Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wędzisko jigowe do 200zł pomoc wy wyborze !


Gość tom3hs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich wędkarzy !!!

Mam prośbę do doświadczonych spiningistów a mianowicie proszę Was o pomoc w wyborze wędziska do przynęt miękkich takich ja twistery do 8cm czy kopytka do 11cm na rynku wychodzą coraz to nowsze ulepszone wersje róznych kijaszków ale niebardzo wiem jak spasuje o mojego stylu łowienia może go najprościej opisze tak wiec

łowie w opadzie prowadze przynęty skokami 1 2 3 czasem ślizgiem na skoczka ,łowie na rzekach typu Dunajec i wiele mniejsze jak Biała Tarnowska w moich łowiskach łapię szczupy do 80cm oraz okonie do 40cm czasem trafi się sandał czy na przyłów przywali duża brzana na twister takie do 70cm łowie w cięrzkich warunkach tzn deszcz ,zaczepy,szczupaki które lubią włazić w kszaki itp

dł wędki odpowiada mi 270 nie lubie gdy dolnik jest za miękki ponieważ przy jgowaniu robi sie dziwny efekt bardzo nie komfortowy wiecie o co mi chodzi , wdzisko przy większych okazach powino uzyskać parabole wiem że za te pieniądze nie znajdę nie wiadomo czgo ale jezeli ktos cos posiada do300 zl i jest to bardzo dobre niech sie pochwali i pomoże !

Z góry dzieki wielkie pozdro!

dodam że wędka raczj powinna być czulsza

Od zabijania ryb nie robi się ich więcej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

no ciężko ciężko :wink: patrzyłem na allegro i jest tam parę wędzisk tego typu ale mają złe parametry 210dl cw 10-35 a coś innego może z Dragona ? fajnie by było jak by szczytówka była pomalowana lepiej sie łowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon tytan jig - znajomy w sklepie ma - to ponoć model na przyszły sezon - on dostał jako testowy. Cena ok 150zł - cw do 25g ale czuć go raczej a 35 :)

Mogłem w nazwie namieszać ale kolory był mega niebieskego - tylko że jako nie ma o jeszcze na rynku to może być tez z nim ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do300 zl i jest to bardzo dobre

Parametry, to potem: Robinson Diaflex i tyle. Jest z tych samych materiałów, co wędki Dragona po 1200zł.

Dopóki jeszcze jest szansa, że jakieś zostały na rynku - gdybym planował kupno wędki w tej cenie - nawet nie oglądałbym innych.

Miałem w rękach kij 2.7m do 30g wyrzutu, miałem - dokładnie nie pamiętam długości - chyba 2.4m do 32g, a w drugiej ręce trzymałem podobne HM-y 80 Dragona: 2.3m do 35g i 2.6m do 25 - naprawdę nie widziałem różnicy, prócz tej, jaka wynika z drobnych różnic w parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp ale z tego co proponujecie to albo nie mogę znaleźć bo bardzo ciężko dostępne albo wędzisko kosztuje 500zł proszę podawajcie najlepiej linki z allegro bo tam można znaleść i kupić szybko czekam z niecierpliwością na odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon tytan jig - znajomy w sklepie ma - to ponoć model na przyszły sezon - on dostał jako testowy. Cena ok 150zł - cw do 25g ale czuć go raczej a 35 :)

Mogłem w nazwie namieszać ale kolory był mega niebieskego - tylko że jako nie ma o jeszcze na rynku to może być tez z nim ciężko.

a jak sie zachowuje ta wedka możesz spytać kolegi jaką ma o niej opinie czy zdała u niego testy? czy fajnie sie nią jguje proze o odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Shakespeare Ugly Stik Custom Graphite M 2,7 lub 2,4m 15-40g, mi ten kijek bardzo odpowiada jest szybki, czuć co się dzieje z przynętą, fajnie pracuję przy holu ryby, cena też jest bardzo dobra.

ps. Dudi też się interesowałeś tym kijkiem, kupiłeś go czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem przekonany do firmy Shakespeare mam złą opinie o niej ale zobacze na kijaszek może akurat bedzie fajny dzięki za odp czekam na wiecej propozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.