Skocz do zawartości
tokarex pontony

Główki jigowe


Rekomendowane odpowiedzi

Skuszony niezwykle atrakcyjną cenowo ofertą ,zakupiłem główki jigowe firmy York, jak się okazało materiał z którego są wykonane pozostawia wiele do życzenia(czytaj drut,który można wygiąć w palcach).Toteż ostrzegam przed popełnieniem takiego błędu. Gwoli wyjaśnienia, nie chciałbym robić złej reklamy tej firmie i przekreślać jej produktów, gdyż używam kilku jej produktów z których jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

ja złej reklamy tej firmie też nie chcę robić ale jakościowo to jej produkty dobre nie są, za to ceną dorównują (a może są nawet niższe, bynajmniej w Szczecinie skąd firma Meduza - dystrybutor pochodzi) Jaksonowi a jakością chyba jednak Jaksona przewyższają. Posiadam kołowrotek Yorka od około trzech lat i narazie jest ok, może wpływ na to ma fakt że używałem go chyba tylko z 10 razy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc mamy podobne doświadczenia, Ja mam kij karpiowy i kołowrotek z wolnym biegiem od 2-ch lat, wyholowałem na nim kilka niezłych rybek jednak shimano to nie jest. Stosunek ceny do jakości jest niezły, jednak jeżeli ktoś siłowo holuje rybki to niech raczej zapomni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam mam nietypowe pytanie (jestem poczatkujacym) znalazlem firme na necie gdzie mozna kupic tanio glowki jigowe ceny od 4,50 do 7,50 za 10sztuk. i chcialem sie zapytac jaki rozmiar odpowiada jakiej dlugosci haka. Proslil bym o podanie w mm bo posiadam duzo gumowych przynet a nie wiem jakie haki do nich zamowic;/ a wiadomo za duzych nie mozna zalozyc bo przyneta nie bedzie pracowac a za krotkie tez niedobre ;/ POzdrawiam i z Gory dziekuje za odpowiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często haki różnych firm, mimo iż mają niby taki sam rozmiar, różnią się wielkością, więc ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie. Napisz może lepiej jakiej firmy są te jigi to może ktoś odpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jigi sa firmy JAXON a miedzy innymi to modele Jaxon Tsunami, Jaxson Tsunami anty zaczepowe, Jaxon tsunami micro i jaxson ultra long:D ajk by ktos posiadal wymienione jigi bardzo bym prosil o te wymiary:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam pytanie do wszystkich, którzy mają dostęp do tanich główek. Czy możecie mi podać namiary na jakiegoś producenta u którego można przez internet, lub tel. zamówić główki.

W sklepie koszt to 80 gr/szt -4g bez zadzioru przy główce. Są to główki do paprochów. Takie właśnie przede wszystkim mnie interesują.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dwie_sety

Główki do paprochów można w prosty sposób zrobić samemu potrzeba haczyki muchowe o odpowiednim rozmiarze oraz śruciny ołowiane o odpowiedniej gramaturze.

Wystarczy taką śrucinę zacisnąc na haczyku i gotowe.

Wśród materiałow do wykonywania sztucznych much są różnego rodzaju "główki" - kulka z wywierconym otworem którą bez problemu zakłada sie na haczyk muchowy. Wystarczy ją umocować odrobiną kleju i już gotowe. Głowki są najczęściej mosiężne lub bardzo cieżkie wolframowe no i oczywiście mają różne średnice.

Haczyki rosówkowe są zazwyczaj odgięte w bok co zaburza pracę paprocha. Haczyk musi byc płaski (dlatego haczyki muchowe są płaskie, haczyki do główek też są płaskie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamikaze5 główki takie jakich potrzebujesz są w ofercie naszej ulubionej firmy :grin: Jaxon o nazwie Tsunami Micro, w sklepach u mnie w B-stoku koszt takiej główki to 50 gr. Tak więc zastanawiam się czy twoje poszukiwania w necie mają sens a poza tym kupując 10 gr taniej będzie jakieś 20 zł. Pamiętaj o przesyłce a ta wyniesie ok 10 zł.

Przemyśl sprawę :wink:

O tym mówię;

0ee129ab1f4e9c14m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli może główka kosztować w sklepie niewiele bo umie w Opolu to jest masakra 80 gr najtaniej jak widziałem a koszt 1zł też jest na porządku dziennym. Poszukam w innym mieście do którego jade na wakacje, chyba wszedzie bedzie taniej niż w Opolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przede wszystkim zastanów się, czy warto do każdej gumki kupować oddzielną główkę, skoro planujesz zakup takich samych, równie dobrze możesz dokupić więcej paprochów, chociaż 200 szt. to i tak już nieźle. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Witam!!

Mam pytanie do bardziej doswiadczonych wedkarzy:

Czy są takie główki jigowe ze jak sie zahaczy ripper/twister/kopyto to zeby sie hak wykrzywił.

Ja używam zyłki góra 6kg.

:?::?::?:

Z góry dziekuje za odpowiedzi :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

element52, jeżeli na żyłce o wytrzymałości 6 kg uda Ci się rozgiąć, lub co gorsza złamać hak od główki jigowej, to znaczy że taka główka to kompletny szmelc.

Niestety, albo dobra plecionka - i wtedy część przynęt da się uratować przez rozgięcie haka, albo żyłka i wtedy w 8 przypadkach na 10 zaczep = strata, szczególnie, jeżeli łowisz z brzegu. Lepiej z główkami nie kombinuj, bo pewnego dnia możesz gorzko zapłakać. Pogódź się ze stratami albo przejdź na plecionkę - choć i tak w tym ostatnim przypadku nie wszystkie przynęty uratujesz.

Swoją drogą, to pierwszy raz spotkałem się z przypadkiem, że ktoś celowo szuka czegoś marnej jakości :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, to pierwszy raz spotkałem się z przypadkiem, że ktoś celowo szuka czegoś marnej jakośc
A ja nawet znam takiego gościa ,co "poprawia " dobrej marki haki jigowe ,aby właśnie się wyginały ,wystarczy zapalniczką podgrzać łuk kolankowy haka i po sprawie.Ale uwazam ze to głupota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.