Skocz do zawartości
tokarex pontony

Główki jigowe


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

80% gum jakie używam to rippery manns a te są mocno spłaszczone. Główki z pierścieniami nie nadają się do tego typu gum ze względu na sporą średnicę właśnie tych pierścieni. bardzo mocno zniekształca rippera i zakłóca jego pracę.

VMC z zadziorem może i czasami niszczą ale nie zakłócają pracy przynęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się zadzior trzymający gumę :???: Rozrywa prawie każdą gumę

Łowiłę na vmc ładny paręlat i muszę powiedzieć, że miałem tylko 2 przypadki, że zadzior zniszczył gumę wcześniej niż drapieżnik czy została na zaczepie, więc nie wiem skąd ta opinia co do zadzirów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc nie wiem skąd ta opinia co do zadzirów...

Czasami za pierwszym razem nie uda się poprowadzić haka we właściwym miejscu rippera i trzeba zrobić poprawkę. Jak zadzior przetnie gumę, to już na tego typu główce nie będzie się ona dobrze trzymać (zwłaszcza przy mannsie). Czasami mam ostatnią właściwą gumę z lekką główką i gdy ją zmieniam na cięższą, jest to samo. Obecnie stosuję wyłącznie główki tależowe zarówno Mustada, jak i Gamakatsu, przy czym te drugie uważam za lepsze (dłużej pozostają ostre), zwłaszcza wersje eagle.

Mając tależyki można spokojnie zmieniać główki przy tej samej przynęcie i zawsze się wszystko dobrze trzyma i dobrze wygląda. Łowię na rippery Manns'a 8 i 10cm, 4-calowe i większe Sea Shady, Shakery i Swim Shinery, mniejszych przynęt nie stosuję.

Oszczędność 50-groszy na haku może potem wyjść bokiem przy stracie dużej ryby...

Gamakatsu robi 'normalne' główki do wielkości 5/0, potem wchodzi się w droższą wersję big game, dlatego 6/0 kupuję raczej Mustada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już wolę uzbrajać gumy w główki z zadziorem na kołnierzu niż pierścienie ponieważ często gumy się od nich wyrabiają a przy zakładaniu pierwszy raz poprostu na ostatnim pierścieniu cała guma się chowa do środka i często mam z tym problem. sporo gum uszkodziłem w ten sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumy są bardzo często rozrywane przy takich zadziorach trzymających gumę. Gdy spóźnimy zacięcie i sandacz trzyma już samą gumę, mocno w pysku i zatniemy to guma już jest rozerwana :wink: Lub przy częstej zmianie gumy.

Dlatego wolę "talerze" :wink: A jeśli guma już się wyrobiła to polecam super glue :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami mam ostatnią właściwą gumę z lekką główką i gdy ją zmieniam na cięższą, jest to samo.
To już wiem dla czego u mnie się nie rwą.

Zawsze mam przy sobie spory zapas gum.

I jak zmieniam główki to zawsze z cięższej na lżejszą :wink::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mam przy sobie spory zapas gum.

Ja muszę to nadrobić - przez zimę miałem już dużo gum, ale teraz mam około 30 sandaczowych. :(

Właśnie mam pytanie - próbowaliście super glue, bo nikt nic o tym nie napisał? Ja już tak robiłem :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem super glue czy innego szybkoschnącego kleju i nadal zdarza mi się doklejać gumy do główki.

Wada jest taka że główka z przyklejoną główką śniedzieje co pewnie nie ma wpływu na jej skuteczność a tylko na estetykę.

Są dni że ryba gryzie bardzo delikatnie i myślę tu głównie o okoniu i ściąga gumę z haka, wtedy używam kleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guma schodziła mi z haka także przy wyrywaniu przynęty z zaczepów oraz czasami podczas holu drapieżników. Na główki starego typu łowiłem naście lat i już do nich nie wrócę. Jeżeli tależe zbytnio pogrubiają część głowową, to trzeba ścisnąć przynętę w tym miejscu palcami a wbiją się w nią jak w masło i będzie ok.

Spory zapas gum, to pojęcie względne. We wrześniu pojechałem z 10szt. ulubionych 10cm Mannsów na szczupaki i wróciłem z jednym mającym ogonek, reszta została zdemolowana przez pistolety. W typowo szczupakowych akwenach w ogóle zrezygnowałem z przynęt miękkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam mam mały problemik chciałbym zrobić trochę dużych główek jigowych ale nigdzie nie mogę zdobyć dużych haków 7/0-10/0 i bardzo bym prosił o poradę gdzie mogę zdobyć takie duże same haki bo stałem się posiadaczem sporej ilości ołowiu i fajnej formy :?::?: :roll: Z GÓRY WIELKIE DZIĘKI. :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup zwykłe haki z uchem i z drutu wygnij takie ucho na wzór litery L, w środek tego ucha hak, wygięcie tego drutu to zaczep żyłki a pozostałe wąsy od drutu podegnij do góry i zalej w foremce ołowiem. Proste, skuteczne i tanie rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup zwykłe haki z uchem i z drutu wygnij takie ucho na wzór litery L, w środek tego ucha hak, wygięcie tego drutu to zaczep żyłki a pozostałe wąsy od drutu podegnij do góry i zalej w foremce ołowiem. Proste, skuteczne i tanie rozwiązanie
. Oki tylko gdzie mogę dostać takie haki się pytam żeby były nawet druciaki tylko rozmiar min8/0 ?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.