Skocz do zawartości
tokarex pontony

siemię lniane


moczykij

Rekomendowane odpowiedzi

Często słyszałem, że siemię lniane podobnie jak konopie jest świetnym dodatkiem do wisennej zanęty płociowej. Wiem, że trzeba je wyprażyć. Nie wiem natomiast ile czasu ma trwać to prażenie, po czym poznać, że siemię jest już gotowe i w jakiej postaci dodawać je do zanęty: całe ziarna, czy może mielone, tłuczone? Proszę o pomoc kolegów, którzy używali już tego dodatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

W zasadzie siemie i konopie używam do kulek ale to też rodzaj zanęty ,ale nieco innej.

Pare razy udało mi się spaprać prażenie ,ale to tylko moje niedbalstwo niemniej jest to czynności polepszająca właściwości konopi lub siemienia.Czas prażenia w zasadzie wacha się od3min do5min.ale trzeba robić to ostrożnie na średnim ogniu i najlepiej największej patelni ,aby warstwa ziarna była jak najciensza no i ciągle mieszać i mieszać ,jak poznać kiedy jest uprażona ,w zasadzie po kolorze ale nie jest to takie łatwe ,wymaga troche wprawy.Co do formy w jakiej postaci to ,powiem tylko że w młynek {ostudzone] i miele ale nie za grubo ,sądze też ze można tłuczone dodawać do zanęt.Jeśli chodzi o skuteczności z dodatkiem i bez[konopie lubsiemie] to określe na poziomie średnim, średno mi się sprawdziło. Ale to już tak jest że nie wkażdej wodzie wszystko się sprawdzi ,na dzieni dzisiejszy robie próby z innymi dodatkami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja siemię lniane prażyłem nieco inaczej. Dokładnie rzecz biorąc chodzi o kolejność. Najpierw mielę a zmielone w młynku ziarna sypię na patelnię i na małym ogniu prażę ciągle mieszając. Warunek jest taki że nie można ziaren zmleć na mąkę. Co do czasu prażenia to zakeży od ilości ziarna na patelni i ognia. Ja robię to taczej na czuja. Zmielone ziarna siemia lnianego wydają się być mokre (tłuste) trzeba je prażyć aż zostaną osuszone wtedy wydają bardzo intensywny i charakterystyczny zapach.

Uwaga!!! Bardzo łatwo przepalić zmielone siemię a takie można wywalić do kosza.

Maniek

Prażyłem też ziarna tak jak opisałeś w Swoim poście jednak po ich zmieleniu sprawiały wrażenie "surowych" w środku podczas gdy na zewnątrz zaczynały się przypalać. Zamiana kolejności ułatwia zadanie a zapach jest dużo bardziej intensywny w przypadku prażenia zmielonych ziaren. Ale może znasz jakieś przeciwwskazania do takiego sposobu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
a cos na leszcza??co wg was jest najlepsze??

melasa melasa i jeszcze raz melasa i na pewno epiceine ewentualnie miód. oczywiście to jako dodatki. zanęta?? dla mnie najlepsza jest DRAGON MAGNUM LESZCZ.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.