Skocz do zawartości
tokarex pontony

Początkujcy na lodzie


poczatkujacy wedkarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Idzie zima, jak widać za oknem :)

Na rynku jest wiele mormyszek w różnych kolorach. Więc jaka najlepiej kupić? Srebrne, miedziane, złote czy może kolorowe w paski? Czy na takie coś połasi się okoń lub dorodna płoć? Nigdy na lodzie nie wędkowałem i rozważam zakup bałałajki i zwykłej wędki z kołowrotkiem. Raczek zdecyduję się na tą drugą opcję. Wiem, że trzeba jeszcze mieć taką chochlę do wygrzebywania lodu z przerębla :P Chętnie wysłucham Waszych rad :)

Nie recepty na zwycięstwo, czasami śrucina zaciśnięta na kolanku haczyka przynosi najlepsze efekty. Jakiej byś mormyszki nie kupił a będziesz ją zle prowadził to na pewno nic nie złapiesz. Co do chochli to kiedyś kiedyś dłonią to robiłem :P

Co jeszcze jest potrzebne? Gdzie się najlepiej ustawić? Na środku jeziora czy może bliżej brzegu?

Potrzebne jest Ci duże wiadro zdrowego rozsądku by się nie skąpać i wrócić do domu w jednym kawałku i żeby rodzice za Tobą nie płakali.

Najlepiej ustawić się „dupą” do wiatru by Ci za zimno nie było.

Czy środek czy brzeg, żeby to wszyscy wiedzieli czy ryba tego dnia będzie przy brzegu, a może na środku w połowie wody czy może przy dnie. Na to pytanie nie ma odpowiedzi, trzeba szukać ryb chodząc po lodzie.

Będą efekty :?::roll:

Muszą być!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

A ja mam jeszcze pytanko? Gdzie teraz szukać ryby? Chodzi mi okonia bo mam 2 wędki, jedna na spławik druga na mormychę. Na którą lepiej łowić okonki? Siedzą jeszcze w trzcinach? Bo jesienią sporo ich tam nałapałem na czerwonego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie teraz szukać ryby?
mysle ze kazdy zbiornik jest inny ,najlepiej wywiercic kilka dziurek w roznych miejscach w koncu do tego dojdziesz :wink:
Chodzi mi okonia bo mam 2 wędki, jedna na spławik druga na mormychę. Na którą lepiej łowić okonki?
z własnego doswiadczenia zdecydowanie mormyszka.
Siedzą jeszcze w trzcinach?
siedzą :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.