Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kręciołki Tandem Baits


Rafał Kowalski

Rekomendowane odpowiedzi

Firma Tandem Baits budzi szacunek wielu łowców karpi ze wzg na szeroką i bardzo dopracowaną jakościowo ofertę. Sam często korzystam z ich produktów. Tymczasem przeglądając ostatnio ich katalog natknąłem się na kołowrotki karpiowe z serii Phantom. Jestem ciekaw czy któryś z forumowiczów z nich korzysta oraz opinii na ich temat.

post-7789-14544972227929_thumb.png

post-7789-14544972228266_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Rafał Kowalski, polecam pochodzić trochę po forach i poczytać na temat sprzętu i przedewszystkim serwisu TB. Osobiscie nie miałem styczności z tymi kołowrotkami ale za około 390zł można już wyrwać fajny SPRAWDZONY model innej firmy. Może to błędne myślenie z mojej strony ale za dużo się oczytałem negatywnych komentarzy na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ErJot a może ten Balzer to kolejny owoc mariażu z Ryobi - stąd pewnie taka wysoka jego jakość?

Nie wiem czy to wynik mariażu ale posiadam kilka kręciołów Balzera i wszystkie chodzą bez zarzutu.Balzer robi naprawdę fajne rzeczy tylko niestety chyba ciężko go kupić w Polsce.

Ja mam dystrybutora w Stanach,parę rzeczy od nich już zamówiłem i złego słowa nie mogę powiedzieć ani o kijach ani o kołowrotkach,a były już testowane w warunkach naprawdę ekstremalnych i dawały radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy krecoł jest też trochę podobny do Qantum Cryston SCS, ale to na pewno nie ta klasa i nie ta kasa :wink:

Ten drugi, nie wiem czy jest on aż taki karpiowy :???: , mi bardziej wygląda na rzutowy, duża szpula ale malutka buda nie kryje zapewne jakiejś w miarę przyzwoitej przekładni.

Bo w minimalizacje i odchudzanie mechanizmu oczywiście można iść,...ale pod warunkiem zastosowania lepszych niestandardowych komponentów z bardziej szlachetnych materiałów.

Jeszcze na dodatek dowcipnisie wsadzili w niego 12 łożysk, a wiec jakiej klasy?..skoro w takiej cenie. :roll:

Marny ze mnie wróżbita, ale myślę, że aktywny karpiarz rozniesie taki kreciął przed upływem 2 sezonu.

Ps.

Wypowiem sie po wizycie w sklepie
Mam prośbę, tak niejako przy okazji jak byś był w tym sklepie a mieli by szeroką ofertę Sangera spójrz proszę na ten ekonomiczny sumowy 'mini czołg' Sänger UniCat Warlock

Nigdzie u siebie nie mogę go wymacać :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze i opinie :wink: pytałem o kołowrotki TB nie w kontekście ich kupna, ale tak raczej z ciekawości co sobą reprezentują? Ciekaw jestem opinii mańka.

ErJot napisałeś: "Balzer robi naprawdę fajne rzeczy tylko niestety chyba ciężko go kupić w Polsce." - rzeczywiście tutaj masz rację, niestety :sad: A to wielka szkoda, rzeczywiście reprezentują wysoką jakość wykonania i na necie można znaleźć wiele pochlebnych opinii na ich temat. Osobiście myślę, że to wynik współpracy z Ryobi - efekt to niemiecka jakość + japońska precyzja.

A propo's Ryobi: pamiętam ich kręciołek Metaroyal, miałem okazję go "pomacać" - fantastyczne uczucie, praca "masełko", wykonanie majstersztyk! W czasie kiedy pojawił się na rynku był absolutnym hitem, a i dziś mimo upływu kilku lat nadal reprezentuje sobą najwyższą klasę i jakość. A oto 1 z opinii na jego temat: "Np. 6-cio łożyskowy Metaroyal (Ryobi) na pewno jest znacznie bardziej klasowym kołowrotkiem niż 99% kołowrotków będących na rynku, które w swojej konstrukcji posiadają nawet kilkanaście łożysk kulkowych."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, tak niejako przy okazji jak byś był w tym sklepie a mieli by szeroką ofertę Sangera spójrz proszę na ten ekonomiczny sumowy 'mini czołg' Sänger UniCat Warlock

