Skocz do zawartości
tokarex pontony

Mietków


franek111

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Witam,wybieram się jutro ze znajomymi do mietkowa,w planach typowa rekreacja ale zabieram również wędki i tu pytanie gdzie najlepiej się ulokować,jakieś w miarę ciche miejsce?oraz czy na mietkowie jest jakiś inny regulamin niż RAPR. Co prawda w rejestrze nic na ten temat nie ma ale wolę zapytać was.pozdrawiam

-Jak było ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Witam, zamierzam w środę pojechać na zbiornik Mietków. Zamierzam łowić na odległościówkę i feedera, raczej nastawiam się na płoć, okonia i leszczyka.

Czy ktoś posiada mapy batymetryczne tego zbiornika? Na różnych forach widziałem deklarację, że ludzie mają jednak nigdzie nie doszukałem się konkretnego linku.

Czy ktoś może potwierdzić moje przypuszczenia co do głębokości w zaznaczonych na zdjęciu miejscach? (Mapy są niezależne - google i microsoft ale się pokrywają więc chyba to głębokości a nie chmury :). Zakładam, że miejsca zaznaczone mają powyżej 5m i jest nadzieja, że można tam jakąś rybkę znaleźć (leszcz, płoć, okoń). Szczególnie jestem zainteresowany miejscem przy cyplu ze względu na dojazd, widziałem również że jest tam masa spinningistów więc chyba jest tam jakaś rynna? (oznaczona na czerwono i nr 1?)

Chętnie również usłyszałbym porady odnośnie nęcenia i przynęty w tym miejscu o tej porze roku.

No i czy patrząc na prognozowaną pogodę mam się obawiać, że zbiornik zamarznie i nici z łowienia ? :)

2a6lau8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam w środę pojechać na zbiornik Mietków. Zamierzam łowić na odległościówkę i feedera, raczej nastawiam się na płoć, okonia i leszczyka.

Czy ktoś posiada mapy batymetryczne tego zbiornika? Na różnych forach widziałem deklarację, że ludzie mają jednak nigdzie nie doszukałem się konkretnego linku.

Czy ktoś może potwierdzić moje przypuszczenia co do głębokości w zaznaczonych na zdjęciu miejscach? (Mapy są niezależne - google i microsoft ale się pokrywają więc chyba to głębokości a nie chmury :). Zakładam, że miejsca zaznaczone mają powyżej 5m i jest nadzieja, że można tam jakąś rybkę znaleźć (leszcz, płoć, okoń). Szczególnie jestem zainteresowany miejscem przy cyplu ze względu na dojazd, widziałem również że jest tam masa spinningistów więc chyba jest tam jakaś rynna? (oznaczona na czerwono i nr 1?)

Chętnie również usłyszałbym porady odnośnie nęcenia i przynęty w tym miejscu o tej porze roku.

No i czy patrząc na prognozowaną pogodę mam się obawiać, że zbiornik zamarznie i nici z łowienia ? :)

Obrazek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam w środę pojechać na zbiornik Mietków. Zamierzam łowić na odległościówkę i feedera, raczej nastawiam się na płoć, okonia i leszczyka.

Czy ktoś posiada mapy batymetryczne tego zbiornika? Na różnych forach widziałem deklarację, że ludzie mają jednak nigdzie nie doszukałem się konkretnego linku.

Czy ktoś może potwierdzić moje przypuszczenia co do głębokości w zaznaczonych na zdjęciu miejscach? (Mapy są niezależne - google i microsoft ale się pokrywają więc chyba to głębokości a nie chmury :). Zakładam, że miejsca zaznaczone mają powyżej 5m i jest nadzieja, że można tam jakąś rybkę znaleźć (leszcz, płoć, okoń). Szczególnie jestem zainteresowany miejscem przy cyplu ze względu na dojazd, widziałem również że jest tam masa spinningistów więc chyba jest tam jakaś rynna? (oznaczona na czerwono i nr 1?)

Chętnie również usłyszałbym porady odnośnie nęcenia i przynęty w tym miejscu o tej porze roku.

No i czy patrząc na prognozowaną pogodę mam się obawiać, że zbiornik zamarznie i nici z łowienia ? :)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Szkoda zdrowia i czasu na ten zbiornik. Pooglądaj sobie

Ostatni zrzut był w lipcu zeszłego roku. A było ich kilka pod rząd w ostatnich latach.

Pływałem troche po tym zbiorniku z echo to te miejsca zaznaczone to w okolicach 1-2 max 3m na ile zarzucisz z brzegu tak daleko. 5 max 9 metrów to raczej środkowe rejony zbiornika i wzdłuż wału od jego środkowej części do ujścia.

Żadne mapy nie oddadzą stanu faktycznego, ponieważ ten zbiornik zryty jest przez koparki które ryją tam od lat.

Najlepiej wpaść tam gdy wodę spuszczą do zera i porobić własne mapy, tylko po co one gdy tam ryb nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

rush111, masz jeszcze Maniów,Zagórze,Rusko,Piekary i inne małe zbiorniki jak Ujazd.Ja od dawna nie jeżdżę na Mietków od kąt spuścili 3 lata temu wodę do zera.Czego tam się można spodziewać - niedobitków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rush111, masz jeszcze Maniów,Zagórze,Rusko,Piekary i inne małe zbiorniki jak Ujazd.Ja od dawna nie jeżdżę na Mietków od kąt spuścili 3 lata temu wodę do zera.Czego tam się można spodziewać - niedobitków ?

Siemka Miro1956

- na Mietkowie to faktycznie już chyba same resztki w zeszłym roku kilka wypadów z koszyczkiem i leszczyki 20-25 cm ;

- na Maniowie kolega pływał z echosondą i twierdzi że pustynia ;

- na Zagórzu jesień ubr. to testy sprzętu castingowego z gumami i woblerami - na kilka wypadów jeden szczupaczek ok. 30 cm , którego udało mi się odhaczyć w wodzie szczypcami bez dotykania i wyciągania ;

- Rusko , Piekary nie byłem a Ujazd to co to za mała woda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rush111, jesień to w ogóle padaczka i nie tylko z drapieżnikiem :mrgreen:

Do Ujazdu zaliczają się 4 zbiorniki,dwa to Pichorowice i dwa w Ujeżdzie, parę km od Pichorowic.Odwiedzam też od czasu do czasu Bolków,Sędzisław-nie polecam.No i jeszcze mamy Mściwojów. :wink:

https://maps.google.pl/maps/myplaces?ll=51.084224,16.502495&spn=0.0296,0.082827&ctz=-60&t=h&z=14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rush111, jesień to w ogóle padaczka i nie tylko z drapieżnikiem :mrgreen:

Do Ujazdu zaliczają się 4 zbiorniki,dwa to Pichorowice i dwa w Ujeżdzie, parę km od Pichorowic.Odwiedzam też od czasu do czasu Bolków,Sędzisław-nie polecam.No i jeszcze mamy Mściwojów. :wink:

https://maps.google.pl/maps/myplaces?ll=51.084224,16.502495&spn=0.0296,0.082827&ctz=-60&t=h&z=14

I faktycznie jak będzie nadal tak ciepło to trzeba odwiedzić Mściwojów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.