanie wolal bym largemouth lub smalmouth od tych maluchow. Niestety bluegil wypieraja u nas okonia bo maja ta sama baze pokarmowa.W stanach nasze rodzime gatunki wypieraja amerykanskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 223
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Arielos, a gdze tu znalazlesz blugile w szczecine? Ja pierwsze ras jak bylem w Polsce 2002 roku lapalem Pumpkine w dolne Odre i bylem w szoku, ale potem widzalem ich w sklepach Akwarium i juz wiedzalem jak to sze stalo.

Ja cze rozumnie, fakt ze jak nie rosnon wieksze ot 15cm to son upierdliwe i nic nie warte. Ale plywajon kolose w szmaragdowie, icz i zobaczesz(fakt ze tam majon spokuj i mogon rosnoncz). Jeden co nie rozumnie, jak wszystke ryby w Europie rosnon wieksze ot nasze amrykanskych, dla czego nie sloneczniki tam gdze istneon? Rozumnie argument ze one son kompeticie na okonie, ale wielki okon zje maly sunfish bez klopotu, i balanc bedze. I base son jusz w Hispani, dla czego ktos jeszcze nie pszenjosle ich tu zeby jadly twoje okonie, plotki, i jazgare, do nie wiem :roll::razz:

wiat znowu jest, ale ide kolu 14 i znajde zakryte jakisz zatoky i zobaczy czy Glebokie ryby lubion amerykanskich blache i sposobe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się że widziałem bluegil na dąbskiej ale mogę się mylić. Dodatkowo to że obce gatunki źle wpływają na ekosystem powie każdy ichtiolog, nie ważne czy to ryba czy ptak czy ssak coś kosztem czegoś. Basy nie tylko są już w Hiszpani bo i w Holandii, Francji Belgi i chyba nawet w Niemczech.Amerykańskie sposoby i przynęty sprawdzają się na głębokim wiem bo używam jedynie przynęt Japońskich i Amerykańskich :twisted::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny film, i taki juz jest do filetowanie

Bylem dzis na glebokim od 16 do 19, pochodzilem lewy brzeg i bralo to godzine ale znalazlem lawica jakis okoni. 2 na bialy twister z zielona glowka i kilkanascie na czerwone dzdzownice pompowane przez strzykawkom i 40cm pzypon. Wszystke 3 metry od brzegu. Jeszcze chyba szczupak mnie udezyl na twistere bo momentalnie pzegryzl zylke i ma sobie pamiontka. Super bylo.

Byl jakisz facet w ponton i tesc widzalem ze wyczongal cos ot daleka. Ladne rypki walile na wieszku wode na cholera wie co. Ja moze w piatek zabieram moj amerykanski ponton i sobie poplywan. Musze sprawdzic czy moj echosonder pracuje. Jak by ktos mjal chencz, do zapraszam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pisze i mam do was pytanko . Czy jest wogole sens ustawiac sie na leszcza na glebokim. Interesuja mnie leszcze 1,5 kgi wieksze . Nie mam pia czy jest tam duzo tej ryby i czy wogole takie sztuki istnieja . Jesli macie jakies doswiadczenia z tym tematem dajcie odpowiedz . Mam tez inne lowika leszczowe na regalicy i zastanawiam sie czy jest sens naSTAWIAC SIE WOgle na feederka na glebokim. I jeszcze jedna rzecz jest tam sens nastawienie sie na nocke na wegorza lapie ktos tam wogle wegorze lub inne drapiezniki na grunt. Jezeli macie miejsca na tego leszcza i nie jest to owiane tajemnica napiszcie gdzie najlepije sie ustawic na co lapac itb . Bede chcial necic grubą kukurydzą ok. tygodnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miserjoe bierz tylko pod uwagę to że nie możesz podjechać pod brzeg samochodem można niezły mandat wyłapać, wszędzie tam jest zakaz wjazdu.Trochę trzeba się namęczyć by się zwodować. Na głebokim jest dużo drobnych szczupaków i one odcinaja szczególnie teraz.

jedras87 na głebokim jest piękny leszcz i właśnie teraz on tak tam się pięknie spławia.Karmić trzeba grubo tak jak piszesz kuku jest dobra tylko nie z puszki bo jest za miekka i po 30 min nie zostanie po niej nawet śladu bo wszystko wciągną krąpie których są tam tony :razz: to gdzie karmić to teraz kwestia wypatrzenia gdzie chodzi leszcz co roku to inne miejsce raz przy plaży są raz na końcu jeziora a raz na płyciznach przy aeratorze.

Węgorz jest tyle że głównie te glisty co wpuszczają od kilku lat a że rosną one do rozmiaru 50 cm 10 lat to trzeba poczekać jeszcze trochę. Ja w tamtym roku miałem sporo brań wszystkie nie do zacięcia i w końcu zmiana na robala i wyjąłem takiego 20cm :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arielos, dzenkuje od gure ale tak myslalem, zapompuje sobie w parkingu i pszenosze pszes ulice. Mam seahunter 360 so to nie jest tak czeszki oprucz akumalator.

Ale nie stete, jutro do Kopic na zalew pomoc czotki i potem zobaczymy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arielos czyli zostaje mi spacer po glebokim i obserwacja. Mam zamiar necic gruba kukurydza konskim zebem. A czy mozesz mi powiedziec czy sa jakies pewne optymalne miejscowy na tego leszcze czy faktycznie co roku trzeba go szukac gdzies indziej. Co zalozyc na hak najlepiej oraz jaka metoda lapac czy feeder bedzie dobry ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie powiem, że latem leszcz ładnie współpracuje na samym końcu od strony poligonu - bez nęcenia nie ma szans. Największe sztuki zawsze miałem na spławik, przynęta to duże kulki ciasta i pochodne. Od 2-3 lat wędkuje prawie tylko na spina więc troszkę wypadłem z obiegu z białorybem ale wędkowałem na Głębokim przez lata i miałem tam ładne sztuki leszcza, lina i węgorza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj za szczupłym od 6 do10 rano,3 chłopa i tylko jeden okonek uratował mi tyłek.Próbowałem na wszytko oprócz żywca,plaża miejska a raczej okolice i koniec akwenu -dzika plaża,miejsce do biwakowania.Spotkałem innego spiningiste i on tez na zero,wczoraj na wodach sum tylko jeden okoń.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei bylem w srode na spacerku wokol glebokiego i rozmawialem z 2 wedkarzami i oni tez nic nie zlapali widzialem ze jeszcze ktos plywal na potoniku ale nie wiem jak wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,byłem 2go Maja godziny 7-10,spin z brzegu w pogoni za Szczupakiem :mrgreen: Bez brania.. :cry: Rano bardzo zimno :???: Na agrawkę powędrowały wszelakie przynęty szczupakowo-okoniowe,woda mętna i jakby martwa.. :sad: Kolega Fix wydłubał okonka na troka :grin: Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście trudno złowić coś większego. Byłem dzisiaj z bocznym trokiem i wydłubałem kilka mikrych okonków i jednego niedużego sandaczyka. Kolega łowił na spinning i wyjął okonia ok. 26cm i dwa krótkie szczupaki.

Pod brzegami płoć trze się aż miło popatrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.