Nigdzie u siebie nie mogę go wymacać

Ok ,sprawdzę[jak będzie] ,nie mniej mam teraz urwanie głowy . :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Rafał troche szperałem po necie szukając opini o phantomach i nędza więc popytałem znajomych posiadających sklepy wędkarskie a co najważniejsze łowiących karpie z testerami firm niestety odradzili mi kupno phantomów radzili abym poczekał na bardziej dopracowane modele TB dopiero raczkuje jeśli chodzi o młynki karpiowe...tyle wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marny ze mnie wróżbita, ale myślę, że aktywny karpiarz rozniesie taki kreciął przed upływem 2 sezonu.
Masz racje ,marny wróżbita jesteś :wink: nie wytrzymują nawet sezonu ,generalnie wysiadają "bebechy", źle spasowane przekładnie ,dowiedziałem sie od sprzedawcy ze mieli masę reklamacji ,powyżej 50% sprzedanego sprzętu ,sklep sie wycofał z tego szajsu.

Co do Sangera UniCat nie było na stanie wyprzedali wszystko ,bardzo dobre opinie ,gruba oś ,gwarancja 5lat ,kołowrotki prawie nie zniszczalne ,robione dla Sangera przez firme Marlon .mam dostać cynk jak przyjdą po nowym roku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje ,marny wróżbita jesteś :wink: nie wytrzymują nawet sezonu ,generalnie wysiadają "bebechy", źle spasowane przekładnie ,dowiedziałem sie od sprzedawcy ze mieli masę reklamacji ,powyżej 50% sprzedanego sprzętu ,sklep sie wycofał z tego szajsu.
Coś tak czułem śmierdziały mi te krecioły z daleka, jednak wolałem napisać 2 sezony, by nie być postrzegany jako wielki pesymista :mrgreen:
Co do Sangera UniCat nie było na stanie wyprzedali wszystko ,bardzo dobre opinie ,gruba oś ,gwarancja 5lat ,kołowrotki prawie nie zniszczalne ,robione dla Sangera przez firme Marlon .mam dostać cynk jak przyjdą po nowym roku

Właśnie dlatego się nim interesuje, chce coś niedrogiego co ma wolne przełożenie ale prostą i mocną konstrukcje. maniek, dziękuję za info, jakbyś miał okazje go pomacać szybciej niż ja, to odezwij się jeszcze w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam mam pytanko czy ma jakieś znaczenie to co jest napisane na szpuli kołowrotka ?? Chodzi mi o rozmiar żyłki i ile metrów wchodzi na szpulę?? Czy jak np. Mam napisane 0,35-360m, 0,40... itp aż do 0,50 to czy minimalna grubość żyłki to 0,35, czy jak nawinę cieńszą to żyłka może się plątać, ponieważ mój poprzedni temat właśnie dotyczył problemu z tym związanym. Pozdrawiam i proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to rzekomo zalecana żyłka ale ja nigdy nie zwracałem na to uwagi i na kołowrotku na którym jest min 0,18 mam 0,14 a na sumowych powinna być do 0,45 a mam 0,60 i wszystko jest ok, plątanie zależy od użytkowania, jakości i wieku żyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to rzekomo zalecana żyłka ale ja nigdy nie zwracałem na to uwagi i na kołowrotku na którym jest min 0,18 mam 0,14 a na sumowych powinna być do 0,45 a mam 0,60 i wszystko jest ok, plątanie zależy od użytkowania, jakości i wieku żyłki.

Aleś wymyślił :shock:kOsiarz 19 pyta bo nie wie, a Ty odpowiadasz bo "rzekomo" myślisz że wiesz,a wypisujesz bzdury.

Na szpulach są opisane orientacyjne pojemności dla przykładowych średnic lub wytrzymałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Co sądzicie o tym kołowrotku?
Dobry do wypuszczania latawca, a w dodatku ma zapasową szpulę, w sam raz do przewijania żyłek w domu pod warunkiem że nie skreca. :wink:

Jak dla mnie wygląda jak jeden tani Byron z wolnym biegiem, który rozsypał się mojemu 'oszczędnemu' koledze na 3 wyprawie

Warto kupić coś takiego? - w końcu to TB czy też TB-chłam?
Jeszcze nie słyszałem by TB firmowało choc jeden przyzwoity kołowrotek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.