Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zanęty na lód


_barti_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym poruszyć temat zanęt w łowieniu podlodowym.

Interesuje mnie głownie zanęta na płoć, bo tą będę starał się przechytrzyć metodą spławikową.

Kupiłem zanętę Traper Select Płoć czerwoną, co mogę do niej dodać, jak i w jakiej ilości nęcić?

Jakie stosujecie zanęty na lodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Metabolizm ryb spada wraz z temperaturą więc podstawą w nęceniu jest mniej, drobniej ale bardziej aromatycznie, ja stosuje drobne mieszanki, moje łowiska są płytkie więc często używam przemoczonej zanęty, brudzę sobie w niej palce i do przerębla co chwilę ;-) Małymi porcjami, ciągle coś opada i wabi ryby. Nigdy nic grubego pod lód nie sypałem. A na haczyk serek topiony ze strzykawki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_barti_

Witaj

quote="michorn"]Metabolizm ryb spada wraz z temperaturą więc podstawą w nęceniu jest mniej, drobniej ale bardziej aromatycznie, ;-)

I tu zgadzam się z wypowiedzią w/w , lecz ja stosuję mieszankę zanęty jasnej z zanętą czarną 1/1 a nawet z przewagą czarnej. Jeśli łapię na płytkim łowisku , robię kulki wielkości mandarynki ( staram się żeby kulki były kształtne - wtedy pewne że spadną pod dziurę ) i na początek wrzucam dwie kulki a do dziury sypię suchej która stopniowo moknie i opada tworząc mgiełkę. Jeśli łowię na głębokiej wodzie , zanętę podaję w zanętnikiem dennym, wsadzam w zanętnik taką samą kulkę i jeszcze do zanętnika sypię zanętę suchą . Po podaniu na dno , kulka zostaje na dnie a sucha zaczyna się podnosić , kiedy namaka zaczyna opadać i tak powstaje mgiełka. Na haczyk zakładam ochotkę bądź dwie, jeśli dobrze żeruje zakładam pinkę ( łatwiej i szybciej)

To tyle co mogę doradzić . U mnie to się sprawdza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.