Skocz do zawartości
tokarex pontony

Mietków


franek111

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

A ja takie pisemko dostałem :)

W odpowiedzi na Pana e-mail:

Odnośnie obniżania piętrzenia wody w zbiornika Mietków i zarybiania tego zbiornika:

1. 1.Jesień 2012 r. – spuszczenie wody w celem remontu ekranu zapory i odkrycia złoża.

Nie obserwowano strat w rybostanie. Część drobnego okonia i sandacza bez strat spłynęła do rzeki Odry w trakcie spuszczenia. W pozostałym zalewie ok 160 ha (5m głębokości) ryby przezimowały bez strat.

2. 2.Jesienią 2013 r. planowane obniżenie zgodnie z instrukcją gospodarowania wodą celem stworzenia rezerwy na przyjęcie wód z wiosennych roztopów oraz zapewnienia żerowisk dla kulika w trakcie jego migracji (Natura 2000 „ptasia”) – nie spowodowało strat w rybostanie.

3. 3. Zbiornik jest corocznie systematycznie zarybiany zgodnie z operatem rybackim. W latach 2012/2013 dodatkowo zarybiany sandaczem narybkiem letnim 200 tys. sztuk i narybek jesienny 200 kg.

4. 4. Nie prowadzi się przerzutów ryb z wód innych obwodów rybackich (także z Odry).

5. 5. Opracowywany jest nowy operat rybacki dla tego zbiornika: będzie większe zarybienie sandaczem od 2015 roku.

Pozdrawiam

--

A...... S..........

Specjalista ds. organizacyjno-sportowych i zagospodarowania wód

Polski Związek Wędkarski

Okręg we Wrocławiu

Ul. Kazimierza Wielkiego 65

50-077 Wrocław

071/ 34 444 01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

skuter, moi znajomi siedzą na Mietkowie od środy i mają zamiar skończyć wędkowanie w niedzielę. Dzisiaj w rozmowie telefonicznej powiedzieli, że złowili niewymiarowego karpika i jazgarza i to wszystko, zero brań. No ale może od dziś coś się ruszy bo ma być coraz cieplej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat od środy to pogoda raczej nieciekawa :( . także nawet u mnie nad świeżo zarybionym karpiem stawem czający się tam non-stop dziadki mięsiarze też nie połowili . I w tym przypadku pogoda może uratuje trochę karpików i będą mogły urosnąć :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro , dokładnie tak . Byłem zobaczyć tam jakąś godzinę temu , to akurat panowie się zwijali bardzo niezadowoleni że ryba / karp / nie bierze . Fakt że wieje zimny wiatr w powietrzu 9 st.C to raczej biała ryba skubie słabo . Ale gdyby było cieplej to mięsiarstwo znowu jeździłoby do domu kilka razy w ciągu dnia , aby zostawić w lodówce karpikowy limit i heja z powrotem nad wodę . Nie mówię żeby od razu robić u nas Anglię i wypuszczać wszystko , ale weź człowieku sobie tą rybkę czy dwie na kolacje i wtedy nawet przy tak symbolicznych zarybieniach coś tam w tej wodzie będzie pływać . Dlatego też często przejeżdżając obok Poniatowa zajeżdżam nad staw , aby zobaczyć kto mnie akurat okrada zabierając do torby wszystko co ma oczy nawet kilka cm od ogona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam byl moze ktos ostatnio? Dzieje sie cos z biala ryba?? Z gory zaznaczam ze pytam konkretnie i takiej odpowiedzi oczekuje..wiem ze malo wody wiem ze kombinuja i wiem ze mietkow to nuz nie eldorado. Pytam poprostu czy ktos ostatnio i z jakimi efektami. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Siema

W zeszłą niedzielę byłem na spinie z łódki w godz. 06-13. Nastawieni na sandała......

Niestety ryby nie współpracowały. Znajomy wytargał bolka ok 40 cm, mi udało się wyciągnąć okonka 25 cm. Nic poza tym.

Z rozmów z innymi wędkarzami wynikało, że też mieli kiepskie wyniki.

Oczywiście stała gadka "Panie, w zeszłym tygodniu to tu ryby jedna za drugą wyciągali"

:)

Z tego co widziałem przy pomoście od Borzygniewu chłopaczek ciągnął okonie i w tej samej okolicy sporo ławic fajnej płotki.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

10 wyjazdow na mietkow wiekszosc od strony domanic na spinning poczatek czerwca pierszy wyjazd drapieznik atakowal ryby jak szalony (prawdopodobnie bolen )ani jednego brania ,kolejny wyjazd bez ryby ,trzeci wyjazd ok 25 okoni ale mozna bylo sie pobawic wszystko spowrotem do wody i jeszcze 2 wyjazdy ze tak okon bral oczywicie wodery obowiazkowo a teraz 3-4 wyjazdy to moze ze 3 okonki i nic wiecej na lodkach duzo ludzi ale nikt sie nie chwali ze cos bierze kazdy narzeka ze lipa ale sezon na komary w pelni to cos sie dzieje .pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 i 6 lipca były zawody GPX Polski Mietkowa wiec spining z pontonu, łodzi odpadał do 15 godziny. Z racji tego ze nie było jak sie rozkladac z klamotami bo co 10m wędkarz został tylko plażing i obserwacja;) spinningowe efekty to plaga małych okonków tak 15-20m od brzegu, a gruntowo to leszczyków dużo, ale wczoraj zakwitła woda wiec padaka na parę dni;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak tam mietkow od strony Imbramowic? chcialbym sie wybrać w niedziele na noc i nastawić się na leszcza. I jak ryba żeruje? i jeszcze mam pytanie na co można polapać średniego/dużego leszcze, oczywiscie na grunt, ale mi chodzi o przynętę.

z gory dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na salatke z tunczyka heh. A tak powaznie nikt ci nie powie bo nie wiadomo na co akurat beda braly musisz sam probowac i zmieniac, bialy robak, czerwony, czerwony z bialym. Ostatnio na nocce polapali na bialego z kukurydza takich 60+ takze probuj i polamania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh dzięki. Po prostu pytam na jaką przynęte ogolnie biorą na mietkowie, bo nie jestem aż tak stalym bywalcem, kartę wędkarską mam dopiero od 3 lat. Jeszcze raz dzięki za info :) A jeszcze jedno jak woda zakwita na mietkowie to przez ile jest taka mętna i zielona ? czy to tylko przez 1 dzień ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.