Skocz do zawartości
tokarex pontony

Opłaty na orkęg krakowski i tarnowski


pagori

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym sobie zrobić takowe opłaty , na kraków wody górskie i nizinne (opłata niepełna) + Okręg tarnowski bo chciałbym trochę pobuszować nad dunajcem w okolicach Zakliczyna.

Może ktoś przybliżyć ile Kasy trzeba zostawić w kole by móc wędkować w tych regionach .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

jeśli chodz o Tarnów i zakliczyn to wal do mnie na PW, powienienem coś doradzić, wkońcu moja okolica :)

a opłaty w Tarnowie napewno bedziesz mial nizsze, na dodatek o 10 zł mniej się na ten rok płaci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak : opłata członkowska 60 zł

opłata niepełna wody nizinne 100 zł

Opłata niepełna wody górskie 150 zł

Za sam kraków zapłace 310 zł :shock: ,a za wędkowanie w dunajcu , mam na myśli tylko odcinek niedaleko zakliczyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakliczyn zaliczany jest do wod nizinnych tak wiec bez oplaty za wody gorskie.

Czyli tak : opłata członkowska 60 zł

opłata niepełna wody nizinne 100 zł

Opłata niepełna wody górskie 150 zł

Za sam kraków zapłace 310 zł + za wody nizinne okręgu tarnowskiego 90 zł

Proszę sprawdzcie czy dobrze policzyłem

I czy załatwie wszystkie opłaty w moim kole wędkarskim?

Z góry dziękuje , te tabelki z opłatami są niezbyt przejrzyste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sie dowiedziec czy przypadkiem okreg tarnowski nie ma "podpisanej umowy" z okr krakowskim, bo w takim przypadku zaplacisz jedynie 310zl. Pytanie tylko czy bedziesz korzystac z wod gorskich :wink:

Jest już pewne że porozumienia nie ma a ja często odwiedzam w okolicach Zakliczyna kolege wędkarza . Więc do tych 310 zł będe musiał jeszcze 90 zł doliczyć(chociaż nie jestem pewien czy tyle), szkoda że tego porozumienia nie ma bo w zeszłym sezonie za 200 zł miałem opłaty na dwa okręgi . Mam nadzieje że całą sprawę da sie załatwić w moim krakowskim kole i nie będe musiał bujać sie gdzieś w tarnowie by wykupić "znaczek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że całą sprawę da sie załatwić w moim krakowskim kole i nie będe musiał bujać sie gdzieś w tarnowie by wykupić "znaczek".

Hmm wątpie aby się dało załatwić , bo w moim kole w Muszynie (PZW Nowy Sącz) nie mogłem zakupić pozwolenia na wody nizinne na okręg Krakowski. Wydaje mi sie że tylko wchodzi w grę zakup w Tarnowie. Choć zawsze moznaby zadzwonić i zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pagori, wg rozpisu na stronie PZW opłaty 2010 , okręg Kraków, opłata górska niepełna obejmuje również wody nizinne (druga tabela, górska niepełna, pierwsze zdanie). Wystarczy chyba 150 za górską w takiej sytuacji.

Jeśli trzeba jedną i drugą to w tym roku biorę tylko Wisłę i mogą mnie cmoknąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pagori, wg rozpisu na stronie PZW opłaty 2010 , okręg Kraków, opłata górska niepełna obejmuje również wody nizinne (druga tabela, górska niepełna, pierwsze zdanie). Wystarczy chyba 150 za górską w takiej sytuacji.

Jeśli trzeba jedną i drugą to w tym roku biorę tylko Wisłę i mogą mnie cmoknąć :)

:grin: No tak , czyli za 150zł mam wody górskie i nizinne w regionie krakowskim+opłata członkowska. A co z tym tarnowem ile muszę dopłacić za tarnów- wody nizinne . Przepraszam że tak męcze ale jak widać te tabelki są nie dla wszystkich zrozumiałe :mrgreen:

Teraz sie zmieniło na 150 + 60 =210 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków to Niepełna górska /obejmuje wody nizinne bez zbiorników na przylasku Rusieckim i Kryspinowa/ 150pln + członkowska 60 pln + opłata na koło 25 pln = 235 pln + Tarnów/ na pewno nie mamy z nimi porozumienia w tym roku/ ale tutaj może podpowie ktoś z okręgu tarnowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarnów musisz niestety opłacić pełną wersję :S W tym roku mamy jakieś porozumienie chyba z Bielsko-Białą na zniżkę 50% ale z Tarnowem zero. Chyba da się przez pocztę załatwić ale najlepiej telefonicznie w Tarnowie się dowiedzieć na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem (znaczy się byłem) w PZW Tarnów od 7 lat, i mogę z całą pewnością polecić łowiska tego okręgu, w niewielkich rzekach kolo Brzeska znajdziecie pstrągi ( ten sezon to około 5 ponad 40 cm :) na czchowie leszcze, czasami sum, jeden konkretny pourywal mi zestaw, nie zdąrzyłem wędki złapać :/ poniżej czchowa dunajec: bolenie i sumy spływające z czchowa, 1m długości gosc zlowil przy promie, następnie boleń: po 70 cm, widzialem 4 sztuki tazem polujące :shock: , okonie, ladnę są poniżej promu, ale to już jest nie Piaski Dróżków, ale w Filipowicach, wisełka poniżej raby, to odrębny temat, trzeba tam kikla wyjasdów i suma znajdziemy, jeśli ktoś dobrze spininguje to niemal pewne :) rzeka mniejsza niz w krk ( duzo mniejsza) i latwiej rybę znaleźć, dobra starczy tego bo juz więcej nic nie zlowiew tym roku :wink: )

zapomnialem o stadach brzan na dunajcu, mało ich zostało ale jak juz podejdą w dany rejon rzeki, to wierzcie lub nie, ale kilka dni tam siedzą i mozna polowić do bulu, oczywiście z umiarem, komplet w 30 min to naprawde do wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wszystko jasne

-Opłata Górska niepełna + pierdoły = 235 zł

-Opłata na wody okręgu Tarnów można zrobić w siedzibie krakowskiego okręgu tylko podobno brakło znaczków i trzeba dzwonić :mrgreen: ........ Polska :wink:

Jednego nierozumiem , brak porozumienia spowodowany był niską frekwencją krakowskich wędkarzy w regionie tarnowskim a tu nagle wszyscy chcą do tarnowa jeżdzić ........tak że aż znaczków zabrakło :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.